reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe chustonoszenie

My kupiliśmy pierwszą chustę w weekend. Jest tkana, ma 4,6m długości. Spokojnie pasuje na mnie i na mojego męża (ma ponad 180cm wzrostu i z 85kg wagi {mąż oczywiście}). Dobrze się ją dociąga. Przyznam, że próbowałam wcześniej w domu ze zwykłego materiału, ale lipa- nie był tak elastyczny i podatny na układanie. Kupiliśmy chustę firmy Girasol http://www.girasol.pl/
Daliśmy za nią 230zł, ale wydaje mi się, że będziemy długo z niej korzystać, póki mały będzie miał ochotę i nie wyrośnie.
A tutaj są sposoby wiązania chust http://polekont.pl/instrukcja-wiazania-chust-tkanych/
My narazie wiążemy kieszonkę. Ale chciałabym nauczyć się też kołyski, bo mały ilekroć go wsadzam do niej to wrzeszczy, nie lubi takiej pogniecionej pozycji. Może któraś zna sposób jak dziecko przekonać do tego typu noszenia?
 
Ostatnia edycja:
reklama
wrześniowa jak masz możliwość i ci się nie spieszy, idź do Klubu Kangura, obmacasz chusty, pogadasz z doświadczonymi rodzicami, dowiesz się co i jak:tak:

Moją pierwszą kupiłam z Natibaby - polska chusta, cena jak na nową jeszcze nie zabija, skośnokrzyżowy splot (więc dobrze się dociąga i ładnie przylega do dziecka), 100% bawełny, pasiak (mam Rodos), do wszystkich wiązań rozmiar standard jest ok, czyli tak jak Tofilesia pisze 4,6m (nati ma 4,7, choć moja standard ma 4,9 nawet po praniu). Tyle że kupiłam ją od producenta na allegro tutaj link, wychodzi 20zł taniej niż w sklepie. Kupując na all lepiej wcześniej spytać, czy mają dany model (jak kupowałam, części już nie było, bo poszły przez sklep w międzyczasie, a z aukcji nie są w stanie zdjąć). Ta chusta właściwie od razu jest miękka. Tanie są bebelulu rapalu, ale ponoć jako nowe nie nadają się na początek, bo są sztywne. Jeszcze czekam na rapalu więc nie wiem. Na girasola się czaiłam używanego, ale nie kupiłam. Wzięłam inną (nati z wełną - też super, mięciusia, milusia, ale noszona już 10 m-cy więc nie wiem jaka była nowa). W przyszłym tyg będę też miała Ellaroo to wam napiszę co i jak (chociaż przyleci używana). Didymos indio z kolei (mam starsze więc nie wiem jak z nowymi) świetnie trzyma, ale ciężej zamotać. Inny splot, grubość (splot żakardowy). No zupełnie inna chusta od nati. To taki przekrój przez to, co mam i co zauważyłam;-)
Aaaa, jeszcze elastyczna. Sporo osób od niej zaczyna, jest łatwiejsza w obsłudze, ale nadaje się przy małych/lekkich dzieciach, możliwe są tylko dwa wiązania i na dziecku zawsze są trzy warstwy materiału.
to jeśli o wiązanki chodzi.
Hehe, rozpisałam się;-) w każdym bądź razie na początek chyba najlepiej skośnokrzyżowa, bawełniana. Gdybyśmy się faktycznie miały spotkać, to zabiorę całą ferajnę szmat. Mam jeszcze kawałki innych chust (m.in. Lenny Lamb, Girasol, różne Nati, Storchenwiege), niestety nie chusty w całości, ale zawsze można szmatkę dotknąć ;), a i nosidełko sztywne i "torbę" też mam, to dla porównania zawsze można zobaczyć jak to to działa

Instrukcje wiązania wolę od didymosa (didymos.de) albo natibaby (mogę zeskanować i wysłać jak ktoś chce). tutaj są fajne filmiki: to oczywiście dotyczy tkanych chust
kieszonka
kangurek
kółkowa

filmików jest sporo, niektóre niestety tragiczne. aha, już teraz napiszę: NIE NOŚCIE DZIECI "PRZODEM DO ŚWIATA"

zapomniałam, przypomniało mi się, fajna jest szkoła chustonoszenia Kingi Cherek link tutaj. Przynajmniej mi się podoba :D

Tofilesia ja nawet nie próbuję kołyski, bo osobiście wolę kieszonkę (kangurka chciałam spróbować, ale Klaudia odmówiła współpracy, może się jeszcze da urobić, jak będzie miała dobry humor ;-)) i póki co nam dobrze. 2x mam zamiar przed zimą jeszcze wypróbować, żeby móc do auta z chustą wskoczyć, potem dziecię wsadzić, a nie parkingi chustą zamiatać.

W ramach ciekawostki, spróbowałam dziś plecak prosty zamotać. Śmiechu co niemiara, bagaż ponad 4letni, jakieś 21 kg waży, niepodociągane, kolana w dół poszły, ale bagażowi się spodobało i chciał kolejne chusty wypróbowywać:-D miałam nie wrzucać zdjęcia, bo wiązanie koszmarne (w stylu - tak dzieci nie nosimy ;-)), ale co tam, jakoś się człowiek uczyć musi, oto foto: (przy okazji Klauduś w kieszonce)
 

Załączniki

  • DSCN8411.jpg
    DSCN8411.jpg
    30 KB · Wyświetleń: 101
  • DSCN8403.jpg
    DSCN8403.jpg
    25,1 KB · Wyświetleń: 112
Ostatnia edycja:
kurcze kachasek chyba wpadłaś w nałóg:-D ja nie kumam wszystkiego do końca, ale dobrze że mamy Ciebie
a mogłabys przesłać konkretnylink na jakąś kieszonkę z all, bo bym chciała kupić a nie mam pojecia która
 
kachasek jednak jesteś ekspert ;-) Dziękuję! Pewnie, że mi się nie spieszy, jak wyzdrowieję to wybiorę się do klubu kangura na bank. A jak dowiem się czegoś pożytecznego to oczywiście się podzielę wiedzą z Wami dziewczyny.
 
kachasek wow to Ty juz tyle tych chust masz i wyprobowalas? :szok:
Moi znajomi zachwalali ta didymos. Sami maja i bardzo sa zadowoleni wiec tez sie zastanawiam nad zakupem wlasnie z tej firmy
 
ja doszłam do wniosku że najabrdziej mi pasowac będzie tkana.

tak patrze na all. i się zastanawiam czy lepie kupić nową natibaby, czy może używaną np. Hoppediz albo innej firmy z tych drozszych?
 
Ostatnia edycja:
A ja właśnie dziś odebrałam chustę elastyczną, którą zakupiłam na all. Nie kosztowała dużo i pewnie nie należy do tych najlepszych,ale nie chciałam inwestować dużo jesli sie nie przekonam, że warto. Zaraz bede bawic sie w wiazanie:) zobaczymy co z tego wyjdzie...a to ta chusta TWOJE DZIECKO_CHUSTA 50CM NA TYDZIEŃ BLISKOŚCI (1863768718) - Aukcje internetowe Allegro - jest wykonana z 96,5% bawełny i 3,5 % elastanu. Kochasek patrząc na Twoje doświadczenie myślisz, że moge uzywac tej chusty??
 
A ja właśnie dziś odebrałam chustę elastyczną, którą zakupiłam na all. Nie kosztowała dużo i pewnie nie należy do tych najlepszych,ale nie chciałam inwestować dużo jesli sie nie przekonam, że warto. Zaraz bede bawic sie w wiazanie:) zobaczymy co z tego wyjdzie...a to ta chusta TWOJE DZIECKO_CHUSTA 50CM NA TYDZIEŃ BLISKOŚCI (1863768718) - Aukcje internetowe Allegro - jest wykonana z 96,5% bawełny i 3,5 % elastanu. Kochasek patrząc na Twoje doświadczenie myślisz, że moge uzywac tej chusty??

też je oglądałam na all - landrynka bardzo mi się podoba i takie chustowe kolory lubię najbardziej :tak: też myślałam żeby kupić najpierw taką ale nasz ekspert się wypowiedział i teraz nie wiem :errr: czy taka się nada czy raczej nie
 
reklama
Pierwsza proba wiazania i noszenia za nami :tak: Chusta dłuuugga , bo ma 5 metrów, jakość wg. mnie - jest elastyczna, material troszke szorstki (ale mysle ze po praniu się poprawi) - niestety nie mam porównania z drozszymi chustami, ale wydaje mi sie ze jak na pierwszy raz ok :-) A co do wiazania, za pierwszym razem sie udalo :tak: mała poczatkowo sie rozpychala, odbilo jej sie i ulalo (bo chwile przedtem jadla), wiec ochrzcila mamusie i nowa chuste ..haha i po 10 min. noszenia zasnela...JUPI!! mysle, ze jak tak dalej pojdzie to sie z nia zaprzyjaznimy na dluzej.
A oto uwidocznienie naszych osiagniec ...
chusta2.jpgchusta1.JPG
 
Do góry