reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

olinka-skurcz to tzw. ''stawianie się macicy'' te przepowiadające są bezbolesne lub średnio bolesne-cała macica robi sie twarda jak kamień na ok.30-60 sek.im bliżej porodu tym to dłużej trwa.W ten sposób mięśnie macicy przygotowują się do porodu-Ja np.w poprzednich ciążach nie miałam tak częstych pzrepowiadających a teraz od 3 tyg mnie męczą-może to też przez herbatkę z liści malin którą regularnie piję-utrochę to jest uciążliwe -takie ciągłe skurcze ,ale przynajmniej poród bedzie expresowy..mam nadzieję:rofl2:
Inne kłucia w dole np.brzucha to norma w końcówce ciaży -też tzreba uważać barzdiej na to co się je bo żołądek ściśnięty i np.po ciężkostrawnych potrawach możesz mieć wzdęcia które okropnie kłują:cool:Można awaryjnie brać 2 kapsułki espumisanu po sytym obiadku...
Jak już będziesz rodzić to skurcze będą tak silne i bolesne że nawet o oddychaniu zapomnisz...oczywiście nie chcę straszyć -ale z autopsi wiem.Dlatego warto teraz poćwiczyć metodę głębokiego oddychania przeponą to podczas porodu będziesz mogła barzdiej świadomie dotleniać maluszka.
Zmykam do spanka bo jutro pobudka a małż po 6 wstaje do nowej pracy:)
Miłej nocki
 
reklama
Melduje się po wizycie u gina. Dalej nic się nie ruszyło. Mały jak siedział tak siedzi i na ten świat się nie pcha. Waży już 3260g a w zeszłym tygodniu 2800g więc przy takim tempie to do porodu przekroczy 4 kg... oj jak ja go urodzę;-)
Gin kazał codziennie serduszkować to może cosik się ruszy.
Powiedział mi że noszenie ciąży jest genetyczne. Tzn że jeśli moja mama przenosiła mnie 2 tygodnie i z tego co wiem moja teściowa dwóch swoich chłopaków też przenosiła to ja na 99% też przenoszę więc pewnie sobie poczekam jeszcze miesiąc na mojego skarba.
AAAaaaa wiedziałyście że gin wystawia tylko L4 do terminu porodu a potem to już trzeba brać macierzyński czy się dziecię urodzi czy nie:szok::szok::szok: dla mnie to szok bo macierzyński mi będzie mijał na patrzeniu w sufit zamiast opiekować się moim maleństwem....TOTALNA ZAŁAMKA

Ja się już pożegnam. Zmykam spać bo padnięta jestem. Jutro cały dzień u rodziców więc będę wieczorkiem.
Dobranoc i słodkich snów i spokojnej nocki
 
AAAaaaa wiedziałyście że gin wystawia tylko L4 do terminu porodu a potem to już trzeba brać macierzyński czy się dziecię urodzi czy nie:szok::szok::szok: dla mnie to szok bo macierzyński mi będzie mijał na patrzeniu w sufit zamiast opiekować się moim maleństwem....TOTALNA ZAŁAMKA

Jogobelko to ten Twój gin Cię wprowadził w błąd. Ja mam termin na dziś a chorobowe do 12 września. Poza tym dzwoniłam do ZUS-u zapytać jak to jest i powiedzieli mi że na chorobowym możesz być tak długo jak Ci gin da chorobowe - nieważne że po terminie.
 
Ooooo to dobrze że mnie wyprowadziłaś z błędu. Ja też sobie zadzwonię do zusu żeby jakaś "miła" pani mnie uświadomiła. Aaa to pacan jeden. Jak kase to będzie wyciągał co tydzień a jak zwolnienie to dać nie chce. Ja już go przycisne buraka jednego:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Jogobelka-moja mama i babcia urodzily wszystkie dzieci przed terminem, 3-, 2- tygodniowym, najmlodszy brat urodzil sie w siodmym miesiacu-a ja termin mam na 3 wrzesnia i jeszcze w dwupaku:-D :-D

jak pytalam polozna z dwa miechy temu o to-czy mam sie nastawiac ze raczej urodze wczesniej to powiedzila mi ze nie ma reguly - no i miala racje;-)
 
reklama
Do góry