reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzony brak szkliwa? co się z tym robi

Dołączył(a)
11 Kwiecień 2013
Postów
2
Witam. Moja córcia (22 miesiące) obie górne jedyneczki ma bardzo szorstkie a na jednej z nich jest jakby wgłębienie(taka dziurka). Dodam, że jest wcześniakiem z 27 tygodnia, choc nie wiem, czy to ma znaczenie. Szczotkujemy ząbki elmexem dla dzieci - ociupinką, bo nie wypluwa jeszcze. Co powinnam zrobić? Wszyscy mowia, ze jak narazie dentysta i tak nic nie zdziala, zeby poczekac i dbac. A co dalej? Czy jeśli mleczne ząbki są takie to stałym też to zagraża? Czy przed próchnicą da się je zabezpieczyć?
 
reklama
Witam. Moja córcia (22 miesiące) obie górne jedyneczki ma bardzo szorstkie a na jednej z nich jest jakby wgłębienie(taka dziurka). Dodam, że jest wcześniakiem z 27 tygodnia, choc nie wiem, czy to ma znaczenie. Szczotkujemy ząbki elmexem dla dzieci - ociupinką, bo nie wypluwa jeszcze. Co powinnam zrobić? Wszyscy mowia, ze jak narazie dentysta i tak nic nie zdziala, zeby poczekac i dbac. A co dalej? Czy jeśli mleczne ząbki są takie to stałym też to zagraża? Czy przed próchnicą da się je zabezpieczyć?

Witam
Przede wszystkim wiek 22 miesięcy jest jak najbardziej odpowiednim momentem na wizytę adaptacyjna u dentysty i na pewno po przeglądzie będzie można więcej powiedzieć na temat stanu ząbków Twojego maluszka.
Jeśli mleczne maja jakieś uszkodzenia to niekoniecznie tak będzie w stałych, nie jest to zależne od siebie. Przed próchnicą można zabezpieczyć zęby wykonując lakierowanie zębów fluorem w gabinecie stomatologicznym.
Najpierw zacznijcie od wizyty i koniecznie napisz jak było.
Pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
faktycznie nie ma się co martwić na zapas, poza tym najlepiej zrobisz jak się wybierzesz do dentysty po poradę. Ale też warto dokładnie przemyśleć, gdzie się wybrać, żeby się dziecko nie zraziło. Jeśli jesteś z Krakowa to bardzo dobrym gabinetem jest Galeria Uśmiechu. Bardzo dobrzy specjaliści i mili.
 
Do góry