reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

Jak po takim czasie rozwija się córka? Czy wiadomo już jaka jest przyczyna choroby u Was? Jak spadało tsh? Szybko po włączeniu leczenia?
 
reklama
Dawno nie zaglądałam na ten wątek. Michał ma 11 miesięcy i co 3 miesiące robione tsh które nie przekracza 1.5. Nie byliśmy na usg tarczycy. Z czasem zapomnieliśmy o niej. Rozwija się dobrze. Może pozno zaczął raczkować i siadać ale tez jest duży i grubiutki :) na 11 miesięcy 12,5 kg to dużo. Jest wesoły, raczkuje jak wyścigówka po mieszkaniu, już prawie chodzi.
Jedyne co mi
Spędza sen z powiek to ta żółtaczka która trwała prawie 4 miesiące. Do dziś nie znam odpowiedzi dlaczego tak wyszło. Narazie dajemy mu czas na rozwój. Obserwuje go i z czasem zobaczymy :)
 
Dawno nie zaglądałam na ten wątek. Michał ma 11 miesięcy i co 3 miesiące robione tsh które nie przekracza 1.5. Nie byliśmy na usg tarczycy. Z czasem zapomnieliśmy o niej. Rozwija się dobrze. Może pozno zaczął raczkować i siadać ale tez jest duży i grubiutki :) na 11 miesięcy 12,5 kg to dużo. Jest wesoły, raczkuje jak wyścigówka po mieszkaniu, już prawie chodzi.
Jedyne co mi
Spędza sen z powiek to ta żółtaczka która trwała prawie 4 miesiące. Do dziś nie znam odpowiedzi dlaczego tak wyszło. Narazie dajemy mu czas na rozwój. Obserwuje go i z czasem zobaczymy :)
Żółtaczka przedłużona jest właśnie przy niedoczynnosci tarczycy. Życzę dobrego rozwoju i dużo zdrowia:)
 
Żółtaczka przedłużona jest właśnie przy niedoczynnosci tarczycy. Życzę dobrego rozwoju i dużo zdrowia:)
Nie jest to tylko przy niedoczynnosci tarczycy.
przyczyn jest tyle ile przypadków ☺️ U każdego co innego. Wychodzi na to ze u nas była żółtaczka od pokarmu kobiecego. Najczęstszy przypadek.
syn zaraz kończy rok. Póki co rozwija się prawidłowo. Badania ma robione co jakiś czas i są w normach.
 
Hej dziewczyny, czy są tu jakieś mamy których dzieci miały rozpoznaną niedoczynność tarczycy z opóźnieniem? U nas wdrożono leczenie dopiero po 10tyg, TSH 15-20. Po miesiącu leczenia TSH 5, niby w normie ale wysokie. Jak rozwijają się takie dzieci?

Jeśli chodzi o objawy, to wszystkie ksiązkowe: senność (nie wybudzała się na jedzenie), powolne przybieranie, zaparcia, wydęty brzuch, ochrypły głos, przepuklina pępkowa, marmurkowa skóra, lekko wystający język.

(Chętnie pogadam również na priv)
Hej. Ja mialam 13 lat i TSH 105. Przy takim wyniku juz tylko moglam spac. Teraz mam 19 i jest tragicznie. Problemy z koncentracja ciagle zmeczenie tygodniowe zaparcia. Nie wiem co mam zrobić czuje sie jak wrak. Zastanawiam się nad jakimś oddziałem neurologicznym może tam mi powiedzą bo mam wrażenie że ten stan z TSH 105 po prostu mi mozg zniszczył...:((((((( co to jest za zycie jestem taka mloda !!!!!!
 
Witam, drogie mamusie, moja córeczka urodzona po terminie z niedoczynnością tarczycy z wolem rozlanym i 5 krotnie powiększonym. Obecnie 2 latka, obniżone napięcie mięśniowe jestesmy pod opieką fizjo. Może mi ktoś napisać jak było z mową u waszych dzieci? Bo moja zna parę slow i zaczyna mnie to martwić 😢
 
Witam, poszukuję informacji na temat wrodzonej niedoczynności tarczycy spowodowanej niedoborem jodu. Jestem w 31tc, mam niedoczynność tarczycy leczoną Letroxem w dawce 50, przez całą ciążę nie suplementowałam jodu, ponieważ tak zaleciła moje endokrynolog, nie stosowałam tez soli jodowanej 😔 zmieniłam lekarza i okazało się, że był to duży błąd, a moja córeczka prawdopodobnie urodzi się z wrodzoną niedoczynnością tarczycy 😔
Przeczytałam już cały wątek, wiem, ze leczenie musi być jak najszybciej wdrożone, aby miała szansę na normalne życie, jednak bardzo się o nią martwię.
Czy są tu jeszcze mamy, które rozmawiały kilka lat temu? Jak rozwijają się Wasze dzieci? Czy niedoczynność tarczycy zostawiła po sobie jakiś ślad? Jak sobie radzą z nauką?
 
Witam, poszukuję informacji na temat wrodzonej niedoczynności tarczycy spowodowanej niedoborem jodu. Jestem w 31tc, mam niedoczynność tarczycy leczoną Letroxem w dawce 50, przez całą ciążę nie suplementowałam jodu, ponieważ tak zaleciła moje endokrynolog, nie stosowałam tez soli jodowanej 😔 zmieniłam lekarza i okazało się, że był to duży błąd, a moja córeczka prawdopodobnie urodzi się z wrodzoną niedoczynnością tarczycy 😔
Przeczytałam już cały wątek, wiem, ze leczenie musi być jak najszybciej wdrożone, aby miała szansę na normalne życie, jednak bardzo się o nią martwię.
Czy są tu jeszcze mamy, które rozmawiały kilka lat temu? Jak rozwijają się Wasze dzieci? Czy niedoczynność tarczycy zostawiła po sobie jakiś ślad? Jak sobie radzą z nauką?
 
Hej, jak rozwinęła się Twoja sytuacja? Mam nadzieję, że mały człowiek urodził się zdrowy i bez wady tarczycy :)
Ja w maju urodziłam córeczkę u której w badaniach przesiewowych wykryto wrodzona wadę tarczycy.

Chętnie wymienię się doświadczeniem i posłucham o rozwoju Waszych dzieciaków z wrodzona wada tarczycy.
Pozdrawiam :)
 
reklama
Witam dziewczyny. Choruje na niedoczynność tarczycy, zgodnie z zaleceniem lekarza zbadałam córce TSH i wynik wynosi 3,3 normy to 0.73-8.35. Córka ma skończone 7 miesięcy. Czy taki wynik to powód do niepokoju?
 
Do góry