reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

Witam. Jestem nowa na waszym farum. Po wielu latach borykania się z chorobami małego wcześniaka ( synek ma 6 lat, 32 t.c.) myślałam , że już wszystko przeszliśmy. To że był niski-6-latek 110 cm i lekki 16 kg wszyscy składali na karb wcześniactwa. Ale ostatnio syn ma problemy z zadaniami w przedszkolu, suchą skórę , jest senny w ciągu dnia. Skierowano nas na wyniki tsh 6. Robiliśmy usg tarczycy jest mniejsza niż powinna. Mamy skierowanie na przeciwciała i poziom hormonu wzrostu. Leczymy się w Pile. Czy ktoś może coś doradzić? jakie jeszcze badania , co to jeszcze może być itp. Może jakiegoś dobrego specjaliste w mojej okolicy. Diagnoza postawiona 27 pażdziernika 2011
 
reklama
I jak po wizycie??????????? daj znac???



p.s. Wy macie orzeczenie o niepelnosprawnosci.... ja sie caly czas wahalam... ale chyba zloze papiery, bo na plastrach do zaklejania ocza mozna zbankrutowac i te 150zl piechota nie chodzi.... trzeba wydrukowac ze strony formularz + lekarz musi jakies swoje orzeczenie napsiac tak??????

helo
a wiec tak-usg z malym płaczem ale pan który je robił okazał sie morzem cierpliowści i tak młoda zagadał ze pozniej nie było problemu:-)co do usg-tar:-)czycy brak w szyi,czyli tam gdzie byc powinna.nawet sladu nie ma.lekarka powiedziala ze w wakacje zrobimy scyntygrafie ale to w zasadzie dla formalnosci,zeby sie dwowiedziec czy w ogle gdzies co jest.krew pobrana wszytsko ok.mala wazy 21kg i ma 110cm wiec olbrzym:tak::tak:ale:tak: to po tatusiu

Stopi-Weronice orzeczenie sie skonczyło w lipcu i po raz kolejny nie skaladam bo nie ma sie w sumie z czym krecic.ale skladaj-bo u was na pewno dostaniecie.
co do papierow-opinia od lekarza u ktorego sie leczycie na ich druku i ten ich wniosek.do tego ksero wszelkiej mozliwej dokumnetacji medycznej-od karty od endo,rodzinnego,okulisty czy cokolowiek macie.jak mlaa ma alergie to tez-najwieecj jak sie da,wtedy maja wiecej podstaw.:tak::tak:

co do orzeczenia-po 1 masz te 153zł zasilku pielgnacyjnego.nie wiem jak z innymi swiadczeniami skor mieszkasz za granica.w kazdym razie zwieksza sie prog do rodzinego na osobe i nie 504zł a 583zł i dochodza wtedy rozne dodatki.no i w wawie az do 2strefy MZT jezdzicie wszytskim za darmo-tzn mala i ktores z opiekunow-na legitymacje tylko;)
a na pkp i na pks przejazdy 78% znizki dla dziecka i dla ciebie

Klarenia wiatj:)
ja chyba ci nie pomoge ale inne mamy na pewno
 
Hey dziewczyny:)

Dawno mnie nie bylo.....praca dom praca.
Chcialam sie z Wami podzielic inf dotyczacymi mojego szkraba.
Robilismy w lipcu to usg tarczycy- wyszly wole ale nawet ok bo niewielkie nie powiekszaja sie od porodu.Ostatnio mielismy wizyte u endo wyniki tsh-0,11 ft4-19,9 ft3-7,7.Lekarka powiedziala ze bardzo dobre i zostawila dawke 50mg.
Rozwojowo lux. Moj synalek ma 13mcy i zaczyna sie puszczac mebli i chodzic sam - takze Wisienka nie martw sie na zapas.Moja pediatra i endo mowia zgodnie - na takim etapie wazne zeby dziecko bylo kontaktowe a chodzenie ma pewne granice czasowe ale one czasami u mega zdowych dzieci sa bardzo naginane.
Co tam jeszcze hmmmm. moj szkrab wazy 11600g i ma 80cm jest na 90 centylu wiec endo stwierdzila ze rownomiernie idzie po siatce centylowej i nie widzi wskazn na badanie wieku kostnego- jakos jej wierze.
Co do innych badan rezonansow itp nic mi nie wiadomo- moj maluszek ma wrodzona niedoczynnosc tarczycy spowodowana niepoprawnym poloczeniem genow czyli dyshorgomeneze -ale wiecie co jakos juz o tym zapominam -wiadomo codziennnie rano hormonik ale juz sie tak przyzyczail ze na serio jakos mi tak lzej, chociaz nie ukrywam ze czasami obawiam sie przyszlosc co i jak to bedzie ehh.h....


Stopi bardzo mi przykro ze tyle przeszlas, trzymam kciuki za WAS usmiech na twarzy bedzie OK.

Co do pytania jak i kiedy wykryto u synka wnt to tez z badan przesiewowych i 7dobie dostal juz euthyrox 50mg.

Co do rowoju dziecka ktore nie bralo horomonu a okazalo sie ze ma niedoczynnosc tarczycy - to czas pokaze -jest nadzieja ze nt ujawnila sie w pozniejszym wieku- bo przeciez badania przesiewowe robia obowiazkowo juz ponad 4 lata i zaraz po porodzie by cos wyszlo. Sorki ze pytam ale co na to pediatra ze dziecko ma 22mcy czyli prawie 2 lata i nie raczkuje? czy wczesniej go to nie zaniepokoilo?Zycze powodzenia..........moge tylko dodac ze popieram Anabube fizycznie da sie duzo zdzialac gorzej ze sfera pscyhiczna.

Buziaki dla WAS postaram sie juz pojawiac regularniej.
 
witajcie dziewczyny:)guga no tak jest super kontaktowa,ale wszyscy lekarze którzy ja widza to mówia ze ta wiotkośc jest u niej jeszcze duza i to mnie martwi ze nie bedzie miała na tyle sil zeby samej utrzymac te ciałko i robic kroki:(inne dzieci w jej wieku dawno biegaja.ja tez bym chciala tego !poprostu dobija mnie ta sytuacja juz,chyba nie radze sobie z tym stresem i zmartwieniami:(.
 
Hej Dziewczyny,
widzę, że dawno nikt tu nie zaglądał. Ja w sumie ostatnio mam mało czasu, bo wiadomo praca, dom i tak na okrągło. U mojej córeczki w między czasie była zmiana dawkowania hormonów, TSH podskoczyło do 7, później znów spadło, więc hormonki zostały zmniejszone. Teraz dwa razy w tygodniu 50 i następnie 25. Jesteśmy po usg tarczycy, okazuje się że ma tarczycę za małą jak na swój wiek:-( I tak przeżyłam kolejną załamkę, bo w głębi duszy miałam nadzieję, że ta choroba będzie tylko przejściowa, a tu niestety okropna rzeczywistość mnie dopadła:-(
Po ostatnich badaniach nasz lekarz stwierdził, że wyniki są rewelacyjne, więc póki co nię będziemy robić rtg kości, bo jego zdaniem nasza córeczka dobrze się rozwija:-) Mnie ciągle martwi tylko jedno, że nasza maleńka nie chce za bardzo gadać, mówi tylko czasem ta ta, ale też udawało jej się mówić różne sylaby, teraz wygląda to tak jakby się jej nie chciało gadać. Pytam się lekarzy czy to normalne i uspokajają mnie że tak, ale we mnie jest ciągle niepokój. Ogólnie nasza córcia dobrze się rozwija, od tygodnia zaczyna na całego chodzić, a przypomne ma już 13 miesięcy:-) Wierzę w to, że wszystko będzie dobrze i że ta choroba nie zostawi po sobie żadnch śladów.

Pozdrawiam wszyskie Mamusie
 
Witajcie dziewczyny,mnie tez tu troche nie było.a co u nas,troche do przodu,mała siedzi stabilnie,chodzi koło stoła i mebli ale sama jeszcze nie chodzi,a tak to 30 stycznia jedziemy na sam rezonans główki do chorzowa.mamy połączone metody wojte z bobathami.a tak to znów bede mamusią,jestem w trzecim miesiącu ciąży,narazie fatalnie to przechodze bo zygam.
 
Wisienka gratuluje!!! i trzymam kciuki zeby maluszek byl zdrowy!!!
ju mam


a u nas zima.teraz -18,ale z czwarteku na piatek bylo -28.i nikt mi nie powie ze w Suwlkach najmzimniej hhehehe.bo w Mrozach tez niezle mrozy:-D:-D:-D:-D
u nas juz tydzin po feriach.mala sie fartowala przez fere i teraz ydzien do przedszkola pochodzila i znow katar zlapala:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
juz mam dosc tych jej chorb.
poza tym rozwija sie switnie.duzo gada i nieraz mnie zaskakuje soimi odpiwiedziami.poza tym swietnie rysuje.widac kolejnaodziedziczyla dar po tatuisu.zaczyna rysowac juz postacie w ruchu,pelne emocji.twarze bokiem.iadomo ze jeszcze ne sa takie bardzo ladne,ale doskonel widacco rysuje.tak wiec dziewczyny glowa do gory!!!
 
witajcie dziewczyny-na rezonansie nie bylismy bo natalka zachorowala na oskrzela :(.jedziemy dopiero 27 luty.natalka nadal nie chodzi sama:(jak tak czytam wasze informacje o dzieciach ze mimo tarczycy dobrze sie rozwijaja i chodza majac 13 miesiecy itd to jestem zalamana dlaczego moja coreczka nie chodzi:(.martwie sie co wyjdzie z tego rezonansu,bo cos ja musi blokowac i mam rozne okropne sny ze nigdy jej nie zobacze biegajacej czy skaczacej samej:(.coraz bardziej nie radze sobie psychicznie z tym:(.no i zmartwienie co jeszcze mnie czeka.
 
reklama
czesc dziewczyny

a co tu tak pusto?????????????????????????
ja w sumie tez dawno sie nie odzywałam a,le brak czasu i inne rzeczy mi przeszkodziły troche.
byłam z Weronika ostatnio na kontroli,dawka leku nadal 75 i wszytsko w porządku poza tym.;)młoda sie super rozwija,niezła z niej artystka i kokietka:-D

a ja za 20tyg znów zostanę mamą :-)
jak to mówia-do 3razy sztuka-no i ma byc chłopak;)))
 
Do góry