reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama jest zadbana!

ja uzywam garnier do nawilzania balsamu.. regenerujacy i lagodzacy.. rewelacja. Taki bialy z czerwonymi napisami (dla alergikow).. l'oreal kremu brazujacego -super do twarzy (olay mnie uczulil).. i tuszu panoramic curls (bez grudek,a ja tego nienawidze)
 
reklama
Asiu ja też używam nivea soft, ale nie wiem czy to przez ten krem mam wypryski :/ a nie miałam :/ wczesniej używałam kremu z Avonu z aloesem i skóra idealna a teraz gdy stosuje ten to mam wypryski.
 
Jeżeli chodzi o depilację to ja miałam kiedyś koszmar na nogach: jakąkolwiek bym nie spróbowała metodę depilacji od razu miałam czerwone ropne kropki utrzymujące się około tygodnia minimum. Zwykle prędzej miałam włosy więc depilacja mijała się z celem.Nawet dermatolog już nie wiedział co ze mną robić. Problem się rozwiązał jak poszłam na depilację laserową. Teraz już mogę golić, depilować i nie mam czerwonych kropek, a do tego włosów już mam mało. Polecam, chociaż to droga impreza.
 
Doti - to prawda! laserowa deilacja jest nalepsza mimo ze droga ale bardzo skuteczna...nalezy ja powtarzac co jakis czas ale cebulki sa juz i tak bardzo oslabione wiec to z zasadzie tylko mala korekta...ale niestety moga sie jej poddac tylko walscicielki ciemnego owlosienia - ( bo laser uwraziwiony jest na melanine - barwnik skory - im go wiecej tym efekt skuteczniejszy), bo u blondynek efekt malowidoczny.
Ja od tygodnia stosuje krem z awokado firmy Lavera (wspominalam wam) i jestem bardzo zadowowlona. Moze nie pachnie perfumiarsko ale jest taki lepki z efekt nawilzenia utrzymuje sie prawie caly dzien! problem w tym ze w Bolandii ten krem jest chyba niedostepny ( kupilam go w Hamburgu). A zaraz jedziemy do BOOT'sa szukac jakiejs oliwki dla Stasia i balsamu do ciala dla mnie...juz widze ile spedze przed polkami czytajac sklady...ale coz, moze cos faknego znajde!
 
No, udalo sie! Bylam w Boot'sie i zakupilam oliwke dla Staska - ekologiczna, seria Botanica Plants: z olejkiem z winogron , nagietkiem a co wazne! bez oleju parafinowego. Poza tym dla siebie wypatrzylam maslo do ciala z olejkiem Shea,niby z mango i papaya ale nie dalam sie zwiesc ( ma takich olejkow etrycznych) wiec tu akurat byly tylko bezwartosciowe kompozycje zapachowe, ale co wazne kosmetyk tez bez parafiny, wypelniaczy i konserwantow.Wiec zawsze cos!
Wiem! mam zboczenie ale tak mam i juz:tak:;-) Bardzo sie ciesze jak w ogromie marketingowych propozycji uda mi sie znalezc cos oryginalnego i wartosciowego. Tak wiec Angolandia nie taka zla...kosmetyki eko tez mozna dostac:-)
 
hruda czy możesz mi napisać dlaczego uważasz że kosmetyki bez parafiny są lepsze z ciekawości przejrzałam swoje i praktycznie wszędzie ona jest:eek::baffled:
 
Asiek - zawodowo sie tym interesuje bo jestem kosmetyczka z zawodu i powolania - uwielbiam to!!!
Juz jakis czas temu dziewczynom objasnialam roznice ale spoko, moge jeszcze raz po krotce:-).
Kosmetyki ktore znajdujesz w sklepie ( nazywam je konwencjonalnymi) zawsze maja w swoim skladzie parafine - to tanii i praktyczny zagestnik masy kremowej natomiast niczegiodobrego nie wnoszacy do tzw formuly (przepisu) kremu lub innego kosmetyku. Jest dla skory obojetny. Notomist w kosmetyce ekologicznej ( nie dostepnej w sklepie 'za rogiem') nie ma parafiny a sa drogocenne oleje roslinne. Swoja budowa sa zblizone do sebym skory czlowieka i tym samym stanowia doskonala baze dla inych rozpuzszczonych w kremie skladnikow jak witaminy, mineraly itp...a co wazne sam w sobie jest juz bogaty w/w wymienione. Moje doswiadczenie pokazalo ze kosmetyki ekologiczne sa bezpiecznijsze i skutecznijsze od konwencjonalnych. Nie przyzwyczajaja skore a wprowadzaja ja na wlasciwy tor..jak to mowia ekolodzy: 'przypominaja skorze o czym zapomniala'...ale nie twierdze ze kosmetyki konwencjonalne sa zle...ja po prostu uwazam ze ekologiczne sa lepsze( ale tez trudniej dostepne i drozsze - bo olej roslinny jest czesto 10krotnie drozszy od parafinowego)To tyle po krotce.:-)
 
reklama
Hruda rozejrzyj sie za sklepem "Evergreen", nie jestem pewna czy jest w Anglii, ale powinien, bo w Irlandii jest. Tam kupisz zdrowa zwynosc i tzw "zdrowe" kosmetyki. Polecam!
 
Do góry