reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Urodziłam :) w końcu :) dziękuję za miłe słówka :)

Dawid za bardzo nie zwraca na nią uwagi, tzn, nie chce jej dotykać czasami lekko rączką dotknie i jest troszkę zazdrosny, szczególnie gdy mąż bierze córeczkę, ale na szczęście z dnia na dzień jest coraz lepiej :)
 
reklama
Urodziłam :) w końcu :) dziękuję za miłe słówka :)

Dawid za bardzo nie zwraca na nią uwagi, tzn, nie chce jej dotykać czasami lekko rączką dotknie i jest troszkę zazdrosny, szczególnie gdy mąż bierze córeczkę, ale na szczęście z dnia na dzień jest coraz lepiej :)

Gratuluje super :) Jak sobie radzisz ze wsatawaniem , opieką nad dwójką ?

Moja mala nie jest jeszcze taka wygadana. Chociaz mowi: mama, dzidzia, da(czyli daj), lalalalala (lala), taaak(ptak), wawawa (pies), tuuuu(tu), jeee(jest) i nie. Moze jeszcze kilka innych slowek , ale nie za wiele. Ja tez bym sie zupelnie nie martwila ze nie mowi, dopoki reaguje na to co Ty mowisz i mowi "po swojemu". Jesli tylko gdy mowisz np daj kurteczke, to ona ja przyniesie, chcesz jesc, to pobiegnie do kuchni, albo pokiwa glowa nie itp, to wydaje mi sie, ze wszystko jest ok:).

Ja mam pytanie odnosnie nocniczka, jak idzie nauka??? Bo mnie kiepsko, mala nawet na chwile nie chce na nim siedziec:(....
Na pewnym forum spotkalam sie z wypowiedzia kilku mam, ze ich maluszki juz w wieku okolo 12 miesiecy CALKOWICIE zrezygnowaly z pampersow i jakos mi sie w to wierzyc nie chce... Myslicie ze to mozliwe, ze dziecko w tym wieku potrafi juz panowac nad pecherzem i powiedziec, czy pokazac ze chce siusiu czy kupke? Z tego co czytalam to jest to mozliwe dopiero w wieku 2-3 lat, a wczesniej mozna sadzac na nocniczku, zeby dziecko z nim oswoic, ale nie potrafi ono jeszcze kontrolowac siusiania tzn pecherza....

Z tym nocnikiem to różnie bywa . mój robi na nocnik i nie raz sam pokazuje że chce coś zrobić ale nic na siłe . Myslę że w miare potrafi to kontrolować . Kiedyś wyczytałam że można mówić o tym że dziecko w miare kontroluje jak się budzi z drzemki z scuhą pieluchą czyli nie robi przez sen . W sumie mądre to dla mnie . I u Szymka tak jest on jak śpi w dzień 2-3 h to jak przed spaniem zakładam mu suchą pieluche to budzi się , biore go na nocnik i dopiero na nim to siku robi . jak się zrobi upał mam zamiar założyć mu majty i go uczyć , dywanów w domu nie mam więc i straty jak coś nie będą wielkie w razie zasikania he he . co z tego wyjdzie się okaże
 
Nie jest łatwo, przez pierwszy tydzień był z nami mąż :) wczoraj zostałam sama, dzisiaj też musiał jechać do pracy, radzę sobie, chociaż są chwilę kiedy nie mam jak się zająć na raz dwójką :) W nocy ok :) mała śpi w łóżeczku, później gdy ją karmię w nocy na łóżku tak se usypiamy i śpię z dwójką :D

Po za tym jest aniołkiem :)

Mieszkanie jakoś ogarniam, obiad w między czasie przygotuję, najgorzej jest z odkurzaniem :p Nie mam kiedy bo raz synek śpi raz córcia :p
 
Nie jest łatwo, przez pierwszy tydzień był z nami mąż :) wczoraj zostałam sama, dzisiaj też musiał jechać do pracy, radzę sobie, chociaż są chwilę kiedy nie mam jak się zająć na raz dwójką :) W nocy ok :) mała śpi w łóżeczku, później gdy ją karmię w nocy na łóżku tak se usypiamy i śpię z dwójką :D

Po za tym jest aniołkiem :)

Mieszkanie jakoś ogarniam, obiad w między czasie przygotuję, najgorzej jest z odkurzaniem :p Nie mam kiedy bo raz synek śpi raz córcia :p

No właśnie tego się obawiam .. na całe szczęście mam teściową na dole i ona się zajmie Szymkiem jak coś . Najbardziej się boje tego że będę ciągle nie wyspana . jedno szczeście że Szymek przesypia całe noce i w nocy nic nie je .. jeszcze tego by mi brakowało karmić dwoje . No i ma normalne wyrko więc jak coś z niego wyłazi i przyłazi do nas sam . maz weźmie w sumie trzy tygdnie wolengo na poczatek .. damy rade he he
A Dawidek nie jest zazdrosny ? Nie płacze jak coś chce a Ty musisz mała karmić itp.
 
O mnie za bardzo nie jest, czasami jak karmię córcię, a on coś chcę, każe mi ją odkładać :D Najbardziej jest zazdrosny o męża, czasami potrafi się obrazić i nie podchodzić przez jakiś czas ponieważ jego tatuś trzymał Natalkę :) ale z dnia na dzień jest lepiej, nie ma wyjścia musi się przyzwyczaić :)
 
Ccaroline gratuluję ślicznej córeczki!!! Dawidek to super chłopak a jaki przystojniak z niego rośnie!
a co do edukacji nocnilowej u nas jest nocnik w użyciu ale mała jeszcze nie kojarzy z siusianiem go - czasami ma jakiś przebłysk. W wakacje będziemy się uczyć. Mała jest straszny leniuch do mówienia za to po swojemu gada non stop a jak się poprosi powiedz to w ogóle się złości i zacina ale za to wszytsko rozumie. Zauważyłam tylko że szybcie zaczynają mówić dzieci, które mają rodzeństwo mam sąsiadkę z córeczką rocznikowo równą z Julką tylko z czerwca i ona mówi dużo więcej do brata
Pozdrawiam wszystkie mamy i ich dzieciątka
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry