reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

dziewczyny, w pierwszej ciąży piłam i herbatę i kawę (jedną dziennie) i julcia urodziłą się śliczniutka i zdrowiutka:tak: teraz nie piję, ale nie dlatego że nie woln, tylko dlatego że mnie odrzuca.. i jedyne co mi podchodzi to - woda z cytryną i kubuś:-) co do serów pleśniowych - są różne opinie na ten temat... ja tam uważam,że jak sie ma na niego straszną ochotę, to nie należy sobie odmawiać... a o pasztecie- też pierwsze słyszę:dry:
 
reklama
Ja tez o tym pasztecie uslyszalam tylko od niego - nie przejelam sie bo ogolnie nie jem go duzo. Co do coli - mam kolezanke, ktora cala ciaze ja pila i wszystko bylo ok. Kawy nie pije wiec nie rozpaczam, ograniczylam jedynie herbate do 2 kubkow dziennie, bo jestem prawdziwym nalogowcem ;-) Przeczytalam, ze jest moczopedna i wyplukuje zelazo, jesli jest pita do posilku. To tyle. Poza tym uslyszalam duzo opinii od znajomych mamus, ze jadly to na co mialy ochote i tyle.

Isunia - mieszkam obecnie w Chester - tuz przy granicy z Waliá. A ty?
Odnosnie opieki - slyszlam wiecej pozytywow niz negatywow, ale jestem troszke zestresowana, ze nie rodze w Polsce. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok.

Pozdrawiam cieplutko :-):-)
 
fiolet ja mieszkam w szkocji (scotish borders) ale szczerze jestem przerazona ale to dlatego iz pierwsza ciaze (jeszcze w polsce) mialam trudna duzo lezalam i bylam na lekach luteina oraz nospa cala ciaze,dzis bylam u midwife a ta powiedziala ze byc moze dostane skierowanie do gina przed 12 tygd. przy mnie dzwonila do szpitala kazali jej wyslac wszystkie moje dokumenty, przejrza i zdecyduja co dalej. zalamalam sie ... :szok::baffled::shocked2:

ale fakt o normalnych przypadkach ciazy slyszalam same plusy ... wiec tu masz racje ;-) a przy porodzie znieczulenie gratis :tak::tak:no i leki za darmo przez cala ciaze oraz po :cool2:

gdyż mam PCO ,
agnieszka tez mam PCO - wyslalam ci wiadomosc na priva
twoj lekarz ma racje musisz duzo odpoczywac i oszczedzac sie, ja prawie cala poprzednia ciaze przelezalam (poza pierwszymi trzema miesiacami gdzie pierwszy gino - jeden z najlepsz w moim miescie :szok: hmmm - zapewnial mnie ze nie musze nic robic bo PCO to jedno a ciaza to drugie, na szczescie dla mnie i niusi zmienilam gina)
mam zdrowa prawie 3 corcie ktr przyszla na swiat dzieki pomocy medycyny oraz kilku miesiaca oszczedzania sie WARTO BYLO ;-);-)
 
dzięki ale nic na priv nie dotarło:( niestety, jak masz czas to przeslij mi jeszcze raz.
Pozdraiwma Aga


agnieszka tez mam PCO - wyslalam ci wiadomosc na priva
twoj lekarz ma racje musisz duzo odpoczywac i oszczedzac sie, ja prawie cala poprzednia ciaze przelezalam (poza pierwszymi trzema miesiacami gdzie pierwszy gino - jeden z najlepsz w moim miescie :szok: hmmm - zapewnial mnie ze nie musze nic robic bo PCO to jedno a ciaza to drugie, na szczescie dla mnie i niusi zmienilam gina)
mam zdrowa prawie 3 corcie ktr przyszla na swiat dzieki pomocy medycyny oraz kilku miesiaca oszczedzania sie WARTO BYLO ;-);-)[/quote]
 
Hej dziewczynki :-)!


Przepraszam za nieobecność ale praca,praca,praca :sorry2:.Mam dość glypie pytanie :zawstydzona/y:,poniewaz to pierwsza moja dzidzia mam obawy co to dopochwowego usg ,mozecie mi napisac jak ono wyglada :confused:,czytalam o tym w necie jakieś cuda i przez to się boję :szok:Czy to bolesne?I jeszcze jedno:czy lekarz całą ciąże bada z wziernikiem mam przykre doświadczenia :szok:
 
no i bylam, ciąża potwierdzona, choc bez USG. Będzie przy następnej wizycie, 26 lutego.
wypytałam o co się dało, dostalam zalecenie łykania foliku i jodu. Nie spodobały się lekarce moje wyniki analizy moczu, hmmm i przepisala mi urosept - na ulotce napisali ze nie zalecaja stosowania u kobiet w ciąży ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania. No i nie wiem teraz- lek ziołowy, zapisała mi ginekolog i domyślam sie że wie co robi. Może któraś z Was wie coś na ten temat?
poza tym mam się oszczędzać i już nie pracować w nocy. Ciekawe jak to w pracy rozwiążą, jest nas akurat tyle że na każdą po jednej nocy :/ Ale dla mnie maleństwo ważniejsze.

co do przezpochwowego USG to ja zawsze mam takie robione. jeśli chodzi o ciąże nic nie wiem, bo jeszcze nie miałam, ale skoro lekarz robi to chyba nie szkodzi. Na pewno lepiej ono pokazuje niż takie zewnętrzne. Dla mnie nie było bolesne, ale mnie tez zwykłe badanie raczej nie boli.
 
no i bylam, ciąża potwierdzona, choc bez USG. Będzie przy następnej wizycie, 26 lutego.
wypytałam o co się dało, dostalam zalecenie łykania foliku i jodu. Nie spodobały się lekarce moje wyniki analizy moczu, hmmm i przepisala mi urosept - na ulotce napisali ze nie zalecaja stosowania u kobiet w ciąży ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania. No i nie wiem teraz- lek ziołowy, zapisała mi ginekolog i domyślam sie że wie co robi. Może któraś z Was wie coś na ten temat?
poza tym mam się oszczędzać i już nie pracować w nocy. Ciekawe jak to w pracy rozwiążą, jest nas akurat tyle że na każdą po jednej nocy :/ Ale dla mnie maleństwo ważniejsze.

co do przezpochwowego USG to ja zawsze mam takie robione. jeśli chodzi o ciąże nic nie wiem, bo jeszcze nie miałam, ale skoro lekarz robi to chyba nie szkodzi. Na pewno lepiej ono pokazuje niż takie zewnętrzne. Dla mnie nie było bolesne, ale mnie tez zwykłe badanie raczej nie boli.
hej, zwykle u kobiet w ciąży stosuje sie urosept-masz zapalenie pęchcerza tylko szkoda ze ona ci tego nie powiedziała, pociesze Cię, iż ta dolegliwość często dopada kobiety w ciązy. Kochana dobre galoty-kup:-))) Mam nadzieję, że uda Ci się szybko wyleczyć tą dolegliwość!!!
 
reklama
Witam

ja mojej wizyty u lekarza nie mogę się doczekać - jeszcze podad tydzień :-( a na samą myśl o słuchaniu serduszka mam świeczki w oczach - przy Kubie tez się pobeczałam

moj gin ma usg w gabinecie i nie pobiera dodatkowej połaty za zrobienie i np. cytologie też wlicza w cene wizyty - nie wiem czy dla wszystkich pacjentek czy stałych .....

co do kawy herbaty i coli to tak - herbate pije sporadycznie do śniadania i kolacji i to lure - cole pije bo lubie ( w ilościach średnich ) no i kawe pije bezkofeinową bo jestem kawoszem
 
Do góry