reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

emma

"lekarka mi powiedziala ze lepiej jak jest za niski poziom niz za wysoki,"

to tak, jakby powiedziała, że nadczynność jest lepsza od niedoczynności....

no nie ma czegoś takiego jak "lepiej niżej, niż wyżej!!! poziom musi być USTABILIZOWANY!!! może być w dolnej granicy normy lub w górnej i dziecko czuje się doskonale, świetnie się rozwija sensorycznie, motoryczne itd, ale nie ma czegoś takiego, że poniżej normy to jest ok!!! no nie ma!!! po pierwsze normy są stworzone dla ludzi zdrowych, po drugie, skoro coś jest poza normą, zwłaszcza u ludzi/dzieci chorych na niedoczynność znaczy, że jest niewłaściwe i trzeba to uregulować, szukać przyczyny dlaczego dana dawka albo jest za duża albo za mała, poza tym dodatkowe wartości czyli FT3 i FT4 mówi nam wszystko!!!


stopi

teraz już wszystko jasne, daj znać po wizycie , co lekarz powiedział!!! tylko proszę nie daj się zbyć byle czym, dziecko ma niedoczynność i musi być suplementowane tyroksyną - takie moje zdanie!
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czesc.
Jestesmy juz po wizycie i dolaczam do Was na ten watek mamuski. Mamy poczatki niedoczynnosci tarczycy- ehhh. Mala dostala Euthyrox N 25= pol tabletki dziennie. Dostala mala dawke, bo moze te poczatki niedoczynnosci tarczycy sa spowodowane przejsciami zdrowotnymi malej i lekami jakie dostawala. Taka jest wersja optymistyczna lekarki. W cos trzeba przeciez wierzyc :tak:
Tak, wiec bede pojawiac sie tu czesciej. Za miesiac mamy miec kontrole hormonow.
Pozdrawiam i zycze zdrowka Waszym pociechom!! !!!!!!!!!!
 
Zrób jej komplet badań tj z jednego pobrania TSH, FT3, FT4 i koniecznie bez podania tabletki !!! zapłacisz około 50 zł a będzie pełen obraz i koniecznie daj znać jak będziesz miała wyniki tylko błagam z normami i opisem zachowania dziecka, inaczej same cyfeki nic nie znaczą!
pozdrawiam!

Hej dziś odebrałam wyniki a więc:

TSH 0,09 uIU/ml norma 0,34-5,60
FT3 4,31 pg/ml norma 2,5-3,9
FT4 1,25 ng/dl norma 0,58 - 1,64

Zachowanie dziecka uważam za normalne nie śpi więcej nie ma zatwardzania a co ważne nie wypadają jej włosy jak było poprzednio. Jak na moje oko zachowuję się jak zdrowe dziecko.
A co ważne badanie było wykonywane bez podania tabletki. :tak:
 

Hej dziś odebrałam wyniki a więc:

TSH 0,09 uIU/ml norma 0,34-5,60
FT3 4,31 pg/ml norma 2,5-3,9
FT4 1,25 ng/dl norma 0,58 - 1,64

Zachowanie dziecka uważam za normalne nie śpi więcej nie ma zatwardzania a co ważne nie wypadają jej włosy jak było poprzednio. Jak na moje oko zachowuję się jak zdrowe dziecko.
A co ważne badanie było wykonywane bez podania tabletki. :tak:

No i dobrze, że zrobiłaś te badania, bo widać, że dziecko nadal jest w niedoczynności, o czym świadczy Ft3>Ft4, TSH jest nieco poza normą, ale to na pewno TSH, które działa z opóźnieniem w stosunku do hormonów tarczycy.
 
Czesc
wyniki ostatnie po 1msc brania Euthyrox N 25= pol tabletki dziennie.
TSH - 1,140 mU/l norma 1,36 - 8,8
FT4 - 11,81 pmol/l norma 13,9-26,1"

a to wyniki z 19.11, za nim zaczela brac euthyrox
TSH - 6,4 mU/l norma 1,36 - 8,8
FT4 - 9,92 pmol/l norma 13,9-26,1"

Pls. wytlumaczcie mi czemu TSH jej spadlo?? Dzieki :-)
 
jestem mamą 5 letniej Julki która ma wrodzoną niedoczynność tarczycy, jak się urodziła to zaraz jej zdiagnozowali tą chorobę:( podaje jej hormon tarczycy o nazwie euthyrox! miałam nadzieje że jej odrośnie ten gruczoł tarczycowy ale się myliłam ponieważ dzisiaj byłam na usg i okazało się że go nie ma:( pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Proszę o pomoc, co mogą znaczyć wyniki:
TSH 4,170 (norma- 0,27-4,2)
FT4 1,840 (0,932-1,71)
FT3 8,830 (3,95- 6,8)

FT3 i FT4 są za wysokie a TSH też na granicy górnej normy. Wizytę u endokrynologa mam dopiero 11 stycznia. Moja córka jest niska jak na swój wiek dlatego też miała zlecone badania ale może to być też skutek uczulenia na gluten (dopiero od miesiąca jest na diecie). Proszę o podpowiedz co mogą znaczyć te wyniki?:-(
 
Lenie zostala zwiekszona dawka hormonow i jakos kupy sie zaczely pojawiac ;-)


Proszę o pomoc, co mogą znaczyć wyniki:
TSH 4,170 (norma- 0,27-4,2)
FT4 1,840 (0,932-1,71)
FT3 8,830 (3,95- 6,8)

FT3 i FT4 są za wysokie a TSH też na granicy górnej normy. Wizytę u endokrynologa mam dopiero 11 stycznia. Moja córka jest niska jak na swój wiek dlatego też miała zlecone badania ale może to być też skutek uczulenia na gluten (dopiero od miesiąca jest na diecie). Proszę o podpowiedz co mogą znaczyć te wyniki?:-(

Chcialaym Ci pomoc, ale ja za malo wiem w tym temacie. Mysle,ze dziewczyny , ktore sa w temacie glebiej to odpowiedza Tobie. Powodzenia!!!
 
reklama
Proszę o pomoc, co mogą znaczyć wyniki:
TSH 4,170 (norma- 0,27-4,2)
FT4 1,840 (0,932-1,71)
FT3 8,830 (3,95- 6,8)

FT3 i FT4 są za wysokie a TSH też na granicy górnej normy. Wizytę u endokrynologa mam dopiero 11 stycznia. Moja córka jest niska jak na swój wiek dlatego też miała zlecone badania ale może to być też skutek uczulenia na gluten (dopiero od miesiąca jest na diecie). Proszę o podpowiedz co mogą znaczyć te wyniki?:-(

wszytskiego najlepszegoz okazji urodzin dla malutkiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)

a co do wynikow-ja tez bardzi nie pomoge,Magdyliucha jest najlepije zorientowana.ale widac po wynikach ze cos jest nie tak
 
Do góry