reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Marja - a jak dużo masz przenoszoną tą ciążę? Nie bój nic, chyba będziemy miały podobna sytuację (i teraz Ritka pewnie też to przechodzi). Ja też mam mieć "balonikowanie" i pewnie oxy i cholera wie, czy coś to da... i kiedy...

Z pierwszego terminu 10 dni, a z drugiego 5 dni . A tu niby chodzi o to,ze jest mniej wod . Ale ja wlasnie nie chce tego balonikowania ani oxy - poprostu sie tego panicznie boje - za duzo o tym sie nasluchalam - kumpele , ktore raz mialy za drugim razem zalatwialy cesarke. Ja chce cesarke - musze ja jakos wyblagac .
 
reklama
No i ja siemelduję. chwilowe kłopoty z kompem. Ciagle cośmi się psuje:baffled:
Tak w skrócie co u nas. Mała ok, w przyszłym tyg. idziemy do pediatry, ciagnie cyca i gryzie nadal. Byłam tydzień sama i jakos przeżyłam...na szczęście Laura budzi siętylko dwa razy w nocy na amciu.Inaczej chba bym wyszła z siebie!
Pozdrawiam i nawet nie próbuję nadrabiać:sorry2::zawstydzona/y:
 
Magdah - zawsze spi snem kamiennym, a dzis cos mu nie podpasilo.. moze to, ze brzydka sasiadka zajrzala nam do wozka hehe :-D

Dagna - zdarzysz wyjsc jeszcze z mala na spacer, ja mysle ze jakies dni cieplejsze jeszcze Ci sie trafia - sama bym przeciez takie chciala..

Dziewczyny, a ile srednio maluszek powinien tyc w ciagu tygodnia?
 
Cześć Dziewczyny!
Ja tylko na chwilkę, nie mam czasu, ale staram się podczytywać...
Witam
Kurcze mała to cwaniara jak ma spaść w swoim łóżeczku obudzona co 10 minut a jak śpi z nami to prześpi 1,5-2 godzinki zje przewiniemy dupcię i dalej śpi.
Dziś wstała dopiero po 9 pojadła przewinięta i ubrana poleżała trochę potem cyc zaśnie z cycem w buzi pełno mleczka wycieka bokiem kładę ją do łóżeczka a ona oczy jak 5 zł i szuka cyca i tak w koło.W końcu ubrałam ją jak na dwór opatuliłam kocem i przy otwartym oknie pospała godzinkę a teraz znów krąży cyc łóżeczko... oszaleć można.Ubabci czy taty na rękach z 10 minut wytrzyma i płacze.
Jej to bardziej o tulaski chodzi niż o głód bo cycoli 5 minutek i zasypia...

BENIAMINKO- bidulko ty nasza. Lekarze też du...y mogli by pozwolić na twoje mleczko, w końcu to to co najlepsze a tak dziecko je mieszankę a ty walczysz o utrzymanie po9karmu.Podziwiam ciebie za wytrwałość.Jesteś silna i dla swojej niuni wsio przetrzymasz... Oby mała lada dzień wyszła do domku.

MAGI gratki narodzin skarbusia.

Gorączka i ból piersi to zapalenie od nawału mleczka...

U mnie chyba sie nawał normuje mała cycoli non stop wiec zastój mleka chyba nam nie grozi.
W razie co gdyby nadal był nawał mam herbatę z szałwii pomaga zmniejszyć lub zatrzymać laktacje.Jedną dziennie lub co dwa dni taką herbatkę sobie wypije...
Pogoda cudna a my nie wyjdziemy bo za wcześnie, ale werandowanie drugie dziś zaliczymy....

Mam pytanie czy waszym skarbom też skóra schodzi płatami?
Moja bidulka dłonie stópki szyja, kark pop paszkami to masakra, może to dlatego, że była przenoszona troszku?
Smarujemy się oliwką, ale niewiele to daje.
Oczko też ropieje nadal mimo systematycznego czyszczenia wacikiem moczonym w rumianku a jeszcze jakieś krostki koło oka wyskoczyły brrrr...
Zmykam bo mój kurczaczek już piszczy...
Próba zaśniecia nr 20 nas czeka...
Pysiu Kochana, poczytaj sobie na internecie o ropiejących oczkach noworodków. Często są to zapchana kanaliki łzowe i wystarczy masaż przez kilka dni. Ja miałam podobnie z moim młodszym synem, tylko on musial mieć udrażniane kanaliki. A teraz mojej małej też ropiało oczko i wyczytałam o tym masażu. Nie wiem czy robiłam to dobrze, ale w moim przypadku pomogło- po dwóch dniach oczko już było czyste. Spróbuj. Poza tym uważaj, bo rumianek często uczula wbrew pozorom- lepsza herbata lub sól fizjologiczna.
Całuski.
 
hej kochane :)
mam takie urwanie głowy ze nawet nie mam szans na nadrobienie dzisiejszych zaległości :(

Jula nam sie rozchorowała wiec nocka masakra :( dodatkowo jest bardzo maruda- jak to przy chorobie wiec mozna dostac cholery....

Lena jest moim drugim dzieckiem ale doswiadczenie ktore nabralam przy Juli nic mi nie pomaga- sa one baaardzo różne...
sa momenty kiedy niunia jest bardzo grzeczna a innym razem mimo iz najedzona i przebrana potrafi marudzic z godzine a ja nie wiem co mam robic :((( wczoraj miałam taka doche ze pomyslałam sobie "i po co mi to było" :(
/p mimo iz sie bardzo stara tez jest przemęczony jednym słowem ciezko....


dzis miałam sciagane szwy- miałyscie racje nic nie boli, nawet nie wiedziałam kiedy :)
generalnie w szoku jestem jak szybko dochodze do siebie po cc, jak dla mnie to znacznie lepszy rodzaj porodu niz naturalny....
 
Magdah - zawsze spi snem kamiennym, a dzis cos mu nie podpasilo.. moze to, ze brzydka sasiadka zajrzala nam do wozka hehe :-D

Dagna - zdarzysz wyjsc jeszcze z mala na spacer, ja mysle ze jakies dni cieplejsze jeszcze Ci sie trafia - sama bym przeciez takie chciala..

Dziewczyny, a ile srednio maluszek powinien tyc w ciagu tygodnia?

srednio 700 do 1000 na miesiac

wczoraj po usg bioder weszlam do szczepien ja zwazyc i przybrala 1100 przez miesaic
 
Dorotka ładnie przybrała:-)
Moja dla mnie jeszcze jest zagadką, bo nie byłam z nią u pediatry ostatnio.
Asiek ja też mam doliny czasem. Głównie wieczorem jak mała się rozkręci i wrzeszczy nie wiadomo czemu. A do tego tydzień byłam sama bez M i miałąm niezłe obroty, żeby dwójkę poustawiać:sorry2:
 
alcia witaj

kurcze dziewczyny jak wy sie odnalazlyscie w nowej roli?mi wciaz dziwnie czasem to tesknie za tamtym naszym swiadkiem taki byl poukladany-a teraz synek mi do szkoly poszedl...niunia ze mna normalnie szok-slodziak sie budzi :)
 
reklama
Angeluś dzieki za rady to odstawiam rumianek bo pryszczyki wyskoczyły tylko koło ropiejącego oczka :( poczytam o masażu tych kanalików...
Kernuś bidulko wiem co przechodzisz 5 lat temu też byłam sama z 2 latkiem i noworodkiem.Mąż wyjechał jak byłam w 6 m-cu ciąży wrócił po 4 miesiącach na 2 tyg i dalej w długą na pół roku i tak aż do rozwodu czyli 4 lata.
Na szczęście mieszkam z mamą i w miarę chęci i czasu starała mi się pomagać...
Sama bym chyba oszalała...
Wow Dorotko mała super przybrała... masz co dźwigać :)

Moja gwiazda ładnie śpi po obiadku tylko cyc spanko 1-1,5 godzinki przewijanko cyc i dalej lulu.
Właśnie była położna zdjąć szwy i popatrzeć na małą jest troszkę żółta, ale wsio ok jak będzie ładnie mamy iść jutro na spacerek :)

Mamcie nie bójcie się oksy ani balonika wszystko jest do przeżycia i zapomina się raz dwa gdy się ujrzy małą istotkę...
Ja już zapomniałam, jak wiłam się z bólu na skurczach i o mało na czworaka bym na tym łóżku na ginekologii urodziła... :p
Zmykam coś zjeść puki mała śpi potem kąpanie gwiazdy oby tak nie wyła jak zawsze, bo T. paraliżuje jej krzyk i nie wie co ma zrobić z nią.. :)
 
Do góry