reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

Odezwij sie jak po wizycie czy jestes zadowolona ;)

Jesteśmy po wizycie. Szybko i...no nie wiem. Wyniki wg dr są za dobre. TSH spadło do poziomu 0,08. Mamy przez dwa dni podawać 25 mg a przez resztę tygodnia - tak jak wczesniej - 37,5. Dr spytała o wagę, stolce, zbadała ciemiączko i tyle. No i spoglądając na śpiącego malucha stwierdziła, ze rozwojowo jest ok.

Mój Ptaszek ma 10 tygodni. Ładnie trzyma główkę leżąc na brzuszku, ogląda się za grzechotką, jest kontaktowy:-), więc się nie martwię.

Kolejna wizyta - za 8 tygodni.
Czy jestem zadowolona? Informacji szczególnej nie dostałam. Wiem to, co przeczytałam tutaj.

Pozdrawiam!:-)
 
reklama
Dziewczyny!
jak nie ma problemów, to trzeba je stworzyć...heh
zastanawiam się cz dobrze robię z tabletkami. Karmię piersią i mój maluch ostatnio żarłoczny z rana jest, aby dac mu tabletke na czczo czekam do 10. Dziś to nawet o 11 mu ją dałam:no: To bardzo źle? Poza tym - czekam godzinę po jedzeniu.

Jak juz chce jeść, to nie chcę mu odmówić...ostatnio mało przybrał po problemach brzuszkowych :(
Chyba musze zacząc dawać mu tabke o 4. Jak myslicie?
 
Dziewczyny :)

potrzebuję pomocy w interpretacji wyników.
TSH 0,004 (norma 0,27-3,80)
FT4 1,88 (norma 0,65-2,30)

8 tyg. temu TSH wynosiło 0,08 (zmniejszono nam dawkę z 37,5 do 37,5 przez 5 dni i 25 przez 2 dni).
Co taki wynik może oznaczać???
FT4 było w normie ostatnio.

Pozdrawiam!:)
 
Witajcie! jestem nowa na tym forum i śledze je od początku. Moja historia jest dość długa więc nie będę przynudzać. Jestem w ciąży i na dniach rodzę okazało się że mam hashimoto czekam aż się dziecko urodzi i będę wiedziała co z nim. Mam też starsze dziecko ma 5 lat i szukam dobrego endokrynologa ale w okolicy krakowa-jeśli ktoś zna i z ręką na sercu może polecić to byłabym wdzięczna-mam już dość tych niedouczonych ......-nie będę pisać kogo!!!
 
Cześć Bejbi :)

pewnie już urodziłaś :) Najlepsze życzenia dla Was :)

hmm, no ja z Mazur jestem, więc z Krakowa nikogo nie polecę. Ale jakbyś potrzebowała czegoś innego - pisz :)

Pozdrawiam:)
 
witam mamy, moja córeczka ma 4 tygodnie i już od dwóch tyg przyjmuje euthyrox 25. O WNT dowiedzieliśmy się z badań przesiewowych, objawów zew. brak. Mała apetyt ma ogromny, przybiera pięknie. Czy są mamy starszych już dzieci z WNT i mogą powiedzieć czy ich dzieci mają jakieś problemy w szkole, itp?
 
Witam. 2,5 miesiąca temu urodziłam synka, byłam taka szczęśliwa, ze jest zdrowy i, ze dostał 10 pkt. Wszystko legło w gruzach gdy w sali zjawili sie lekarze i mi go zabrali, bo z badań przesiewowych wyszło mu TSH powyżej 100. Gdy mi oznajmili, ze ma wrodzona niedoczynnosc tarczycy myślałam,ze to zły sen. Nie dość, ze nic na ten temat nie wiedziałam to jeszcze mieszkam w Niemczech i nie znam na tyle języka, by to wszystko zrozumiec. Dzięki Bogu wzięła nas pod opiekę Polska lekarka, jest mi łatwiej bo potrafię sie dogadać, zapytać. Zapewnia nas, ze wszystko bedzie dobrze, bo syn dostał juz lek w 6 dobie. Bierze L thyroxin, 50 mg. 3 tyg temu TSH było 1,8 a ft4 1,9. Niby Ok. Ja po wyjściu ze szpitala nie robiłam nic tylko czytałam i płakałam. Teraz troche odpuściłam, bo podupadłam na zdrowiu. Musze wierzyć lekarce i ciesze sie, ze znalazłam to forum. Przestudiowalam ten wątek od początku i serce mi sie radowało jak czytałam posty mam, ktore maja dzieci juz ciut starsze udziela sie swoimi przeżyciami.
 
reklama
Karola1803 głowa do góry :) Moja córka ma 4,5 m i też zaczynała od tsh powyżej 100 (dokładnie 260), dostaje leki od 10 d.ż. i wszystko jest ok. Dla nas również WNT była szokiem, nikt tego nie ma w najbliższej rodzinie. Mała miała już 3 USG a teraz będziemy mieć echo serca oraz usg głowy, chociaż nasz lekarz uważa to za czystą formalność. Mała ma nierozwinięty jeden z płatów. Jest na dawce 31,25, ale ostatnio tsh z dwóch badań miała poniżej normy - najpierw 0,6 a po 6 tyg na tej samej dawce 0,2 (norma jest od 0,73). Mała przybiera pięknie, więc jest to podobno dobry objaw, bo mała przybiera i zamiast zwiększać zapotrzebowane na lek, ono spada skoro małej tsh jest coraz niższe. Lekarz jednak dopiero około 3 r.ż. zrobi próbę odstawienia. Jest szansa że to przejściowa WNT. A nawet jeśli nie, to cieszę się i dziękuję Bogu, że to "tylko to", bo czym jest branie jednej małej tabletki do innych gorszysz rzeczy... Co do małej, rozwija się na razie cudownie, o wiele szybciej robi wszystkie rzeczy niż jej starszy brat 6 lat wcześniej (syn zdrowy). Mała w wieku 3 miesięcy się pięknie przewracała z pleców na brzuch, pięknie trzyma główkę, rwie się do siedzenia, szybko gaworzyła i jest mega kontaktowa. Ma matkę optymistkę i musi być dobrze :D
Liczę że o rozwoju i dalszych losach swoich dzieci powiedzą nam mamy, które pisały tu kilka lat wcześniej o swoich wtedy małych niemowlakach :)
A jak Twój synek Karola? Ma jakieś objawy, bo moja córka właściwie nie miała, chociaż jak pomyślę to teraz przypisuję przedłużającą się żółtaczkę, senność przez pierwsze tyg (chociaż syn był zdrowy i też tak miał) :)
 
Do góry