reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

O kurde, ta pielęgniarka to niezła walić takim tekstem przez telefon.

Ogólnie bardzo mnie denerwują teksty u młodzieży „Twoja stara ma HIV”, „Bo HIV dostaniesz”, „Masz HIVa”. Pamiętam to doskonale, za moich czasów w szkole, tekst ten działał jak Płachta na byka. Ludzie mylili HIV z AIDS. A od HIV do AIDS to w tych czasach droga prowadzi jedynie bez leków.
W tym momencie jest to choroba przewlekła, biorąc leki pacjent funkcjonuje normalnie i nie zaraza. Pacjenci dodatni mają nawet dzieci, bo biorąc leki poziom wirusa w organizmie jest niewykrywalny. Dożywają również starości, jak normalny przeciętny obywatel.
W szkole nam aż zrobili konkurs na ten temat, do wygrania pamiętam był jakiś bon na wycieczkę. Każdy dzieciak chciał to wygrać. Przez to też dużo sobie uświadomiliśmy. Szkole skończyłam lata temu. A teraz to już wgl ta choroba traktowana jest jako choroba przewlekła. Oczywiście jeśli pacjenci się leczą, bo wielu się nie bada 🤷‍♀️
tak, dokładnie, ja przez tą sytuację to dowiedziałam się wszystkiego na temat HIVa i ze w ogóle to nie jest coś strasznego. Najbardziej dla mnie tylko było niepokojące, skąd on się wziął i jaki to będzie miało wpływ na naszą relację. I np dowiedziałam się, ze to jest jedna z najtrudniej przekazywanych chorób droga płciową, ze jest szansa bycia w aktywnym seksualnie hetero związku i przez kilka lat się nie zarazić od partnera.
 
reklama
Moje cykle naturalne wynoszą około 30 dni i ginekolog w 27 DC kazała mi odstawiać. Więc u mnie akurat branie luteiny jest długie bo w 10 DC mam ovitrelle i proga biorę od 13 DC . Więc najlepiej jak 14 dnia po ovi zrobisz sobie test z moczu lub z krwi i na tej podstawie możesz odstawić proga. Jeśli wyjdzie ci pozytywny test to absolutnie nie możesz odstawiać progesteronu.
ja mam cykle nierówne 28-34 😅dziękuję!
 
Laski, jestem w 8 dc, zazwyczaj między 13 a 15 owulacja. Mam olej z wiesiołka, ale byłam trochę chora, wiec nie piłam. Myślicie, ze jest sens zaczac od dziś czy lepiej ten ACC sobie trzasnąć? I jakie są z nim zasady spożywania, żeby poprawić śluz?
U mnie efekt po wiesiołku był po przyjmowaniu 2-3 razy po 2 tabletki. 4-5 dni moim zdaniem to wystarczający czas żeby zadziałał. Ja bym jadła do 13DC. ACC piłam 1x dziennie dzień - dwa przed owulacji i w owulację. Lało mi się aż po nogach. Ja w ogóle kupowałam Acetylocysteine w tabletkach po prostu, nie patrzyłam na markę, bo wychodziło dużo taniej
A wiesiołka jak Ci zostanie to można na twarz nakładać ;)
 
Z dobrych wieści przyszedł mi właśnie wynik kariotypu i całe szczęście jest ok. Jeszcze czekam na wynik męża. W ogóle przyszły też jego poszerzone wyniki nasienia i o ile % plemników o prawidłowej budowie się nie zmienił nadal jest 4% ale za to ilość poszybowała mu w górę po braniu supli przez pół roku. Z 120 mln poszybowało na ponad 470 mln i tak samo % żywych z 64 na 82%. W ciężkim szoku jestem, że tak ładnie wzrosły wartości.
 
Z dobrych wieści przyszedł mi właśnie wynik kariotypu i całe szczęście jest ok. Jeszcze czekam na wynik męża. W ogóle przyszły też jego poszerzone wyniki nasienia i o ile % plemników o prawidłowej budowie się nie zmienił nadal jest 4% ale za to ilość poszybowała mu w górę po braniu supli przez pół roku. Z 120 mln poszybowało na ponad 470 mln i tak samo % żywych z 64 na 82%. W ciężkim szoku jestem, że tak ładnie wzrosły wartości.
Jakie suple bierze mąż?
 
Myślicie, że zła morfologia nasienia może wpływać na ciąże biochemiczne i poronienia? Czy takie plemniki są po prostu niezdolne do zapłodnienia?
 
reklama
Do góry