reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrocławskie żłobki - opinie

Gosia, a do jakiego żłobka startowaliście? My na Mulicką i tam mi powiedziano, że na razie nie ma listy rezerwowej :/ Może powinnam ich bardziej przycisnąć? No bo jest różnica czy się jest 10 czy 50 na takiej liście...

Na Drukarską
Ale z tą listą rezerwową to też jakieś przewałki są, bo skoro nie decydowala kolejność złgoszen to co decyduje że dziecko jest 5 czy 50?? Dyrektorka nie potrafiła tego logicznie wytłumaczyć zasłaniała się coś ministerstwem:confused2:z tego co mąż widział jak pokazywała listę rezerwową to nazwiska były alfabetycznie:no:
 
reklama
w wiadomościach coś było o kosztach opieki nad dziećmi w przedszkolach i żłobkach ? usłyszałam fragment i nie bardzo rozumiem :| będę musiała płacić jak zaprowadzę dziecko przed godziną 9 i jak odbiorę po 14 ??? pogięło ich :| a który to ludzik ma tak luksusowo ? że pracuje 5 godzin z dojazdami ??? niech mi ktoś odpisze o co chodzi :|
 
YYYYYYYY Felidae a to do tej pory nie miałaś opłat ponad 5h??- Te 5h to podstawa programowa.
U nas w gminie to już 2 rok z rzędu obowiązuje. Z tego co wiem to dziennie masz 5h bezpłatnie, a za każdą godzinę 2,56zł bynajmniej u nas tak było. Wiem, że teraz mieli rozmowy ponieważ płacili ludzie za każdą rozpoczętą godzinę. Z obiadami rytmiką i zajęciami dodatkowymi to wychodziło ok. 400zł - przy układzie dziecko w godz. 8.00-16.00.
 
hm
mój mały pochodził raczej skąpo...dlatego płaciłam grosze, w ogóle mówiono mi, że nawet jak dziecko jest chore to sie płaci za miejsce. w Maju nie był ani jednego dnia i i nie zapłaciłam nic...z tych wiadomości zrozumiałam ze mamy płacić 2,50 ( przykładowe bo nie pamiętam kwoty) za każdą godzinę, oprócz tej opłaty...podstawowej która u nas wynosiła na początku roku 319 a potem podskoczyła, ale bij zabij, nie wiem na ile haha bo mieliśmy kupę problemów ze zdrowiem...więc już się gubię co i jak płace :| we wrześniu zapłaciłam ok 500 zł z ubezpieczeniem, radą rodziców czy jak to tam i 20 zl na grupe co miesiąc na bilety, prezenty itp itd...plus 10 zł za rytmikę..:|
 
no i juz coś wiem
OD 1 września wchodzą nowe zasady odpłatności za przedszkola. We Wrocławiu ( jak na razie) ustalono za godziny dydaktyczne godziny od 7-12. każda godzina pobytu dziecka po 12 ( no i przed 7) będzie płatna ( ok 3 zł ale nie wiem czy 2,56 jak podawali gdzieś w tv czy więcej lub mniej) Jak to wyliczyły nasze panie, koszt wzrośnie o ok 60- 70 zł...:/
bez komentarza...
 
Tutaj jest to dokładnie przedstawione odnośnie opłaty za pobyt. Opłata za wyżywienie jest inna w każdym przedszkolu. Tam gdzie będzie chodziła moja córka (nr 35) jeszcze nie wiadomo jaka będzie stawka, bo na razie jest przetarg na catering. Przedszkole jest dwuoddziałowe i w starym budynku będzie kuchnia, a w nowym catering.

A i są jeszcze nieliczne wolne miejsca w gr 3-latków!!!

A nie macie może jakiejś pewnej informacji odnośnie opłat za żłobki od września?

Mój M mówi, że nawet jak jedno i drugie będzie kosztowało po 400, to pocieszające jest to, że przez rok tylko starsza chodziła za kwotę wyższą, a teraz będą dwie chodziły.
 
nowe przepisy stwarzają możliwość pokombinowania z kosztami, tak jak u nas, pracujemy tak, że się mijamy ale nie ma potrzeby żeby aż 8 ha młody był w przedszkolu. Ale jak ktoś nie ma takich możliwości ?
 
Dziewczyny ja startowałam do żłobka na Nowym Dworze niestety się nie dostałam i nadal nie wiem którzy jesteśmy na liście rezerwowej,ale pocieszające jest to, że w tym roku miasto nam dofinansuje żłobki prywatne od października. Jeszcze żadnych konkretów nie podają bo w sierpniu prywatne żłobki muszą się zgłosić do konkursu i jak zostaną zatwierdzone to będzie w nich dofinansowanie dla dzieci nawet do 600 zł:) A żłobek państwowy w tym roku kosztuje jedyne 400 zł + żarełko (chyba 6 zł/ dzień)....
a tutaj info o dofinansowaniu Niepubliczne żłobki mogą starać się o dofinansowanie
 
przeczytałam cały wątek :-) w ogóle ucieszyłam sie ze taki powstał, bo dawno tu nie zaglądałam:-) poszukuje żłobka(może być prywatny) w Śródmieściu. Jedyny warunek - program dnia! Chciałabym żeby w tym żłobie coś się działo! - zajęcia, śpiewanie, tańczenie, czytanie bajek, jakieś zabawy radosne...Coś by zająć dziecko, by dzień nie zlatywał tylko na przebieraniu i karmieniu i chodzeniu dzieci samopas. Dzięki z góry:-)
 
reklama
Hej dziewczyny,

Mam pytanie. Czy któraś z Was wie coś na temat żłobka Pluszowy Mis na Kozanowie? Może jakies opinie znajomych, koleżanek? My zapisaliśmy tam naszego bąbla ale chciałabym uzyskac jakąs opinie od mam dzieci tam uczęszających.

Będę wdzieczna za jakąkolwiek informacje :-)
 
Do góry