reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

ja jak karmiłam Martynkę (ale to było od 10.miesiąca) dawałam jej Nan i nigdy problemów nie było, teraz jak dokarmiałam małą mialam Bebilon.

Pochwalę się Wam, prezenty choinkowe - mam!! :-D dla Martynki i Milenki po prezencie Bożonarodzeniowym, na Mikołaja mam dla Martynki książeczkę, kucyka Pony do kolekcji i Mikołaja czekoladowego, a Milenka dostanie przytulaska, o takiego: Chicco Zabawka-Kocyk Gryzak Słoń 71344 - zdjęcia, foto, galeria produktu a dla rodziców i taty S zdjęcie dziewczynek w ramce - jutro mamy sesję z fotografem, więc mam nadzieję że powstanie jakieś piękne zdjęcie do ramki :) nie bedę się bawić w osobne prezenty dodatkowe, postanowione :)
cieszę się ze mam to z głowy.
Miłego dnia!
 
reklama
Bry dziewczyny
karo moja jest tylko na MM i robi kupy nie czesciej niz jedna dziennie. Standard u niej to jest jedna co drugi dzien. Nie meczy ja to, ladnie robi a pediatra mowi ze po prostu taki jej urok wiec nie ma jakiejs normy ze dziecko musi robic kupe przynajmniej raz dziennie. Przy czym moja sporo je a mimo tego problemow nie ma.
kasiula Twoj Franek taki duzy:szok: ten to rosnie jak na drozdzach:szok: a dajesz mu jesc na zadanie czy regularnie co iles godzin bez wzgledu na to czy on sie domaga jedzenia czy nie?
magda powodzenia z corka u lekarza
asia a nie stosujesz mleka PRE? To jest mleko najbardziej zblizone do mleka matki i nie jest tak nafaszerowane cukrami. Na takim mleku nie da sie dziecka utuczyc.
dziuba slonik wyglada ciekawie a najbardziej intryguje mnie jak on spelnia ze wszystki 3 funkcje a szczegolnie kocyka i gryzaka :eek:

Moja mala po 150ml domaga sie mleka rzadziej co jakies 5-6 godzin ale niestety problemy z gazami nadal mamy i co najgorsze najbardziej dokuczaja jej w nocy. Moj M wstaje wiec w nocy i probuje jej te gazy wymasowac bo inaczej to sie Lenka strasznie wije na lozku i czasami nawet pokwili. Bardzo mi jej szkoda bo widze jak cierpi ale inaczej nie mozemy jej pomoc.
U nas dzisiaj nie dosc ze ponuro jak wczoraj to jeszcze mokro i zimno, bleee niecierpie zimy a juz tym bardziej takiej pogody.Zastanawiam sie czy w ogole wyjde z nia dzisiaj na spacer. A jesli nawet to chyba na krotki.
Milego dnia malym i duzym zycze!
 
Ostatnia edycja:
Hej

Ja na chwile bo zaraz koleżanka przychodzi, takze potem poczytam co u Was. My byliśmy dzis u pani doktor i nasz pulpecik wazy 5400:-)
Zmierzyla mu rownież klatkę i glowke, zbadała przepukline i ciemiaczko i wyszło ok. Stwierdziła ze ten katar jeśli jest przezroczysty to jest normalne u noworodka i pochwaliła ze używamy otrivinu bo normalna sól w okresie zimowym moze byc zbyt uboga dla takiego maluszka. No i zdecydowaliśmy sie dzis szczepic takze 2 nóżki poklute, bo wzięliśmy ta 5w1 i jeszcze do picia dostał na rotawirusy. A ze sponsorem był dziadek to kieszenie dalej pełne mamy;-)
Potem jeszcze ciotki sie pozachwycaly ze taki grzeczny aniołek, mama popracowala i jesteśmy w domku. Leos spi a ja zaraz kawke zrobię i czekam na kumpelke.
Miłego dnia:-)
 
Kochane dziekuje za "poradu kupkowe", teraz jestem spokojniejsza ze kupa raz dziennie albo raz na dwa dni to nie tragedia.

Wiem ze przy karminieniu piersia moga wystepowac rzadko, ale jednak ja dokarmiam i myslalam ze powinna robic codziennie.

Zatwardzen nie mamy, kupy papkowe z grudkami, kolor tez ok - zoltopomaranczowe,albo musztardowe lekko zielonkawe, ale to chyba jak Malej cos nie siadzie z tego co ja zjem.

Czy któras zauwazyla ze dziecko ma gazy i brzuszkowe zawirowania po kurczaku, bo mi sie wydaje ze co zjem piers albo udko to ona potem popoludnia ma takie brzuszkowe.... sama nie wiem, moze nadinterpertuje, a mala swoje musi z brzuszkiem przeżyc i odplakac.

oby po 3 mcu przeszlo ;))

tez daje Biogaye, Sab simplex i wit D a K to co drugi dzien.

Misiako - fajnie ze juz po szczepieniu, my tez 5w1 i bylo OK. jeszcze rotawirusów nie dawalismy ale myslimy i o tym.

Teofilisia dziekuje za kontak w sprawie ksiazki.

Rosna nam te dzieciaczki, moja ma juz 5600, i z ciuchow na 62 cm wyrasta.

KOmplet do chrztu na grudzien juz na 68 kupilam.

Dziuba - badz dzielna, pewnie dasz radę z dwojeczka :))

no nic lece bo Mala powoli alarmuje, a troche podsypia,Za wasza rada przetestuje inne mleko MM.
buzka
i milego popoludnia!:happy:
ps kupa wczoraj byla a Mala dostaje coraz wiecej MM, moje jej nie nasyca a mi to na reke... karmienie piersia to dla mnie ogromnie trudne zadanie... a myslalam ze to takie naturalne, jak sama nazwa!!!
 
misiako - fajnie że znaleźliście sponsora na szczepionkę, my też zaszczepiliśmy, niestety mamy 200zł mniej w portfelu, przed samymi Świętami drugi raz idziemy sie wyzbyc oszczędności :eek: w sam raz czas na wydawanie kasy ;)

ja się biorę za placuszki ziemniaczane, potem do lekarza z małą, a wieczorem mam ambitny plan ciasto upiec, bo jutro mam podwójną wizytę, przed południem fotografa - koleżankę, a wieczorem me przyjaciółki Dupska :)
 
My już po spacerku. Dziś co prawda byliśmy tylko 1,5 godziny, alke od powrotu do domu mały nadal śpi, wzięłam go tylko porozpinałam, zdjęłam czapeczkę i tak sobie drzemie w gondolce.
A ja w tym czasie mogłabym troszkę mieszkanie ogarnąć, ale jakoś lenia mam i wcale mi się nie chce nic robić. Dobrze,że mąż załatwił kobitkę do umycia okien na przyszły tydzień, bo chyba do przyszłego roku bym tego nie zrobiła;). Za 30 zł umyje mi okna w 4 pomieszczeniach, więc po co ja mam się męczyć;)

My szczepienie mamy w poniedziałek i już się boję. Nam tez budżet uszczupli się o te 300zł, bo szczepimy też na rotawirusy, więc misiako - zazdroszczę "sponsora";).

Dziuba, fajnie,że już prezenty prawie skompletowane. Ja szczerze powiedziawszy nie lubię robić prezentów, bo zawsze mam kłopot co komu. Niestety grudzień to u nas okres urodzin, no i te święta. Bratanica ma urodziny, mikołaja, potem gwiazdka, brat i bratowa ma urodziny. Normalnie pomysłów mi brak na prezenty dla niej;). No ale co zrobić trzeba się ostro brać za wymyślanie i zakup. A no i mam wielki problem z mężem, bo on w sumie wszystko ma;);)
 
Hej Dziewczyny! Ja dzisiaj po nocy cała zszokowana:szok: Mała najadła się o 19:30 i spała do 2:30, a matka zamiast spać i korzystać to od północy wstawałam co pół godziny sprawdzać czy oddycha i czy nic się z nią nie dzieje, że tyle śpi...;-) Pierwszy raz tak długo mi spała i już się na rano śmiałam, że dzisiaj ma się zapowiedzieć jak planuje też taki długi sen to już nie będę nad łóżeczkiem wisiała zestresowana:-D
A na rano moja gwiazda wypiła 165 ml - dwa razy jej dorabiałam bo też nigdy mi się nie zdarzyło, żeby tyle wytrąbiła;-) Potem jeszcze dopijała 2 razy po 90 ml i śpi jak suseł, zasnęła SAMA w minutę...
Myśmy też szczepili tą 5 w 1, na rotawirusy moja pediatra sama odradzała, że szkoda kasy, bo tak czy inaczej dziecko będzie musiało trafić do szpitala z biegunką, ale zalecała pneumokoki i na to się zdecydujemy...A te rotawirusy to przemyśliwuję;-)
Moja Mała też dostaje NAN PRO H.A., a teraz jak moje mleko w deficycie to dostaje NAN A.R. przeciw ulewaniu i nie mogę narzekać na to mleko...Miałam dostać bebilon a.r. na receptę, ale stwierdziłam z moją panią pediatrą, że zostaniemy przy nanie, bo sama przyznała, że bebilon bardziej pędzi wagę dziecka, nie wiem ile w tym prawdy...
Ok uciekam na obiadek korzystając, że Malutka śpi, potem do Was zajrzę;-)
 
Ostatnia edycja:
Witam z domu wariatow :rofl2:

jeden usnie to drugi daje do wiwatu i tak w kolko :szok: normalnie zwariowac mozna hehe

u mnie jeden i drugi dokarmiany jest NAN i dobrze im sluzy a i ja zadnej diety nie stosuje- pochlaniam wszystko :laugh2: (pewnie dlatego tez waga szybko nie spada ha ha)

u nas nocka spokojna jedno karmienie. dzis siedzimy w domu bo pogada byle jaka.

Dziuba fajnie ze prezenty masz juz z glowy ja jeszcze nic nie wiem :zawstydzona/y:
magda powodzenia u lekarza

no i tyle bo teraz juz oboje obudzeni

milego popolunia :-D
 
reklama
Hej
No naraszcie mam czas odsapnąć.
Z Kasia tylko kontrolnie u lekarza i ma te same leki na stałe w dalszym ciągu brać.Po infekcji już prawie śladu nie ma,świsty minęły i do szkoły w poniedziałek może iść.Jedynie zmartwiłam się że od nowego roku jej lek co bierze na stale będzie droższy bo znikną wszystkie leki za 1 zł a singulair własnie do nich nalezy :-(.Ciekawe ile będzie kosztował po zmianie?
Bartuś cały czas pod czas jazdy jak i na wizycie baaaardzo grzeczniutki.Jedynie troszkę marudzi jak go do samochodu wkładam i pod czas ubierania.

My prezenty będziemy kpowac pewnie w grudniu jak moze będa lepsze okazje cenowe,zobaczymy ;-) a prezenty kupimy za talony ode mnie z pracy ;-) tylko nie wiem jaka to kwota będzie jeszcze
 
Do góry