reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

KOchane podczytuje Was codziennie, ale na posta najczesciej brak czasu, bo mala ostatnio czesto wlacza Alarm!

Teofilisia - gratulacje pierwszych sukcesow w usypianiu, jak poczytalam Ciebie i rad dziewczyn, szczegolnie Magdy = rada z pieluszka, to tez zaczelam stosowac i powiem tak nie zawsze dziala, ale ogolnie pomaga uspokoic czasem wyciszyc Mala, no chyba ze zaczyna ostro plakac to wtedy pieluszka na nic sie zda, a smoczek laduje w zlosci gdzie pieprz rosnie!

tak jak i TY zaczelam uczyc spania w lozeczku, bo dotychczas tylko lozko i blisko mamy spala, sama calkiem nie umie zasnać, ale jak juz jest senna odkladam, smoka daje i nuce kolysanke, przykladam pieluszke, jakos zasypia i spi nawet dobrze, wczoraj od polnocy do 6 rano a mi cycki chcialy eksplodowac.... :szok:

Dora Wrześniowa wspołczuje brzuszkowych problemów i nadmiernej aktywności Malców, no i nieprzespanych nocy, oby Dzieciaczkom przeszly te dolegliwosci jak najszybciej. My tez ostatnio meczymy się z gazami, mala steka kwęka preży sie i czasem az placze dopuku baka nie pusci, a smrodliwe sa mocno.

Mam pytanie: czy przy karminiu mieszanym (piers i 2 lub 3 razy w dzien dokarmiam MM po ok 60 ml Nan 1), kupa musi byc codzinnie????
jak to jest u Was?

Moja Domi ostatnio od 2-3 tyg nie robi codziennie kupy,(wlaczylam jej wtedy NAN) czasem co drugi dzien, nie jest mega marudna, jesli gazy odchodzą, no chyba ze one ja męczą, za to jak pojawia sie kupa to w mega ilości - az po pachy, ostatnio skonczylo sie myciem pupy, bo pamp przebrał na plecy.

Czy ktos też ma dziecko w typie zlośnika?? moja Mala wg mnie jest taka mala zlośnica! niecierpliwa, czesto placze jak cos jest nie po jej mysli... az nogami i rekami ostro wygina, nogi pracuje jak na rowerku, a lapki wedruja gdzie bądź. czasem mi przylozy albo mnie skopie! niezle co?! no i oczywiscie robi sie az fiolerowa, wrzeszczy okropnie i nie sposób ja uspokoic, inaczej jak na rekach, bo jest jak w amoku, czy ktos też ma tak? no i dodam ze lez zero.... po kim ma taki charakterek??? jak osiagnie co chce to sie ucisza...

magda udanej wizyty u lekarza z córcia

klementyna a jak Ty testowalas te mleka?? jak sie zmienia mleko? bo ja daje Nan i boje sie zmieniac by nie bylo sensacji. Mam tez bebiko i moze ona nie powodowaloby u malej takich rozregulowanych wypróżnień? jak radzi pediatra??

To i ja chętnie poczytam "Jezyk niemowlat" moze któraś moze mi poslać, prosze o kontakt jesli mozecie.

Bluetooth, to sporo dzieciaczek potrafi wypic na jeden raz.Jak dokarmia mala MM () to moja jakos woli mniej a częsciej, czy tak też można? mala ma apetyt na jedzenie co 2 godz, na szczęscie w nocy je mniej.

Ja bujam tez noga ale moja Mala potrzebuje towarzystwa do zabawy w lezaczku i siedzi tam max 10 min potem alarm i nie chce dluzej, zasnać tam nie jest w stanie.
 
reklama
karo zmieniałam normalnie, tzn. kończyłam jedno i zaczynałam drugie. MM mają podobne składy więc nie trzeba jakoś zbytnio "fisiować" ze zmianą, lekarka też mówiła że zmieniać można normalnie zwykłe MM, gorzej jest jak np. Maluch je nutramigen i chcesz zejść na zwykłe MM to wtedy trzeba wprowadzać powoli. Nan powodował zatwardzenia i mój synuś nie mógł zrobic po nim kupki...może u was jest podobnie?

magda na piersi Maluszki mogą robić mniej kupek bo pokarm jest całkowicie trawiony...na MM powinna być kupka chociaż raz dziennie żeby brzuszek nie bolał. U nas kupka przynajmniej jedna dziennie...czasem nawet cztery :tak:
 
Ostatnia edycja:
Klementyna może ,może ja w temacie akrmienia butla i kupek mało doświadczona bo starsza karmiłam butlą ale to było wieki temu i już nie pamietam czy była raz dziennie czy nie.Pamietam że zaparć nie miała żadnych.
Oki trza iść sać bo synek pewnie długo nie da mi pozpać ;-)
Słodkich snów dziewczynki i oby nasze maluszki dzisiaj grzecznie i słodko spały
 
witam się porannie, widać jeszcze wszystkie chrapią, może Wy miałyście lepszą noc, bo moja córcia obudziła się przed 5 na karmienie, odłożyłam ją do łóżeczka ale po 10min już jej się odwidziało spanie, dopiero teraz przysnęła, a więc ja od 4.40 nie śpię :wściekła/y: a teraz mala zasnęła a za chwilę bedę ja budzić żeby odprowadzić Martynę do przedszkola... dziś pierwszy raz tak jest ze mąż w pracy a ja sama zaprowadzę Tysię z Milenką. Damy radę. A na Lenkę i tak nie narzekam, bo takie nie-spanie zdarza jej się średnio raz na tydzień, a tak ładnie śpi w nocy i w ogóle jest grzeczniutka.

Dora - a jaką macie butelkę? moze spróbuj zmienić... a smoczka bierze do buźki? bo moja np. jest bezsmoczkowa i bezbutelkowa, nie uznaje plastiku :eek: więc wszędzie z Cieniem chodzę uziemiona...

a co do kupek, u nas różnie, teraz mamy te problemy z zieloną kupką, ale tak to robiła raz dziennie, albo na dwa dni, różnie, nie ma reguły. Problemów z brzuszkiem nie mamy i nie znamy, karmię tylko piersią.
 
Ja też już na nogach bo Starsza do szkoły idzie.Synek na karmienie się budził sie po 3 i o 6.30.Nakarmiłam i śpi dalej ale będę musiała go ok 10 obudzić jak nie wstanie sam bo z młodsza musze jechac na kontrole do pulmonologa i małego biorę ze sobą.
 
Kasiula, a dlaczego dajesz na 120ml tylko 3,5 miarki? Skoro zalecane są 4.

Nanusia, a to dlatego bo mój Franek za dużo przybierał w dwa tygodnie 800gr i musiałam troszkę mu ograniczyć jedzenia do 3 - 3,5 miarki on nie protestował i się najadał tym, ale wczoraj lekarka juz kazała zwiekszyć do 4 miarek, on jest duży chłopczyk bo juz 6,5 kg waży ale nie jest grubasek raczej tylko długi ubranaka na 6miesięcy nosi:-D według tego schematu co pisała Bluetooth powinien jeść 150ml, ale dla niego to raczej za duzo dobił by mi do 10kg w miesiąć, a tak teraz sie najada tym bo mi spi po 7 godz w nocy :-D
 
Karo ja Julkę od początku karmię Bebiko i nie mamy problemów z kupką. Jest codziennie, czasem nawet dwie czy trzy. Oprócz tego daję jej herbatkę zaparzoną z kopru i rumianku. Do tej pory nie miałyśmy żadnych problemów z brzuszkiem. Oby tak zostało.

Julcia zasnęła za mną na łóżku, więc korzystając z chwili spokoju zabieram się za "Język niemowląt". Może dowiem się czegoś ciekawego. Choć nie mam co narzekać na moją córeczkę. Coraz więcej czasu chęnie spędza poza rękami rodziców, a i od kilku dni w nocy robi nam tylko jedną pobudkę na jedzonko. Także rodzice się wysypiają.
 
Ostatnia edycja:
karo
moja po nanie miała mega zaparcia i robiła wielkie bobkowate kupy, takie bobki wielkości małego paznokcia ibyła ich cała garść, a ile przy tym sie naryczała żeby to wycisnąć.
Teraz daje hippa i kupy rozlazłe, ale znowu żadko bo probiotyk sie skończył i czekam na zamówienie. a chyba od ponieddziałku kupy nie bylo
Ja sie zastanawiam czy nie zmienić mleka na bebilot pepti, niedość że narecepte ponoć kosztuje10 zł to nie ma tyle cukru co inne mm, bo mnie ta ilość słodyczy trochę przerraża. hippslodki strasznie, a gerber to wogóle ulepek niesamowity. imoże dlatego ona woli butle i tak z cycemmi cuduje.
Zamówiłam nowe smoczki, i zaczne odzywczajanie od butli, będzie dostawać w butlil nutamigen a ze smokajuż tak łatwo lecieć nie będzie,może wróci znowu na cyca.
 
reklama
Do góry