reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍂Wrzesień to ten piękny czas, Gdy dwie kreski ⏸️ zobaczy każda z nas. 🍂

reklama
Wieczorem po transferze zaczęłam czuć, że coś nie tak z pęcherzem. Do transferu pęcherz musi być pełny. Może przetrzymałam siuśki za długo.
Po pierwszym transferze czułam się wspaniale i mam nadzieję, że Ty też będziesz i że jeden u Was wystarczy, żeby na dobre wykopać Cię ze staraczek 😘
Tak, jak po drożności 3 cykle nie wyjdzie, to też szykujemy się do in vitro😍 więc tak, oby- w sumie nikłe szanse , że zajdę w ciągu 3- 4 miechów naturalnie( skoro 2 lata prawie minęły )a ciąży brak, ale kto wie, niby wiadomo że nie wyjdzie , ale czlowiek się łudzi, tak samo jak z polską reprezentacją piłki nożnej😆
Jestem pełna energii pòki co😉😁
 
Dziewczyny wykonałam badanie aby sprowadzić rezerwę jajnikową
AMH- 10,82 co oznacza ? Mam 24 lata dobry wynik czy mam się martwić
 
Z internetu:

Jaki jest dobry wynik AMH?


Normy AMH
20-24 lat1,52 - 9,95 ng/ml
30-34 lat0,71 - 7,59 ng/ml
35-39 lat0,41 - 6,96 ng/ml
40-44 lat0,06 - 4,44 ng/ml
45-50 lat0,01 - 1,79 ng/ml

Jesteś tak naprawdę powyżej swojej grupy wiekowej ;) Dziewczyny z wynikami poniżej 0,5 zachącą naturalnie w ciąże. Ty naprawdę nie masz się o co martwić :)

Czy masz jakieś problemy zdrowotne, że w tak młodziutkim wieku przyszło Ci do głowy, że możesz mieć złą rezerwę jajnikową? Pytam z ciekawości. Nigdy oczywiście nie zaszkodzi zrobić badanie, ale jak nie masz zdiagnozowanych chorób/problemów, które mogłyby Cię składniać do tego badnia, to w Twoim wieku raczej się go nie robi. No ale masz wynik: rezerwe masz dobrą :)
 
Wiem, że się tutaj nie udzielałam we wrześniu, ale muszę, bo się uduszę ;)

@Chałka to nie jest tak, że jak ktoś ma wysoki wynik to wszystko jest w porządku. Dla przedziału wiekowego 20-24 lata wynik powinien mieścić się w normach 1,88-7,29 ng/ml albo 8,71-83,6 pmol/l. Dlatego tak ważne jest, żeby podać jednostkę. Zbyt wysoki wynik może wskazywać na PCOS.

@Olgamat180 w jakiej jednostce jest Twój wynik?
 
Z internetu:

Jaki jest dobry wynik AMH?


Normy AMH
20-24 lat1,52 - 9,95 ng/ml
30-34 lat0,71 - 7,59 ng/ml
35-39 lat0,41 - 6,96 ng/ml
40-44 lat0,06 - 4,44 ng/ml
45-50 lat0,01 - 1,79 ng/ml

Jesteś tak naprawdę powyżej swojej grupy wiekowej ;) Dziewczyny z wynikami poniżej 0,5 zachącą naturalnie w ciąże. Ty naprawdę nie masz się o co martwić :)

Czy masz jakieś problemy zdrowotne, że w tak młodziutkim wieku przyszło Ci do głowy, że możesz mieć złą rezerwę jajnikową? Pytam z ciekawości. Nigdy oczywiście nie zaszkodzi zrobić badanie, ale jak nie masz zdiagnozowanych chorób/problemów, które mogłyby Cię składniać do tego badnia, to w Twoim wieku raczej się go nie robi. No ale masz wynik: rezerwe masz dobrą :)
Cała masa,ale to przez stres
Od listopada
Zeszłego roku do czerwca mialam dwie miesiączki biochem ciąża w maju i w czerwcu ciąża stracona w 6-7tyg
Stram się dalej
Jest ciężko
 
Wiem, że się tutaj nie udzielałam we wrześniu, ale muszę, bo się uduszę ;)

@Chałka to nie jest tak, że jak ktoś ma wysoki wynik to wszystko jest w porządku. Dla przedziału wiekowego 20-24 lata wynik powinien mieścić się w normach 1,88-7,29 ng/ml albo 8,71-83,6 pmol/l. Dlatego tak ważne jest, żeby podać jednostkę. Zbyt wysoki wynik może wskazywać na PCOS.

@Olgamat180 w jakiej jednostce jest Twój wynik?
Nie chodziło mi o to, że wszystko jest ok ze wszystkim, tylko że jest ok z rezerwą jajnikową. Olgamat doprecyzowała, że jej wynik jest w ng/ml, czyli mieści się w "widełkach znalezionychn na internecie". Wiadomo, interpretacje wyniku będzie jej robić lekarz, a nie baba z internetu, ale na tyle na ile baba z internetu może wygooglać, to rezerwa jest ok.
Cała masa,ale to przez stres
Od listopada
Zeszłego roku do czerwca mialam dwie miesiączki biochem ciąża w maju i w czerwcu ciąża stracona w 6-7tyg
Stram się dalej
Jest ciężko
Bardzo współczuje strat :( Mam przyjaciółkę, która kilka ciąż stracila na etapie 6-11 i jej lekarka powiedziała, że skoro zachodzi w ciąże, to nie jest kwestia rezerwy jajnikowej. U niej okazało się problem z genetyką, ciąże obumierały, bo wszystkie zarodki były uszkodzone. Ale przyczyn może być dużo więcej. Klinika badania niepłodności jest na pewno dobrym pomysłem, niech Cię dobrze pokierują.

Trzymam za Ciebie kciuki!
 
reklama
Nie chodziło mi o to, że wszystko jest ok ze wszystkim, tylko że jest ok z rezerwą jajnikową. Olgamat doprecyzowała, że jej wynik jest w ng/ml, czyli mieści się w "widełkach znalezionychn na internecie". Wiadomo, interpretacje wyniku będzie jej robić lekarz, a nie baba z internetu, ale na tyle na ile baba z internetu może wygooglać, to rezerwa jest ok.
Właśnie nie jest normie, bo wynik ma ponad 10 a norma od 1,88 do 7,29 ng/ml.
Ale oczywiście zgadzam się z tym, że wyniki powinien interpretować lekarz.
 
Do góry