reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama jest zadbana!

H

Harsharani

Gość
Tak jak obiecalam.
Wiadomo..po ciazy nasze ciala wygladaja , jak wygladaja...
Watek dla tych, które tak jak ja postanowily na wiosne zmienic swoje zycie, a co za tym idzie zadbac o siebie bardziej.

Piszcie o problemach, ulubionych kosmetykach i domowych sposobach na piękny wygląd!
Pokazujcie makijaze, wklejajcie linki...
Badzmy PIĘKNE:laugh2::laugh2:
 
reklama
no dobra:p To nie piszcie:p ale moze macie jakis dobry pomysl na pozbycie sie kropek z nog? wydaje mi sie, ze to od golenia...

a drugie pytanie.. troszke mi glupio.. ale czym usuwacie wlochy:p z okolic bikini? bo ja mam z tym problem... podraznienia itd..
 
Harsh - jedno i drugie to efekt nadwrazliwosci skory - twojej skory - taka twoja uroda.:-) Ale! mozna temu zaradzic lub zlagodzic objawy - czeste nawilzanie skory - rano i wiczorem wmasowywac krem nawilzajacy do ciala z witamina A - ktora ma zadanie poglebiajace rogowacenie skory czyli wzrost zdrowych komorek a tym samym szybsze procesy gojenia i mniejsza wrazliwosc.
Co do bikini - ja po prostu woskuje - mam twz pistolet do woski + stripy czyli te plastry. Efekt jest widoczny do 2 tygodni a krosteczki o ktorych wspominasz utrzymuja sie moze zaledwie 1-2 dni. Ale polecam tez depilatory chemiczne - wiem ze moje klientki i znajome stosuja te metode usuwania zbednego owlosienia - bezbolesnie. Chociaz i do wosku i do depilatowa elektr. mozna przywyknac...Ba! po porodzie wszelki bol to pikus!
 
Ja mam czerwone krostki po goleniu zawsze i niezależnie od metody depilacji, jaką stosuję. Trochę pomógł krem po depilacji Veet zapobiegający wrastaniu włosków. Jak smarowałam rano i wieczorem to rzeczywiście prawie ich nie było widać. Wcześniej stosowałam balsam do skóry wrażliwej po goleniu... Gilette for men, ten biały i też nawet dawał radę, tyle że trzeba było smarować częściej i gorzej się wchłaniał.

Hruda - a czy możesz polecić jakiś naprawdę dobry krem do depilacji? Ja mam normalnie problem, bo na mnie żaden z wypróbowanych nie działa, chociaż robię wszystko jak każe instrukcja. Zawsze 50% włosów na nogach zostanie :-( Depilator mam ale dla mnie ból jest nie do zniesienia, podobnie jak przy wosku. Zostają mi tylko maszynki i kremy do depiliacji...
 
Potwierdzam wypowiedz hruda. Nawilzaj skore jak najczesciej!Co do golenia, to ja gole i nogi i okolice bikini depilatorem. Pierwsze razy bolaly jak *******, ale teraz gole sie raz na 3 tygodnie, golenia wogole nie czuje, wlosy sa tak slabiutkie albo nie ma ich wogole. Polecam!
Ja to z kolei mam problem z cienkimi wlosami, po ciazy- jeszcze bardziej.A co dopiero paznokcie....wogole nie moge ich zapuscic. Kiedys robilam sobie zele, ale jakos nie widze tego przy malym dziecku.
 
Myslałam kiedys nad zakupem delpilatora, ale własnie ból odstrasza mnie przed kupnem :zawstydzona/y::-( ja mam taki patent na golenie. Biorę gorącą kapiel :tak: leże jak makrela w cebulce i odpoczywam później kiedy skóra jest nabrzmiała i taka hmmmm golę się nie mam żadnych krostek :tak: tylko gładkie ciałko bez włosków.

Ostatnio byłam u fryzjera to w końcu odchamiłam się :-p bo była normalnie tgarednia!!!! Zrobiłam blond pasemka, ścieniowałam na całej długości i czuję się fenomenalnie!!!!

Mnie po porodzie tak bardzo włosy nie wychodziły bardziej teraz przez zimę, ale czytałam że to norma. Używam szampou, odżywki i maski z serii złota linia (już jej nie ma :sorry: ale tak dla orientacji jak ktoś używa Pantine ProV) włosy są fajnie, ładnie się układają i w ogóle.
 
Atru - niestety nie mam doswiadczen co do kremow depilacyjnych ale popytam...cierpliwosci
Larcia - ja od 10 lat mam akryle (zele) a teraz przy dziecku po prostu sa bardzo krotkie...bo wlasne pazury zawsze mialam koszmarne: miekkie i lamliwe a na takich ,wiadomo, lakier dlugo sie nie utrzyma. Co do wlosow na glowie? mam ich po ciazy wiecej niz kiedykolwiek:szok::-)...i jest ich az tyle ze nawet zaczynaja sie skrecac - mimo ze z natury mam tak proste jak po prostownicy.
Kasia - garaca kapiel - super patent!:tak:
 
Miałam kiedyś żele, akryle nie podobają mi się no chyba że widziałam źle zrobione. Wg mnie to okropne topory.

Zdjełam żele pod koniec ciąży bo nie wyobrażam sobie mieć przy dziecku długie pazurki :) choć bardzo mi się podobają. Teraz zazwyczaj mam króciutko przycięte i pomalowane lakierem bezbarwnym.
 
Dziewczyny, urodziłyście dzieci a boicie się depilatora:szok::szok::baffled::baffled:

Ja nie wyobrażam sobie życia bez tego cuda.

Gorąca kąpiel rozpulchnia skórę, ale też ją wysusza. (Poza tym szkodzi sercu).

Żeby włoski nie wrastały polecam robić często peeling.
 
reklama
Majandra może i wysusza, ale ja smaruje się za każdym razem albo oliwką albo balsamem nawilżającym i problemu ze sucha skórą nie mam :)
 
Do góry