reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

Nie chce wyjsc na nieuswiadomiona, ale co to jest beta?
Nie jestem pewna, ale u mnie badania chyba beda inaczej wygladaly bo jestem w Anglii - ciaze prowadzi polozna i to ona zrobi wszystkie badania. U lekarza juz bylam - zmierzyl mi cisnienie i zapytal czy zrobilam test, pogratulowal i powiedzial na co uwazac. :-(
poziom horomnu HCG beta - to jest ten sam, który wykrywa się w moczu testem domowym, ale we krwi jest bardziej wiarygodne badanie i widac jak przyrasta- ponoć jakos dwukrotnie na2-3 dni?-ale tu nie mam pewności.
A na co Ci lekarz kazal uważac???

niestety prywatni nie wypisują skierowań i trzeba płacic za badania :-(

Ewentualnie można iść do lekarza rodzinnego i moze on jak będzie chciał, to przepisze skierowanie. Spróbować zawsze warto.

ja próbowałamm przed ciążą poprosić rodzinnego o badania podstawowe, to jak się tylko dowiedział,że mi ginekolog kazała to od razu się zdenerwowała że to tamta ma minie na badania kierować ... Chociaż tak normalnie to bardzo mila i pomocna kobieta, często do niej chodzę po tabletki na alergie.
Zastanawia mnie tylko jak to jest - prywatny lekarz może wypisać zwolnienie z pracy, może skierować do szpitala, ale na badania to już nie??? dziwne. Mi się właśnie nie udało zapisać na ten tydzien do lekarza i chyba pójde do przychodni, o ile tam się dostanę:( tylko w przychodni pewnie nie mają USG i wiele się nie dowiem z takiego badania, jak myślicie? Zawsze chodzilam do gina prywatnie, ale w sumie jakbym trafiła gdzies do szpitala to nie bede wybierac kto mnie bada, trzeba się uodparniać :D
 
reklama
fiolet tzw beta to badanie krwi ....
ktore potrafi w przyblizeniu okreslic tydz ciazy!!
a cała nazwa to HCG-beta
i co jak co ale daje to 100% świadomość
moja pierwsza beta była 241 a po 6 dniach juz 2500 :-D

 
Zastanawia mnie tylko jak to jest - prywatny lekarz może wypisać zwolnienie z pracy, może skierować do szpitala, ale na badania to już nie??? dziwne.

z tego co się orientuję każdy lekarz, za każde skierowanie ma odciąganę jakies pieniadze, więc ci prywatni dlatego nie wypisuja, a wiadomo zwolnienie czy skierowanie do szpitala to już raczej muszą
 
onna- nawet jeśli w przychodni nie mają usg, to nic... przynajmniej lekarz cię zbada i w 100% ciąże potwierdzi... moja ginka, do której chodze prywatnie (pierwsza ciążę tez mi prowadziła) tez jeszcze nie robiła mi usg...
umówiła się ze mną na 26 stycznia w szpitalu w którym pracuje na usg, żebym nie musiała dodatkowo płacić za badanie- bo prywatnie u niej musiałabym wywalić 70 zł... fajna z niej lekarka:tak::tak:
 
Glupio mi troszke, ze nie wiedzialam co to "beta" :zawstydzona/y: No coz, teraz juz wiem. Pewnie inaczej by to wygladalo gdybym sie leczyla u mojego gina w Polsce, a tak bylam zbyt podekscytowana i zestresowana by sie pytac o jakies badania. Zreszta lekarz zaraz na poczatku wyjasnil, ze to polozna bedzie prowadzic ciaze a on sie wlaczy jesli zajdzie taka potrzeba. Moja siostra ma juz za soba wizyte u midwife i czeka teraz na wyniki. Wiec i ja musze swoje odczekac. Dzisiaj mam dobry humorek wiec nie jest zle :-p
Onna pytalas sie co mi lekarz powiedzial - wiekszosc sama juz wiedzialam - z internetu lub od kolezanek : unikac kawy, herbaty, coca-coli, pasztetu, surowych ryb i mies, serow plesniowych i niepasteryzowanego mleka, lykac kwas foliowy, jesc duzo owocow i warzyw, no i uwazac na siebie ;-)

Pozdrawiam wszystkie wrzesniowe mamusie :-)
 
no cos Ty, a myslisz że skąd ja wiedziałam co to beta???? ;)
Wiecie dziewczyny jaki numer dziś zrobiłam? Przeszłam się do przychodni ale pani powiedziała,że mnie na jutro zapisać może, więc zabrałam męża i pojechałam do tego prywatnego gabinetu. Zobaczyłam ze w poczekalni sa dwie panie, jedna weszła, więc wyszłam na zewnątrz i .. zadzwoniłam żeby zapytać czy nie zwolniło się jakieś miejsce. Pani asystentka na to że nie, że jakby co beda dzwonic do mnie. A ja jej na to że byłam tam w poczekalni i nie widziałam tłumu, to może jednak. Ona że nie, no to OK, ale taka juz byłam zdesperowana że pytam "a może jutro" no to kobita sprawdziła (albo tak mnie dość miała:) ) i powiedziała że jakbym przyszła jutro o 17.30... No to ja na to że ja mogę o kazdej porze bo mi zależy. A potem stałam z mężem i głupio mi było, co ona mi powie jutro.... No ale mam wizytę jak chciałam, mam nadzieję, że choć troszkę sie uspokoję. Na dodatek zdążę chyba zrobić sobie jeszcze te badania i odebrać przed 17 wyniki. Może zrobię jeszcze betę kontrolnie, żeby zobaczyć czy zgadza sie według tygodni.. pewnie myślicie że mi całkiem odbiło, ja tez mam takie wrażenie, ale to dla mnie takie ważne, no i co mam zrobić?
a co do zaleceń lekarza to kurka... ja nie potrafię nie pić herbaty choć staram sie slabszą, kawę tez czasem ale ja i tak zawsze z mlekiem piłam i rozpuszczalną. colę i jakieś czipsy też mi się zdarzyło jeść, moja koleżanka w ciąży była nałogowcem coli a ma juz 6 dzieciaków fajnych ;)
 
Glupio mi troszke, ze nie wiedzialam co to "beta" :zawstydzona/y: No coz, teraz juz wiem. Pewnie inaczej by to wygladalo gdybym sie leczyla u mojego gina w Polsce,
fiolet ja tez nie mialam pojecia co to "beta" :zawstydzona/y::shocked2::sorry2::szok: chyba tez dlatego ze nie mieszkam obecnie w polsce
a poza tym moge spytac gdzie obecnie przebywasz ...

ja jak na chwile obecna mam male pojecie jak wyglada tu opieka w czasie ciazy troszke mnie to martwi :baffled: z racji przezyc z ciaza poprzednia
dzis bylam u GP i mam na jutro wizyte u midwife a ta ma mnie skierowac do specjalisty czyli gina - to dobre ;-)strasznie sie martwie i obawiam jak powaznie podejda do tematu...
 
moja koleżanka w ciąży była nałogowcem coli a ma juz 6 dzieciaków fajnych ;)
:-D:-D:-D:-D ja jak w pierwszej ciazy widzialam cole to mnie az trzeslo ... maz zamiast po ogorki latal po cole :-D:-D:-D
a i mialam faze jeszcze na zelki gumiski - to akurat znow mi wrocilo ;-)

a od kawy dostaje mdlosci juz po pierwszym lyku :baffled: zreszta jak w pierwszej ciazy - hmm jeden z pierwszych objawow ciazy :-D
 
unikac kawy, herbaty, coca-coli, pasztetu, surowych ryb i mies, serow plesniowych i niepasteryzowanego mleka, lykac kwas foliowy, jesc duzo owocow i warzyw, no i uwazac na siebie ;-)
pasztetu :szok::szok::szok: pierwsze słysze??? a ja akurat mam takiego smaka na pasztet, ze tylko to jem na śniadania i kolacje



moja koleżanka w ciąży była nałogowcem coli a ma juz 6 dzieciaków fajnych ;)
ja w pierwszej ciąży to tez tylko pepsi piłam, raz to tak sie opiłam, ze spac w nocy nie mogłam
 
reklama
Drogie Panie, wczoraj byłam u lekarza potwierdził ciąże i choc to bardzo wczesna ciąża zobaczył już na USG gdzie sie usadowiła
icon7.gif
.narazie luteina i no-spa +kwas foliowy, a za trzy tygodnie nastepna wizyta. Narazie bez badan, bo pokazałam mu moje niedawne wyniki-i byly oki. Myśle tez, ze moj gin czeka, bo PCO moze dac mi w kosc i tfu tfu .....aby tylko nie to. Najgorsze te jajniki-ale powiedział , że to normale , że bolą, gdyż mam PCO i dlatego działają z większą siłą... Duzo odpoczywac, spac ect nic nie dźwigać, nie streswać się.....hehhehe ale to chyba nie u nas w Polsce... A co z tą herbatą czy t nie lekka przesada? z tego co wiem, to 2-3 herbaty lekkie można wypić

Pozdrawiam,
 
Do góry