reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama jest zadbana!

reklama
hruda bedziesz biedna:-) zadeklarowalas sie ze pytania Cie nie meczą wiec....
Powiedz mi czy naturalne kosmetyki mozna kupic w drogerii??
czy cena zawsze świadczy o jakości- krem za 10zl można uznać za dobry?
czym sie kierowac przy doborze kosmetyków, na co szczególnie zwracać uwagę tzn ktore witaminy, mineraly stanowia podstawe w kosmetyce?
i ogolnie co mozesz polecic i jaki mozesz dac nam rady co do zakupow kosmetykow?
no to tak na poczatek- jak bedziesz miała mnie dosyc to proszę napisz mi :-):-)
uwielbiam temat kosmetykow:angry::angry::angry::angry::tak::tak::tak::tak:
 
hruda bedziesz biedna:-) zadeklarowalas sie ze pytania Cie nie meczą wiec....
no ladnie...mialam wlasnie isc robic obiadek a tu takie pytanie...zartuje ;-):-D
Powiedz mi czy naturalne kosmetyki mozna kupic w drogerii??
raczej bedzie problem. czysto ekologiczne kosmetyki raczej przez neta...a te naturalne (nie ekologiczne czyli dopuszczajace troche chemii w swoim skladzie) w sklepach ze zdrowa zywnoscia, w greenway'u itp
czy cena zawsze świadczy o jakości- krem za 10zl można uznać za dobry?
- mozna, to zalezy jak ma dzialac. Czysty olejek do ciala np z maslosza nie jest drogi...wszystko zalezy od skladu i procentowej zawartosci poszczegolnych skladnikow
czym sie kierowac przy doborze kosmetyków, na co szczególnie zwracać uwagę tzn ktore witaminy, mineraly stanowia podstawe w kosmetyce?
i ogolnie co mozesz polecic i jaki mozesz dac nam rady co do zakupow kosmetykow?
Odpowiem oglednie bo znow napisze kolaborat...ja zwracam uwage na INCI czyli sklad opisany na etykiecie kremu a nie reklame i to o czym pisze producent...czyli sprawdzam na ktorym miejscu w skladzie INCI sa wartosciowe lub interesujace mnie skladniki. Na poczatku jest to czego jest najwiecej, czyli water itp a na koncu zwykle perfum i konserwanty. Jesli krem jest np z rokitnikiem lub olejem migdalowym a w skladzie INCI jest na samym koncu to jest to zwykly blef producenta bo taka minimalna ilosc nie ma wlasciwisci pielgnujacych. Oczywiscie witaminy i mineraly sa zwykle w malych ilosciach ale jezeli sa na koncu to tez lekka przesada. Zobacz na tej stronie sklady i sama ocen, tak tylko dla przykladu: BALSAM DO CIAŁA - Lavera -
Zreszta kosmetyka ekologiczna kieruje sie bardzo twardymi regulami i tam producent ktory by blefoweal wyszedl by z obiegu...wyniesliby go n noszach heheh
no to tak na poczatek- jak bedziesz miała mnie dosyc to proszę napisz mi :-):-)
uwielbiam temat kosmetykow:angry::angry::angry::angry::tak::tak::tak::tak:
bardzo sie ciesze ze to cie kreci...bo mnie teeeeeeeeeez:-):-):-)
 
Hruda jak wdepniesz kiedys do Bootsa to napisz co tam Tobie w oko wpadlo i warte jest grzechu:tak:
 
Hruda jak wdepniesz kiedys do Bootsa to napisz co tam Tobie w oko wpadlo i warte jest grzechu:tak:
Tyle co zdazylam wypatrzyc jak bylam w sobote, (z J wiec nie moglam rozkoszowac sie czasem i zaczytywac w skladach:baffled:;-)) to seria Botanica jest niezla...ma jakies tam chemiczne drobnostki ale oparta jest na wyciagach roslinnych. Nastepnym razem jak bede SAMA tzn ze Stasiem ale on ma cierpliwosc dla fanaberii mamusi to oblukam wszystko!
 
Hruda czy to sa te kosmetyki ktore polecasz ? Floreo Kosmetyki Naturalne - Kosmetyki naturalne?? Naturalnie... co sadzisz o tym olejku do pielegnacji biustu dla kobiet karmiacych(jest w kosmetykach dla kobiet w ciazy)
Na tej stronie, sklepie sa rozne eko kosmetyki ( nie przejrzalam wszystkich:zawstydzona/y:) ale z tego co widze to kosmetyki eco. A krem ktory podalas nie ma w opisie pelnego skladu niestety. Ale! zwazywszy na firme - Weleda (dobra szanujaca sie firma ekologiczna choc droga) - nie powinno byc przypalu i jest to godny polecenia krem. Ja bym go kupila...na pewno pieknie pachnie a czy dziala w ekstremalny sposob? Powinien wzmocnic tkanke.
 
Hruda jak wdepniesz kiedys do Bootsa to napisz co tam Tobie w oko wpadlo i warte jest grzechu:tak:
no i bylam dzis na spokojnie...i niestety nie mam dobrych wiesci. Moze ten tutejszy Boots nie jest duzy bo kremow do pielegnacji bylo jak na lekarstwo. Wspominalam cos o tej serii Botanics...tak, dobra, ale linia dla dzieci - rzeczywiscie eko ale ta dla 'ludziow' jest z parafina, konserwantami i wypelniaczami.Wiec gdzie tu mowic o ekologii?:baffled: Ale to byla i tak najlepsza linia. Firma oley ( z szacunkiem dla babeczek uzywajacej tej marki:sorry2:) beznadzieja, nie znalazlam zadnego aktywnego skladnika procz gliceryny ktora jest syntetyczna wiec baaaardzo tania, choc nawilza. Podobne Garnier i Loreal. Co do serii NiveaVisage to troche zmienie zdanie bo ma w swoim skladzie shea-butter ( naturalny bardzo korzystnie wplywajacy na skore olej roslinny z maslosza) wiec nie takie kompletne dno. Ane linia Bootsowa (nie pamietam nazwy:baffled:) cos na 'T..eday' nie zasluguje na uwage. Zenada:-(
Cos przyjemnego bylo w liniach do ciala ale napisze o niej moze next time..bo skupilam sie tym razem na twarzy.

A ja zauwayalm ze po ciazy mam cellulit na posladkach...i wcale mnie to nie cieszy. Ale przyznam sie ze nie wierze nawet w super eko lub ekskluzywne kremy w leczeniu tego problemu. Zapobieganie tak, owszem. Ale gdy problem narasta - sport i dobrze wywazona dieta to jest najlepszy kosmetyk na nieszczesna skorke pomaranczowa! A tu tylko silna wola potrzebna...a z nia czasem krucho u mnie.
 
reklama
A to link dla dziewczyn ktore pytaly mnie dlaczego ekologia a nie kosmetyka konwencjonalna...nie chce zanudzac :zawstydzona/y:ale mysle ze moze niektore w was to zainteresuje a mnie czasem pozwoli skrocic argumentacje.
Porównanie skladników -
Hruda przepadłam na tej stronce (firma Lavera powinna Ci płacić za reklamę;-);-)) mnie przekonałaś do kosmetyków eko .
na początek zamawiam ten zestaw startowy świetna sprawa można kupić niedrogo taki malutki zestaw kosmetyków i sprawdzić jak dany kosmetyk działa i na pewno kupie jakiś balsamik do ciała ale lecę jeszcze poczytać co mają , a może jakiś juz sprawdziłaś??? A i jeszcze jedno pytanko kupujesz przez internet czy w sklepie wyczytałam że w Gdyni-Orłowo jest jakiś ?
 
Do góry