reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrocławianki - jaki szpital????

gratuluję ślicznego synka:)
a jak to jest z dzwonieniem do szpitali jak sie zaczyna poród? w sensie czy trzeba dzwonic wczesniej i pytac o miejsca, czy raczej przyjmą? przy poprzednim porodzie miałam swoją położną, która kazała sie o to nie martwic, teraz jade w ciemno, wiec nie wiem..
 
reklama
Hej asia
Ja rodziłam tydzień temu na Kamieńskiego. Nie mają tam ubranek dla maluszków - przez pierwszą dobę zawijają je w pieluszki. Trzeba też mieć swoją koszulę do porodu, no i potem jakąś swoją koszulę na pobyt w szpitalu. W razie innych pytań co do tego szpitala - piszcie. W miarę możliwości odpowiem, choć czasu mam teraz bardzo mało ;) ppozdrawiam też wszystkie forumowiczki, bo wasze informacje bardzo pomogły mi w przygotowaniach do porodu.
 
hej,
barbesrka, a czy jest gaz rozweselajacy? bo słyszałam, ze sie skończył! kurcze ta koszula do porodu mnie zaskoczyła. ubranka zapakowałam takie nie najlepsze zeby mi nikt nie zabrał ;)
Napisz mi jeszcze proszę czy brałaś rozek i w co było ubrane dziecko?
pozdrawiam
 
asia*- ubranka miej swoje :tak: bo tak dzidzia będzie opatulona tylko w pieluszki i becik

Hej asia
Ja rodziłam tydzień temu na Kamieńskiego. Nie mają tam ubranek dla maluszków - przez pierwszą dobę zawijają je w pieluszki. Trzeba też mieć swoją koszulę do porodu, no i potem jakąś swoją koszulę na pobyt w szpitalu. W razie innych pytań co do tego szpitala - piszcie. W miarę możliwości odpowiem, choć czasu mam teraz bardzo mało ;) ppozdrawiam też wszystkie forumowiczki, bo wasze informacje bardzo pomogły mi w przygotowaniach do porodu.

dzięki za info.

Podpowiedzcie jakie te ciuszki zabrac bo ja już głupieje. Spakowałąm 4 komplety body z krótkim rękawem + pajac. Będe mieć cc i zostann chyba z 4 dni.
A jak jest ze sztućcami jakimiś naczyniami?
czy można liczyć na pomoc położnych, zostawić dziecko np na noc, albo na jakiś czas ? czy odrazu po porodzie dają do pokoju?
nie wiecie jak to jest z tymi 2 godzinam i z dzieckiem po cc?
 
Hej :) Ciuszki biorę podobnie, ponadto kubek, herbatę i sztućce też. A powiedzcie dziewczyny jak to jest ogólnie z miejscami wolnymi w tych naszych wrocławskich szpitalach? Bo słyszałam że kiepsko. Że zdarza się że odsyłają do innego szpitala z powodu braku miejsc na poporodowym.
 
mania najlepiej wcześniej sobie zadzwonić, wieszz mogą Cię odesłać ale to raczej nie często się zdarza....co do tego co wziąć do szpitala to warto też podjechać i popytać co i jak. Ja rodziłam w Trzebnicy i jestem zadowolona,ale na szkołę rodzenia chodziłam na Kliniki i wiem, ze tam też trzeba mieć swój termometr.
A co do ciuszków to wszystko zależy od szpitala, ja np. rodziłam w styczniu i mój Maciek przez caly ten okres był zawinięty w pieluszkę tetrową i na to rożek....ubranko założyłam mu dopiero jak wychodziliśmy do domu.

Swoją drogą bardzo Wam zazdroszczę spotkania ze swoimi dzieciaczkami. Moje szczęście ma już 6 mcy ale ten moment gdy go pierwszy raz zoobaczyłam....niesamowite
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję za podpoweidz, wezme termometr. Planujemy z mężem Kamieńskiego. Tam może być on przy mnie - bez opłat, cegiełek, rezerwacji sal rodzinnych. Słyszałam że czasem odsyłają, jeśli poród nie postępuje. A Trzebnica fajna - wiem od znajomej. Jeszcze pomyslimy ;)
 
minia w Trzebnicy za poród rodzinny płacisz 20 zł i to jest za ciuszki dla męża:) Sale położnicze 2 osoby na sali, na 2 pokoje przypada 1 łazienka. Co do dzieciaczka to możesz go mieć przy sobie po porodzie, mój Maciuś był pierwszą noc u położnych bo ja byłam bardzo zmęczona i przynosiły mi go tylko do karmienia. Ogólnie osobiście BARDZO POLECAM!!!! i personel naprawdę miły, żadnych krzywych min i komentarzy. Jak to ja określam jak Szpital w Leśnej Górze:)
 
reklama
Hej. 2 tyg temu rodziłam na Kamieńskiego, miałam zaplanowaną cesarkę. Spokojnie mogę polecić ten szpital, wszystko przebiegło zgodnie z planem. Sama cesarka rewelacja, po 40 minutach byłam już wieziona na salę pooperacyjną. Maluszka po wyciągnięciu pokazują i dają do przytulenia ale niestety nie przystawiaja odrazu do piersi tak jak to bywa w innych szpitalach. Na pooperacyjnej położne dbają o to żeby nie bolało zbytnio, na życzenie ketonal albo pyralgina do kroplówki, dziewczyny które maja cc nie odmawiajcie tych przeciwbólowych leków bo nie wyrobicie jak ból się rozhula, szczerze mówię bo sama próbowałam być twarda, zeby potem małej nie zaszkodziło( lekarze mówią że przez pierwsze 2 doby dziecko i tak nie dostaje pełnego pokarmu tylko kilka kropel siary i spokojnie można brać te leki) i nie dawałam rady potem opanować bólu. Po 6-8h od zabiegu jak juz macie czucie w nogach trzeba wstać, jeżeli nie czujecie się jeszcze na siłach to położne daja wam tyle czasu ile potrzebujecie, ale proponuję zacisnąć zęby i wstać, dobrze jest to rozchodzić odrazu. Ja tak zrobiłam i na następny dzień spokojnie mogłam zająć się dzieckiem. Co do maluszków to jak koleżanka wcześniej napisała nie posiadają na oddziale ubranek, trzeba mieć swoje pieluszki, krem do pupy, chusteczki i ubranka. Dzieci zawijają w pieluszki, to jest też dość wygodne przy pierwszych próbach karmienia bo dzidzia jest tak jakby usztywniona i ma schowane rączki, więc dla niedoświadczonych młodych mam to rewelacja. Dzieci zabierają na salkę noworodków, możesz zawsze pójść i zabrać sobie dziecko do siebie do sali, ale kiedy nie czujesz sie dobrze to po prostu odwozisz maluszka i spokojnie wypoczywasz. Ja na całe noce oddawałam małą do położnych i rano odbierałam. Sale są 2 osobowe, super wyposażone w podgrzewany przewijak itp. ogólnie jest bardzo czysto, sanitariaty ok. W razie jak maluszek jest niedojedzony, albo brakuje pokarmu to dostępne jest na oddziale mleczko takie w jednorazowych buteleczkach które wydaja położne bez ograniczeń. Przepraszam że pisze tak bez ładu i składu ale czasu brakuje na spokojne pisanie, teraz zmykam bo mała się obudziła, w razie pytań pomogę. Pozdrawiam.
 
Do góry