reklama

Wrodzona niedoczynność tarczycy

kaka911

Początkująca w BB
Od
10 Sierpień 2009
Odpowiedzi
0
Karolka, moja córa ma już prawie 11 miesięcy i rozwija się bardzo ładnie. Od urodzenia brała dawkę 25mg Euthyrox, dwa tyg. temu miała podwyższoną ze względu na zaparcia, teraz ponownie obniżona do 25, bo wyniki szalały. Kingula rośnie zdrowo, będzie chyba długa za tatą, zaczyna chodzić, gada jak najęta i lekarz stwierdził obecność i działanie tarczycy. Daje jej duże szanse na prawidłowy rozwój i zanik choroby. Je sama rączkami, powtarza dużo, jest bardzo zwinna.
Mam nadzieję, że i twój maluszek będzie dobrze się rozwijał, czego Ci z serca życzę!
Apropo: dziś Kinia zrobiła miękki stolec ( wczoraj piła bardzo dużo soków).. Wreszcie!

reklama

Stopi69

Lipcowe mamy'09
Od
3 Luty 2009
Miasto
WAW
Odpowiedzi
0

KAKA
jak to nie od tarczycy te zaparcia, to dawaj malej duzo sokow np. bobovita ma takie nektary z owocow poludniowych . Jak moja wypije 300ml to kupsko od razu jest.. i po cytrusach to samo. u nas laktuloza niestety nic nie dawala.. Moja wogole bardzo owocowa jest .I duzo na brzuszku niech sie czolga, wtedy jelitka lepiej pracuja :-)

KAROLKA moja rozwija sie prawidlowo i tez wlasnie dluga, chuda :-) rozwojowo wszystko ok. U nas tez kilku lekarzy w szpitalach diagnozowala napiecie miesniowe i ze niby jest opozniona.. a mi zwracano uwage, ze jak to mala jeszcze nierehabilitowana!! Trafilam na super neurolog, ktora kazala dac malej spokoj i czas.... Nie chodzilysmy na rehabilitacje... i wszystkie oznaki rzekomego napiecia zniknely same... Do neurologa chodzilysmy raz na 2msc na kontrole i tylko tyle.

Od
17 Październik 2010
Odpowiedzi
0
Cześć,

4.10.2010 urodziła nam sie córeczka z wrodzoną niedoczynnością tarczycy,
TSH - powyżej 100
FT4 - 5.10
może ktoś miał podobne wyniki u swoich dzieci i napisze jak szybko przyszła poprawa,
będę wdzięczny też za dobre rady odnośnie postępowania z takim maleństwem,
zwiększania dawki itp.
córeczka waży 3400 i obecnie przyjmuje 25 za klika dni mamy wprowadzic 37,5
troche nam wariuje po 25
zaczelismy od 12,5 w 8 dniu życia
wizytę mamy umówioną dopiero na połowę grudnia
czy warto w międzyczasie na własną rękę robić badania, bo nie wiemy na razie czy tarczyca jest czy jej nie ma czy jest szczątkowa?? może jakieś usg??

i na koniec jestem ciekawy jak się rozwijają Wasze pociechy?? czy leczenie pomaga

pozdrawiamy
Przemek Kasia i malutka Łucja

kaka911

Początkująca w BB
Od
10 Sierpień 2009
Odpowiedzi
0
Cześć po długim czasie.
Mam dwa problemy. Moja córka ma już 2 lata. Rozwija się prawidłowo, choć jest nieokiełznana i nadpobudliwa. Dziś omyłkowo dostała podwójną dawkę Lewotyroksyny. Powinno być 37,5, a ja podałam z rana, mąż godzinę później. Na co mam uważać??? Czy takie przedawkowanie może grozić Kini??
I druga rzecz, w poniedziałek jedziemy na usg tarczycy. Jak to wygląda i po jakim czasie są wyniki? Kinga ma mieć próbę odstawienia leku, pojęcia nie mam jakie prawidłowości musi spełnić, żeby możliwa była ta próba.
Proszę o pomoc kompetentnych!! Napiszcie, jeśli coś wiecie.
Pozdrawiam!

Stopi69

Lipcowe mamy'09
Od
3 Luty 2009
Miasto
WAW
Odpowiedzi
0
Cześć po długim czasie.
Mam dwa problemy. Moja córka ma już 2 lata. Rozwija się prawidłowo, choć jest nieokiełznana i nadpobudliwa. Dziś omyłkowo dostała podwójną dawkę Lewotyroksyny. Powinno być 37,5, a ja podałam z rana, mąż godzinę później. Na co mam uważać??? Czy takie przedawkowanie może grozić Kini??
I druga rzecz, w poniedziałek jedziemy na usg tarczycy. Jak to wygląda i po jakim czasie są wyniki? Kinga ma mieć próbę odstawienia leku, pojęcia nie mam jakie prawidłowości musi spełnić, żeby możliwa była ta próba.
Proszę o pomoc kompetentnych!! Napiszcie, jeśli coś wiecie.
Pozdrawiam!

USG trwa doslownie chwile... o ile dziecko da sobie je zrobic. U nas bylo robione na sile, bo mała nie chciała dac sie zbadac. Wyniki są od razu - dostaje sie zdjecia z usg + opis. Proba odstawienia polega na tym , ze sprawdza sie czy bez lekow hormony utrzymuja sie w normie czy znow "fiksuja". Co do podwojnej dawki... nie mam pojecia , chyba musisz na ulotce sprawdzic co pisza...

Od
3 Styczeń 2019
Odpowiedzi
0
kaka911 czy jesteś jeszcze na forum?
Cześć! Moja mała córeczka, ma już 10 miesięcy, ma wrodzoną niedoczynność tarczycy. Rozwija się prawidłowo i lekarz powiedział,że prawdopodobnie będzie wszystko w porządku, bo tarczyca działa, a widać prawidłowy rozwój psychiczny i wzrostowy. Codzień bierze Eutyrox 25 i mamy pojawić się na badaniach dopiero za rok na wiosnę, właśnie dlatego że niby sytuacja z tsh , FT3 i FT4 jest unormowana. Cieszę się... :tak: Jedno mnie tylko bardzo martwi. :-( Kinia ma straszne zaparcia. Dzień w dzień męczy kupkę, a jak już wymęczy to zazwyczaj są to twarde bobki. Czy to normalne, że niedoczynności towarzyszą takie zaparcia? Jeśli ktoś się orientuje, proszę o info!
Pozdrawiam wszystkie MAMY, najlepszego dla Was w tym pięknym dniu!!!

Serwisy partnerskie

Baby Dove

BabyDove

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Przygotuj kartkę

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/01/2019

Test

Przetestuj mleko następne NAN OPTIRPO Plus 2 HM-O