reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrocławskie żłobki - opinie

Bardzo sie ciesze, ze powstal ten watek. Sama rozwazam poslanie malucha do zlobka w wieku ok. 10 miesiecy. Placowka Male Wielkie Skarby od razu mi przypadla do serca, ale przyjmuja tam od 18 miesiaca :( mam nadzieje, ze ktos wypowie sie o Akademii Delfinka i Teczowym Zakatku. Myślalam, ze w zwiazku z nowa ustawa zlobkowa powstanie wiecej zlobokw refundowanych. Ale w sumie nie wiem jakie trzeba spelnic wymagania zeby przeksztalcic istniejacy prywatny zlobek zeby to uczynic, moze wcale latwo nie jest.

A mam pytanie odnosnie panstwowych zlobkow. Gdym jakims cudem moj syn sie dostal na rok 2011/2012, ale nie posle dziecka od wrzesnia tylko od stycznia to nie przepadnie mi miejsce? Zakladam oczywiscie ze normalnie place za ten okres kiedy nie chodzi...
 
reklama
Nezumi, jeżeli płacisz za kres kiedy nie chodzi to miejsce Ci nie przepada, tylko trzymają.

Co do żłobków o które pytałaś - Tęczowy Zakątek i Akademia Delfinka- to byłam już w obu i mogę coś na ich temat powiedzieć. Zaletą Tęczowego jest niska cena i lokalizacja w centrum miasta. Ale poza tym prezentuje się średnio- stara zaniedbana kamienica, w pomieszczeniach żłobka też widać zniszczenia- odrapane ściany i podłogi, mają tam poza tym mało miejsca, tylko 2 pomieszczenia. Z tym, że jest tam bardzo przytulnie i sympatycznie. Akademia Delfinka to inna bajka- mieści się w domku jednorodzinnym, w spokojnej okolicy, ma swój własny ogród, mnóstwo pomieszczeń-większe dzieci (od 15 miesiąca) mają swoje pomieszczenia na dole domku a maluszki na piętrze (prawie się nie stykają z tymi większymi), osobno pokoik do spania, osobno do zabawy. Wszystko najlepszej jakości, aż pachnie nowością. Poza tym fajne jest to, że tam takie maluszki traktują indywidualnie- rodzicie zostawiają rozpiskę dnia swojego malucha (kiedy jedzenie, kiedy spanie itp.) i wychowawczynie się do tego stosują. Więc jest prawie tak jak w domu. Minusem jest cena- w porównaniu z Tęczowym Zakątkiem to na prawdę spora suma. Ale chyba będę skłonna wydać tyle pieniążków na takie miejsce w którym wiem, że moim dzieciątkiem dobrze się zajmą.

Mam nadzieję, że Ci pomoglam. Napisz proszę, jeżeli znajdziesz jeszcze jakieś fajne miejsca dla dzieciaczków.
 
pogrzebałam i poszukałam adresów
a wy najwyżej sobie posprawdzacie...:-) Cennik
UWAGA WKLEJAM CO ZNALAZŁAM (cytat)

2. Klub Maluszka Tęcza ul. Brossa 2 Krzyki i ul. Ślężna 161 a Krzyki
Klub Maluszka "Tęcza" - O Klubie

4. Alto ul. Inflancka 4 Psie Pole
Klub Alto

5. Olinkowy Ogródek ul. Dokerska 3/30
Prywatny żłobek - Klub malucha Olinkowy Ogródek, przedszkole, opieka nad małym dzieckiem, Kozanów, Wrocław

6. Klub malucha - Centrum Rozwoju dziecka ul. Rogowska 127, Nowy dwór
klubmalucha.com.pl

7. Klub malucha - Centrum Rozwoju dziecka ul. Dzielnicowa 15, Muchobór Wielki
klubmalucha.com.pl

8. Klub malucha - Centrum Rozwoju dziecka ul. Kryniczna 37, Ołtaszyn
klubmalucha.com.pl

9. Klub malucha - Centrum Rozwoju dziecka ul. Zagony 18a, Fabryczna
klubmalucha.com.pl

11. Puchatkowa Załoga ul. Jaworowa 39 Krzyki
Puchatkowa Za�oga

12. Zaczarowana Kraina ul. Turniejowa 21
Strona Główna - Zaczarowana-kraina.pl (Wrocław - Krzyki - Prywatny żłobek)

13. Zaczarowana Kraina ul.Ołtaszynska 10
Strona Główna - Zaczarowana-kraina.pl (Wrocław - Krzyki - Prywatny żłobek)

14. Berek - centrum rozwoju dziecka ul. ul. Sienkiewicza 8
BEREK Centrum Rozwoju Dziecka. Zajęcia edukacyjne, imprezy dla dzieci, dziecięce zabawy i gry dla dzieci

PONIŻEJ LINK do forum gazety.pl z dalszymi adresami i opiniami... z roku 2009
http://infobot.pl/r/1WPn
 
Ostatnia edycja:
ja moge z czystym sumieniem polecic panstwowy zlobek nr 9 na ul.Hoene-Wronskiego (zaraz przy moscie Grunwaldzkim.. na wprost szpitala dzieciecego..).. moj syn juz drugi rok tam chodzi i jestsmy b.zadowoleni. P.kierownik jest super kobieta, opiekunki tez extra. Moje dziecko pstatnio sie rozplakalo ze nie chce z mama zostac w domu tylko isc do zlobka jak mialam jeden dzien wolny i chcialam zeby zostal w domku.. Takze to tez o czyms swiadczy. Teraz juz konczy druga grupe i od wrzesnie mam nadzieje ze pojdzie do przedszkola, ale chodzil i do maluchow rok temu i teraz od wrzesnia do starszakow. Obie grupy sa super zorganizowae i dzieci duzo sie ucza. W tym roku juz wystapili na Dzien Babci i Dziadka, bedzie wystep na Dzien MAtki i Ojca a w czerwcu na Dzien Dziecka starszaki jada na wycieczke (krotka ale sam fakt ze panie ich gdzies zabieraja to juz frajda niezmieska..!!). Czy jest sie truno dostac?? nie wiem.. jak oboje pracujecie to mysle ze nie. Moj maz pracuje na pelen etat, ja studiuje dziennie (to jest liczone jak praca na pelen etat), meldunek we Wroc i to nam wystarczylo. Jak ktores z rodzicow nie pracuje to wiadomo ze szans nie ma praktycznie wcale (chyba zarowno w zlobku jak i w przedszkolu.. z tego co sie orientowalam..). Powodzenia!!

P.S za miesiac place okolo 340zl (juz z RR i rytmika..)..
 
Witam. Ja od jakiegoś czasu poszukuję klubiku- żłobka dla synka. Mieszkam w samym centrum, a tu jest najgorzej bo tak naprawde nic nie ma lub ja tak zle szukam. Na ta chwile skłaniam się ku "Pluszowemu misiowi" na Kozanowie lub " Tęczowym zakątku" do niego mam bliżej. Cięzko mi wybrać. Pluszowym mis to nowa ładna placówka dzieci mało tzn.ok 15 natomiast w tęczowym zakątku jest ich 25. I w tęczowym i pluszowym za taki pakiet co mi potrzebny mam kwoty prawie takie same. Z tym ,że w teczowym jak juz 1 z mam wspomniała jest to stara kamienica itd. Sama nie wiem co wybrac
 
Witam Drogie Panie z Wrocławia!
Ponownie zaczyna się temat żłobków.... Zapraszam do mnie :) Uważam, że główna zaletą mojego klubiku jest rodzinna, domowa atmosfera. Otworzyłam klub malucha u siebie w domu. Wszystko dostosowałam do potrzeb maluszków. Mamy zajęcia logopedyczne, muzykoterapie, j. angielski, zajęcia plastyczne i zajęcia rytmiczne. Dzieci mam w baaaardzo różnym wieku :) od 18 miesięcy do 4 lat. Zapraszam na nasze zajęcia, najlepiej przyjść z dzieckiem na cały dzień, tylko w taki sposób można ocenić czy taka forma jest odpowiadania :) Nasz adres Opłotkowa 18 ( Osobowice - piękna zalesiona okolice. Często z dziećmi chodzimy do lasu. ), tel 500 217 976 ( gdybym nie odbierała to proszę nagrać się na sekretarkę - oddzwonię :). Jeżeli mam zajęcia z dziećmi nie dobieram. ), moja strona Kubusiowy Domek - Prywatne Przedszkole we Wroc
 
dziewczyny zajrzyjcie do mnie do żłobka mimo, że Wasze maluchy są młodsze,
mój Leon ma 10 miesięcy i doskonale się bawi z dziećmi starszymi, wyraźnie zyskuje na tych kontaktach, jeżeli będzie więcej mam z młodszymi dziećmi to zatrudnię więcej pań do opieki
jeszcze raz zapraszam Przedszkole Żłobek dla Skarb
 
reklama
Dziewczyny nie bójcie się składać podania do państwowych żłobków. Ja z dwójką dzieci (jedno w styczniu 2009, drugie w styczniu 2011) dostałam się z listy rezerwowej. a jesteśmy normalną rodziną: dwoje rodziców pracujących. Co więcej, to duża część moich koleżanek też umieściła dzieci w żłobku z listy rezerwowej.

Podpowiem tylko, że znacznie łatwiej dostać się do żłobka dzieciom małym. Moja dwójka poszła do żłobka jak jedno miało 6 miesięcy, a drugie 7 miesięcy. Takie małe dzieci łatwiej się aklimatyzują i chętniej są przyjmowane niż dzieci, które skończyły 1 rok.

Zapraszam do czytania opinii o żłobkach na mojej stronie: www.jejmiasto.pl Mam nadzieję, że tych opinii będzie przybywać, aby kolejne mamy miały łatwiejszy wybór.
 
Do góry