reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Hej

U nas nocka tes super. Mały jadł przed 3, przed 6 i dalej spi. A ja juz bym go budziła, bo wydaje mi sie ze za długo już. Wy tez tak macie? Bo ja jakas wariatka chyba jestem:-D

Ja już po spaniu Królewicz o piątej stał wyspany i skory do zabawy a ja to znów jak zombi :baffled::shocked2: Co do szczepień to i tak większość z nas już to dziadostwo ma cześciowo zaliczone bo szpitalach się nie pytali tylko szczepili bez naszej wiedzy. Ja szczepiłam skojarzona Infanrix hexa Infanrix hexa.

Ja tez tym szczepiłam. A sprawdzałas w ksiazeczce czym był szczepiony w szpitalu. Bo ja tak, i okazuje sie ze szczepionka ktora zawiera własnie duzą dawke rteci, czyli Euvax B:wściekła/y::zawstydzona/y:

Paulka i nadal Emilek musi nosic te szelki, pomimo, ze ma grupy IIA i IB? U nas teraz w obydwu bioderkach IB. Boje sie zeby czegos nie zaniedbac. Chociaz byłam juz u dwoch ortopedow, i zalecenie pieluszkowania mamy, leżenia na brzuchu, ćwiczenia i odp. noszenie. Do kontroli kazał przyjsc za 3 m-ce. Ale chyba wczesnie sie wybiore
 
reklama
Hej kochane

Witam się przy kawce, u nas nocka normalna czyli zasnęła o 21 pobudka o 3 na jedzonko i o 6 a wstała przed 8 i już sobie smacznie drzemkę ucina. Tyle że ja jakaś nie wyspana dziś jestem, ale zwalam wszystko na pogodę bo jak zobaczyłam 2 stopnie to mi się zimno zrobiło...

gusia trzymam kciuki za wyniki!!

calineczka u nas też koło 20 stopni i Hania jest w bodziaku na którym ma pajaca i skarpetki pod spoadem bo ona zawsze ma zimne nóżki.

Kochaniutkie mam propozycję mianowicie utworzyły byśmy może nowy wątek dotyczący świąt w końcu są za pasem, a może powymieniamy się pomysłami na prezenty i przepisami na potrawy wigilijne co wy na to??

Miłego dzionka kochaniutkie
 
Hejka :)
Moja panna jescze spi po nocy :szok: ale juz sie kreci, wiec za chwile bedzie pobudka
ale tu cisza dziś:)

Beniaminko a jeśli w przychodni nie mają tych szczepionek bez rtęci to co wtedy? mogę wyjs i nie zaszczepic? muszę wydrukowac sobię te liste bezpieczniejszych szczepionek i będe się wypytywac.

u mnie chlopaki już śpią, a mi się....nudzi najzwyczajniej:) ale nic uciekam spac:)

miłej i spokojnej nocki życzę wszystim

Guusiu masz prawo sie pytac i masz prawo przesuwac szczepienia na jak najpóxniejszy termin, zasłaniając sie chociazby "wczorajsza gorączka dziecka", dla odwazniejszych posuniec zostawia sie w poradni oswiadczenie, ze zgodnie z karta praw pacjenta nie zgadzasz sie szczepic dziecka ....imie nazwiski, data urodzenia i terminy szczepien zostawiasz do wlasnej dyspozycji. Podpis rodzica
Okazuje sie, ze nie maja prawa nas ukarac, bo karta pacjenta przeczy tym praktykom jakie probowali stosowac-czyli przymus. Od kilku lat nie scigaja tego karami, o zadnym sadzie , prokuraturze nie slyszalam, zas o ponagleniach z sanepidu owszem, ale im poradnia przekaze oswiadczenie rodzicow i z reguly na tym sie konczy.
I nie jest prawda ze nie szczepia sie jedynie Romowie :) Nawet w mojej poradi jak sie dowiedzialam rodzice odmawiaja, alebo kupuja wlasne , mniej szkodliwe szczepionki.

Na razie do stycznia mam czas, bede myslala jak postapic dalej :)

Tosia widzisz jaka zdolna jestes pieluszkowałas Dominiczkę telepatycznie :)
Kasik u mojego synka wyszło ostatnio, po miesiącu noszenia szelek Ib i IIa
Karolinka gratuluje i powodzenia w łóżeczkowych zmaganiach, mój Emilek niby juz sam w łózeczku zasypia ale się zdarza mu bunt i wtedy matka musi ukołysać, jak mam swiatło zgaszone w pokoju to dosłownie pół minutki i już ma tzw"błogą minkę"

Emilek poczynił mega postę, w nocy tylko jedna pobudka. kłądziemy się o 20 pobudka po 2 i do 6 jeszcze spimy, choc mu ostatnio się draża jeszcze przysnąć ale mi to zdecydowanie za długo

no i dzis w nocy miałam okropny sen. tak po skrócie, zaniosłam Emila do byłych tesciów mojej siostry, i on tam tak płakał że az skóre sobie zdarł ze stóp i miał tylko kosci i ścięgna i pękł mu pępek. sen straszny i to nie wiem skąd się wziął

Paulka, chyba wiec nie jestes odosobniona w tych snach. Ja tez miewam takie horrory , łacznie ze smiercią- utopienie, ech nawet nie chce pisac....okropnosci taki sen.
U mnie w domu 21 C, ubieram ja w body z krotkim rekawem, na to albo pajacyk, albo kaftanik i polspiochy, spiochy, czasem zakladam jej skarpetki jk spiochy cienkie.

Mialam juz pisac kiedys ale zawsze mi wypada, odnosnie bioderek i przewijania dziecka. Zapewne wszystko dobrze wiecie, ale zapytam...jak przewijacie maluszki, czy podnosicie za nozki do gory pupcie, czy tez lapiecie tylko pupcie i wtedy podkladacie pieluszke ?
Ponewaz to jest teraz bardzo wazne na etapie ksztaltowania sie stawow biodrowych- i bardzo wazne by nie lapac za nozki wcale, ale wlasnie delikatnie podnosic pupcie do gory i wkladac tak pampersa. Podnoszenie za nozki moze powodowac jego zle ksztaltowaie sie ( dysplazje stawow biodrowych).

Ja dzisiaj mam odwiedziny-delegacje z pracy, i mam stres czy zdaze ze wszystkim, jeszcze jakies ciasto musze kupic, ale pogoda do bani, nie wiem jak na dwor z mala wyjsc, no jakos musze. Maja byc o 16, juz sie boje :szok: ale moze bedzie fajnie i milo :-D

Dobrego dnia!
 
Witam sie i ja!:-)
Dziewczyny co wy za sny macie brrr.. aż ciarki przechodzą!!
Gusia 3mamy kciukaski!
Moja niunia tez ladnie spała pobudka była po 2 potem po 6 noi w końcu na dobre przed 8 już wstałyśmy ;)
Wczoraj była u mnie koleżanka z synkiem starszym od Igi 5,5 miesiąca i wiecie cooo??? Jeszcze troszkę i go przegoni, kawał z niej baby przy nim. Tak się artystka darła cały czas że udzieliło się to jej małemu noi noi co..?? Musiałyśmy sie pożgna bo tak się darli oboje że nie szło rozmawiac. Ach te dzieci!!

Pisalam juz pytanie na watku zakupowym, ale spróbuję jeszcze tu...

Macie jakieś doświadcznie z nianiami elektronicznymi??????????????????????
Kurdę bardzo by mi się przydała, ale sama niewiem ktora z tych niezadrogich jest dobra. Doradzcie coś.. ;-)
 
Hejka :)


Mialam juz pisac kiedys ale zawsze mi wypada, odnosnie bioderek i przewijania dziecka. Zapewne wszystko dobrze wiecie, ale zapytam...jak przewijacie maluszki, czy podnosicie za nozki do gory pupcie, czy tez lapiecie tylko pupcie i wtedy podkladacie pieluszke ?
Ponewaz to jest teraz bardzo wazne na etapie ksztaltowania sie stawow biodrowych- i bardzo wazne by nie lapac za nozki wcale, ale wlasnie delikatnie podnosic pupcie do gory i wkladac tak pampersa. Podnoszenie za nozki moze powodowac jego zle ksztaltowaie sie ( dysplazje stawow biodrowych).

Ja dzisiaj mam odwiedziny-delegacje z pracy, i mam stres czy zdaze ze wszystkim, jeszcze jakies ciasto musze kupic, ale pogoda do bani, nie wiem jak na dwor z mala wyjsc, no jakos musze. Maja byc o 16, juz sie boje :szok: ale moze bedzie fajnie i milo :-D

Dobrego dnia!

Ja staram się robic to jak należy, no ale często też łapię ją za nóżki bo tak mi wygodniej.. :zawstydzona/y:
 
Mycha, z nianią nie pomogę, nie znam się i nie posiadam. Rzuć może pytanie na forum głównym, moze jakas mama sie odezwie.
Moj P tez zdarza sie ze lapie za nóżki, ale ja ciągle przypominam że tak nie należy.
U nas bioderka Ok, kontrola w 3 miesiącu, a do tego czasu moze sie zmienic, wiec profilaktyka bardzo wazna.
 
czesc kochane! no nie zasnie mi nawet na 15 minut moja Gwiazda.. Beniaminko, właśnie wtedy gdy podjelam decyzje o nie pieluszkowaniu 'na wszelki wypadek' zaczelam jeszcze bardziej uwazac na stawy.. przy przewijaniu tylko pupcia, noszenie na zabke a nawet przy karmieniu, badz ssaniu cycka wkładałam jej reke miedzy nóżki zeby robiła zabke... no i u nas wsio oki.. Kochana, wizyta bedzie good i na pewno ze wszystkim zdążysz...powodzenia i stres a kysz!
Mycha co do niani nie mam pojecia :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
ja tez czasem mam koszmary.. nawet nie bede pisaC... :no::no::no:
Kasik my tez mielismy IIa, ale strawy byly badane w 6 tygodniu, wiec mogły takie byc i mialy czas na dojrzewanie.. potem profilaktyka i mamy zdrowe.. co do prostowania nózek.. moja ja k sie bawi zawsze ma wyprostowane, jak spi robi zabke :tak::tak::tak:
I b to juz jest lepiej... Panewki stawowe u dzidziusiów w roznym czasie dojrzewają dlatego trzeba dziecko nosić w pozycji na zabke , klasc na brzuszku itp aby kosci, stawy i panewki mialy mozliwosc prawidlowego wzrostu. Dopóki nie dojrzeja trzeba pilnowac by prawidlowo sie rozwijaly.. bedzie good
Miss zasnęła jupiiiiiii
buziaki
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam.
Mycha ja mam elektorniczną nianię ale razem z monitorem oddechu. Jestem bardzo zadowolona już w tej chwili. Ale to bardziej chyba z tego monitora oddechu. Bo mój maluszek lubi spać na brzuszku wręcz w nocy się tego domaga. Dzięki temu monitorowi spokojnie go tak kładę i przesypia do 3 godz. Niania w sumie też spełnia swoja rolę.
Jeśli wieczorem maluszek jest już w sypialni w swojej kołoysce to biorę to salonu i nie muszę co chwilę latac i sprawdzać bo każdy szmer z łożeczka słyszę.
Co do firmy nie doradzę bo ja mam z droższych, który również sygnalizuje np. spadek lub wzrost temperatury w pomieszczeniu.
Mam coś takiego firma reer Babyphon Babycare

Beniaminko Ty to masz też zdrowie mój maluszek to o 23 budzi się już do pierwszego karmienia. Julcia nocny marek chyba po mamusi.

Jeśli chodzi o bioderka to mieliśmy II a teraz na kontroli I a ale dalej stwierdziła profilaktycznie żeby pieluchować i za 3 mies. kontrola.
Często podobno jak się idzie prywatnie to każą pieluchować i za miesiąc do kontroli powód wiadomy kaska. Ja też pierwszy raz byłam prywatnie. Bo wizyta na NFZ dopiero pierwsza na 14.12 a ja już w tej chwili mam dwie za sobą.
 
Do góry