reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Kara_13 na boku nie powinno dziecko spać ze względu na bioderka. Każdy ortopeda ci to powie:tak:. Byłam z Adą we wtorek zeszły w poradni preluksacyjnej na usg bioderek i specjalnie pytałam. Mimo, że nie mamy zaleconego pieluchowania i wszystko jest ok to na boczku mówił żeby nie kłaść spać bo do któregoś miesiąca tworzą się jakieś jąderka. Jakoś tak to fachowo się nazywa :-)A że w szpitalu tak kładli to kładli, u mnie też. Podobnie jak nie odbijali tylko na boczek ułożyli i wszystko. Moja mała uwielbia na boku spać i czasami jej pozwalam :-)
Przy synu długo na jąderka czekałam bo chyba w 7 miesiącu mieliśmy ostatnią wizytę w poradni preluksacyjnej.


Aiwpa u nas tylko przy szumie sen w nocy :-p nauczeni kolosalnym rachunkiem za prąd przy synu (800zł !!) przez suszarkę (puszczanie z komputera nie sprawdziło się) kupiliśmy teraz wentylator/grzałkę w leroy za niecałe 40zł który dmucha i ciepłym powietrzem ale i zimnym, a do tego huczy jak suszarka:cool2: Przy włączeniu chłodnego powietrza, a nie grzania ciągnie jak jedna żarówka, natomiast przy włączeniu grzałki na I st -500w, a na II stopniu grzania jakieś 800-1000w . To dopiero byłby rachunek !!:szok: Ja nie wiem co te dzieci w tym szumie widzą hehe ale różnica jest kolosalna. Może dlatego Ada mi tak dobrze śpi :-p? Być może przy kolkach ciepło dmuchające na brzuszek pomaga bo rozluźnia tak jak nam ciepła kąpiel przy okresie . Ada kolek nie ma, a i tak szum ją wycisza więc korzystam :-p
 
reklama
Ann_ tak będą wiedzieli na pewno ;) kupisz też w aptece zapewne. Koszt ok. 50zł jak sprawdzałam na allegro. Ten pas nazywa się pas poporodowy pani Teresa :-) Ja chwalę sobie w nim to, że jest na duży rzep zapinany bo mogę wyregulować sobie jak mocno chcę się ścisnąć :-) w pasie wciąganym czy na haftki niestety już nie masz tak dużej regulacji.
Ann_ ja na spacerze byłam szybciutko bo w sobotę wyszliśmy z kliniki, a w niedzielę zaliczyliśmy pierwszy spacer tylko, że początki września były piękne i ciepłe choć myślę, że lepiej właśnie spacerować teraz niż za kilka dni jeszcze zimniej się zrobi i wtedy to będzie zagwostka czy wyjść czy nie :-p

Co do odbijania to ja zawsze odbijam bo jak nie odbije to słyszę, że mała charczy i podchodzi jej wszystko do gardła. Jak odbije to od razu odkładam, a że wybudza się to normalne. Też mi szkoda jej podnosić bo zwykle jak zje to śpi ale jak nie podniosę to uleje zaraz.

Maltanka problemy brzuszkowe zwykle do 3 miesiąca się ciągną i co byś nie jadła to większość dzieci je ma :-( później przechodzi jak ręką odjął wiec tylko czekać zostało :-)

My wczoraj ważyliśmy Adę na wadze kuchennej bo wizyt w przychodni nie mamy i nawet nie ma jak zważyć dziecka, a na samo ważenie w te zarazki nie będę szła więc sadziliśmy małą w miskę i na wadze kuchennej zważyliśmy hehehehe:-p. Waży całe 3550:-)



Animka90 w 2 już nie wchodzi ci ??? toż tam taki duży przedział wagowy. Jakim cudem one za małe już ? ja swoją pewnie w 1 bym jeszcze zapięła hehe:-p
 
Udało mi się uśpić małego, na rękach oczywiście, bo było wyginanie się przy odłożeniu do łóżeczka, ciekawe ile pośpi, podejrzewam, że nie długo bo śpi niespokojnie.

Ann
ja właśnie wyciągnęłam swój pas i zamierzam go jak najszybciej użyć,k bo ten brzuch to taki jakbym co najmniej w 5 miesiącu była:sorry:

Alicja śpi bardzo niespokojnie, udaje mu się usnąć tak na prawdę dopiero na spacerze, wieczorem około 19-20 po karmieniu nie może zasnąć tylko się pręży i wygina także jak nic brzuszek:-(

elleni my też na wadze kuchennej się ważyliśmy. ps. no niestety, starszy też miał problemy z brzuszkiem i nic nie pomagało, dopiero jakieś kropelki robione na receptę nam pediatra dała i to pomogło cokolwiek
 
Ja juz po kontroli, nitka wyjeta, wiec nic juz nie przeszkadza:)

My zamowilismy wage dla noworodkow, dzisiaj pewnie przyjdzie, wiec tez bedziemy sprawdzac jak sobie przybieramy:))

Mlody spi sobie na brzusiu na mnie, bo proby odlozenia go wiazaly sie z protestem, a ja nie mam sumienia go zabrac, bo lubie sie tak z nim tulic:D cos czuje, ze pieszczoch z niego wyrosnie:))

Dziewczyny po CC ile czasu po porodzie wrocilyscie/zamierzacie wrocic do przytulanek z Mezem? Czekacie te 6 tyg do konca pologu??
 
witajcie :))

ann, ja biore te tabletki co w ciazy - pregna plus.

Klade roznie, na brzuszku, boku pleckach ;)

maltanka u nas tez cieplo suszarki pomaga sam dzwiek nie zawsze :/ kupilismy termofor mam nadzieje ze pomoze ;)

animka wnioskuje ze niemiecki preparat nie pomogl? :/

co do spacerow to wyszlismy ze szpitala w sobote a w niedziele spacerowalismy. w sumie to chyba tylko 3 dni nie byla na spacerze ;)

ala, przytulam. jeszcze chwila i sie ogarniecie :* a cycolenie odpusc bo sie wykonczysz :*
 
Elleni, jeśli chodzi o rozmiarówke pampersow to na mojego Olka 2ki tez sa już za małe i dziś musialam już kupić większe. Dosłownie z dnia na dzień 2ki stały sie na niego za ciasne. ;)
Jestem mega ciekawa ile ten moj mały facecik waży. Jutro mamy kontrole w przychodni to sie dowiem.

Ja tez kładę często na boczku bo zauważyłam ze odkształcila mu sie delikatnie główka i z tego co wiem to trzeba szybko reagować i korygować prawda?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moje dziecie wlasnie zasnelo, od 8:20 nie spal tylko robil wieeelkie oczy i oczywiscie cycek albo rece ale nie zeby jesc tylko polezec z mamuska teraz juz chyba ze zmeczenia padl... o nie juz wrzask jeszcze bez sniadania a trzeba sie brac za obiad:((((

Ja biore omegamed pregna a w ciazy nic nie bralam

A na pierwszy malutki spacer wyszliśmy po 10 dniach i tak jak pogoda pozwala i jak się wyrobię ze wszystkim to spacerujemy coraz wiecej
 
Ostatnia edycja:
Do góry