reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Julia zaczęła chodzić sama jak miała rok i tydzień lub dwa a pomógł jej w tym wózek dla lalki który dostała na roczek i służył jej do przemieszczania się po domu. Nie można robic nic na siłę dziecko samo zdecyduje kiedy zacznie samo chodzić najważniejsze że w ogóle porusza się w pionie mimo że przy ścianie. Sama się zdziwisz kiedy pewnego dnia zaskoczy i do Ciebie przyjdzie - tak było z Julią pewnej niedzieli do południa chodziła przy ścianie a po południu samodzielnie zaczęła w różnych kierunkach zwiedzać mieszkanie.
Julia też przepada za smoczkiem ale staram się go jej chować jak najczęściej dostaje go tylko przed spaniem to już wtedy jest konieczność bo bez niego nie zaśnie.
Pozdrawiam
 
reklama
a to jest roznica czy dziecko idzie przy kanapie czy za reke? Maja przy kanapie chodzila normalnie tylko jedna raczka sie jej przytrzymywala, a jak doszla do konca to domagala sie reki... poza tym dziewczyny maja racje, musze sprostowac mojego posta, nie powinno sie dziecka na sile ani za czesto za ta reke prowadzac :)
co do smoczka, staram sie Maja oduczac, ale na noc musi byc bo nie zasnie... w dzien w ogole nie dostaje, dzisiaj nawet zasnela w dzien bez niego. niestety najlepszy moment do odstawienia smoczka juz pominelam, bo dentystka mowila ze to 9 miesiecy...
 
Witam:cool2: A ja chcialam sie zapytac jak wyglada u was teraz sytuacja ze spaniem? U nas z dnia na dzien nastapila jakas radykalna zmiana:eek: maly chodzi mi spac o 23:szok:Od dluzszego czasu ma juz tylko jedna drzemke dziennie od 13.30 do 15. i na wieczor zawsze chodzil spac o 20. ( zasypial bardzo szybko, bez najmniejszych problemow) ale od jakis kilku dni ani mysli spac, w dzien spi ladnie ale problem pojawia sie dopiero wieczorem. Gdy zbliza sie godzina spania robi sie jakis dziwnie pobudzony, ucieka z lozka , biega i szaleje, nagle zaczynaja go interesowac wszystkie jego zabawki naraz i dostaje jakis naglych atakow mowy- jak w dzien nie mowi prawie nic, tak wieczorem nawija jak najety:szok: Mecze sie z nim do godziny 23 albo i pozniej. Juz od dawna nie mialam takich przebojow :no: co to morze oznaczac? Czy to mozliwe, ze juz drzemka w dzien nie jest potrzebna? Jak to jest u was?ile spia wasze dzieciaczki?;-);-);-)
 
Panta - na początku dziecko chodzi bokiem przy meblach. Za rękę chodzi do przodu, nie bokiem, inne mięśnie są używane.

Co do spania, u mnie zwykle dwie drzemki w dzień i na noc idzie spać ok. 19
 
A moja mała w tygodniu jak opiekuje się nią babcia ma dwie drzemki na weekend jedną drzemkę (normalnie jakby chciała więcej czasu spędzić z rodzicami, którzy w końcu są oboje w domu a nie w pracy). A zasypia po kąpieli od 19.00 do 20.00 jest wkładana do łóżeczka w swoim pokoju skąd nie ma szansy uciec, światło jest gaszone pomarudzi, pogada, pokręci się szukając lepszego miejsca i zasypia - ja najczęściej jestem w pokoju ale z nią nie rozmawiam - trwa to ok. 10 min.
 
Ostatnia edycja:
A moja mała w tygodniu jak opiekuje się nią babcia ma dwie drzemki na weekend jedną drzemkę (normalnie jakby chciała więcej czasu spędzić z rodzicami, którzy w końcu są oboje w domu a nie w pracy). A zasypia po kąpieli od 19.00 do 20.00 jest wkładana do łóżeczka w swoim pokoju skąd nie ma szansy uciec, światło jest gaszone pomarudzi, pogada, pokręci się szukając lepszego miejsca i zasypia - ja najczęściej jestem w pokoju ale z nią nie rozmawiam - trwa to ok. 10 min.

U mnie jest bardzo podobnie z tym że Szymek śpi już w normalnym łóżeczku bez szczebelków więc ma jak z niego nawiać:-D Więc on do wyrka a ja obok sobie siadam i czekam aż zasnie ale wogóle się do niego nie odzywam:tak:
 
Witam
mam ogromną prośbę do wszystkich bb-mam, których dzieci uczęszczają do żłobka, lub przedszkola, a nie ukończyły jeszcze 3-go roku zycia.
Bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety-moich badań do pracy magisterskiej.
Pewnie niejedna z Was była w podobnej sytuacji, mam nadzieję, ze moja prośba spotka się ze zrozumieniem;-)
Z góry dziękuję za każdą wypełniona ankietę.

Pozdrawiam madzix

http://www.ankietka.pl/ankieta/31184...owa-matek.html

P.S. W razie pytań/wątpliwości proszę o wiadomość prywatną, z chęcia odpowiem na kazde pytanie.
 
Patrycja juz od dawna spi tylko raz w ciagu dnia, okolo 1,5-2 godziny, zasypia kolo poludnia. Wieczorem, zalezy ile spala w ciagu dnia, i o ktorej wstala, idzie spac pomiedzy 7 a 10. Wstaje za to regularnie, zawsze o 7 rano. Chcialabym, zeby dluzej spala:-(, ale coz ,nie powinnam narzekac , bo mogloby byc gorzej:tak::tak::tak:. A spi ze mna.... przytula sie i usypia.
 
Dawid w dzień śpi tylko raz od dłuższego czasu, drzemka trwa mniej więcej 2 h.

Wychodzą mu w końcu 4 kolejne zęby, jak nie ma to nie ma, a jak zaczną iść to wszystkie na raz, także marudzi mi strasznie, ale ostatnio przespał całą nockę!! Pierwszy raz!

Ah i muszę się wam pochwalić, że czekamy na córeczkę :) także będzie parka :)
 
reklama
Do góry