reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Kochana fajnie że cieszysz się z mojego pojawienia :-) wiesz sama czasem nie wiem gdzie mam ręce włożyć,Maurycy wymaga ciągłego karmienia potrafi pół dnia na cycku wisieć Kacperek też chcę choć trochę mamy dla siebie no i mężuś się dopomina hehe a do tego obowiązki codzienne plus goście hihihi zobaczysz sama niebawem :)))
Postaram się częściej pisać,buziaczki Zobacz załącznik 91808
 
reklama
No już bym chciała zobaczyć ... i wcisnąć się w swoje spodnie :)..
Ale zaglądaj czasem , bo nam tu smutno bez Ciebie ..
 
my pępuszek też przemywamy spirytusem 70%:tak: (po kąpieli) i dodatkowo ze 2-3 razy dziennie przy zmianie pieluszki przecieramy gazikami leko

abigail- dokładny przepis na 70% spirytus uzyskasz w każdej aptece. u nas zajmował się tym P. więc niestety nie znam proporcji...

do przemywania oczu i buziulki używamy przegotowanej wody.
kąpiel- codziennie:tak: do wody dodajemy oilotum i juz niczym ciałka nie smarujemy. jedynie buzię- kremem nawilżającym oilotum:tak:
 
tez sie juz zaopatrzylam w plyn oilatum do kapieli..przy synku go uzywalam i bylam bardzo zadowolona..co do spirytusu to w zasadzie zwyklego uzywalam i bylo ok...pielegniarka mi powiedziala ze poprostu ten bardziej wysusza i tyle...i nie ma przeciwwskazan zeby koniecznie rozrabiac zeby uzyskac 70%...syn zyje, pepek wporzadku wiec chyba cos w tym jest...

kkasiulka masz racje! wlasnie jak pisalam to zaczelam sie zastanawiac od ktorej strony do ktorej, bo w zasadzie to niestety nie bylam pewna....3 lata temu to robilam...ale dzieki! przynajmniej juz bede wiedziala :-)

no a kapiel to codziennie..w faldeczkach tyle sie zbiera...ale podobno wystarczy raz na 2-3 dni...jednak nie ugolonialabym tego do wszystkich dzieci..moj jak byl maly to wygladal niczym ludzik z reklam opon micheline (nie wiem jak to sie pisze) wiec kapalam go codziennie bo tyle faldek... :tak::-D przy nadgarstkach to dopiero teraz zaczely mu znikac (a niedlugo skonczy 3 lata!)

tymczasem czekam na kolejnego czlonka rodziny...mam nadzieje ze dlugo nie bede musiala czekac :tak::-)
 
Dziewczyny, u Juleczki pepuszek odpadl juz 5 dnia ale teraz jest taki zaczerwieniony ( 7 dzien) ...

Mala kapana jest codziennie- sama przyjemnosc :)

Naszej kruszynce schodzi skorka z raczek i stopek... Nie wiem wlasciwie co w takiej sytuacji sie robi...:-(

pozdrawiam
 
Moja Matylka jest naswietlana wiec ma mega sucha skóre lekarka powiedziala, ze jak już skonczy sie "opalać" to kąpać w oilatum, a suche miejsca czesto smarowac ciekla parafiną,
 
Ida- moje dzieci też lezaly pod lampami z powodu żoltaczki i , o dziwo Ania nie miała żadnych problemow z sucha skórą. Natomiast Michał miał podobnie jak Twoja Matylka bardzo wysuszoną. Pomogly kąpiele w oilatinum.
A wcześniej, jeszcze w szpitalu zanim położyłam go pod lampą, smarowałam najbardziej wysuszone miejsca kremem do pielęgnacji ZIAJKA- pomagało:tak:.
 
reklama
Maadgaa - Z tego co wiem to taka sucha skora wystepuje dosc czesto i nie jest wynikiem opalania. Pamietam ze Gabrysia tez miala sucha na stopkach ale nie pamietam jak szybko zeszlo - kapalismy ja tylko w Oilatum.
 
Do góry