reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Brown Kate, nam też zajęło ze 3 tyg zeby w maire zaczęła jesć, choć nadal nie je b dużo, poza cycem, ale pomógł Sinlac - on jest b dobry i jego z owocami zaczęła jesc, a od 3 dni je też warzywa same, wczesniej "oszukiwałam" je łącząc warzywa z owocami. :-)
 
reklama
Tylko ze moja mala na poczatku jadla wszystko bardzo ladnie, az sie balam czy nie je za duzo.... Potem coraz mniej i teraz juz prawie wcale nie je...
Ale wczoraj odkrylam ze ida jej zabki, prawa i lewa gorna jedynka. Nie ma zadnych innych objawow poza nie jedzeniem, ale juz widac na dziaselkach ze zabki zaraz powinny sie przebic. Wiec jest nadzieja ze to wlasnie dlatego nie chce jesc i wszystko nie dlugo wroci do normy....
dzieki za wsparcie:-D
Ps. a sinlac sprubuje, czemu nie.
 
zgadzam się, Sinlac to super sprawa dla niejadków, wypróbowałam :)

ja myślę że nie ma co narzekać jak dziecko ssie pierś, a potem nie ma wielkiego apetytu na inne dania, w końcu pierś jest najlepsza, moja córka z koleji nie chce już tak chętnie piersi, za to uwielbia jeść łyżeczką
 
Cześć dziewczny. Byłam w zeszły piątek na szczepieniu, muszę się pochwalić że moja zuzanka waży 8100 i mierzy 74 cm:-D Rośnie jak na drożdżach, wcina co jej się da, tylko charakterek ma że ho ho:tak:
 
zgadzam się, Sinlac to super sprawa dla niejadków, wypróbowałam :)

ja myślę że nie ma co narzekać jak dziecko ssie pierś, a potem nie ma wielkiego apetytu na inne dania, w końcu pierś jest najlepsza, moja córka z koleji nie chce już tak chętnie piersi, za to uwielbia jeść łyżeczką
Masz racje. Najwazniejsze ze dziewczyny zdrowe i zadowolone:tak:. A z apetytem to i u doroslych bardzo roznie bywa....

Olena - no to Zuzia ladnie rosnie:-):-):-).
Moja Patrycja jest nawet dosc grzeczna, ale starsza, Martyna to tez od malutkiego miala nie zly charakterek;-):-D.
 
duza-dziewczynka - no teraz to już nie tak różowo... bo właśnie rozszerza się dietę, żeby dziecko nie miało anemii, bo w mleku z piersi mało jest żelaza.
Ja to w kółko mam ochotę rzucić te słoiki i niech je to mleko jak chce... ale właśnie ww fakt mnie powstrzymuje...;-)
 
kasia_z zgadzam się z Tobą, ale nie ma co przesadzać

moje dziecko waży niecałe 6 kg, więc jest malusieńka, z tej też przyczyny kazali nam zrobić mnóstwo badań i co się okazało? że mała zdrowa jak rybka, a poziom żelaza ma idealny

lekarka powiedziała że to jakie zapasy żelaza ma w sobie dziecko zależy równiez bardzo od tego co je karmiąca mama - wołowina, zielone warzywa to podstawa
 
Hej dziewczyny,

Mam problem :-( Moj synek dostal czerwonych plam na zgieciach pod kolankami - poszlam do lekarza, a ten powiedzial ze to atopowe zapalenie skory. Powiedzial, ze wiele dzieci to ma i ze nie wyglada to zle. Przepisal mi krem/zel do smarowania skory 4x dziennie i emulsje to wody do kapieli. Dwa tygodnie, a sytuacja zamiast sie polepszac to sie podarsza, bo teraz mamy czerwone plany na calych nozkach i od wczoraj pojawily sie na raczkach :-( Przez to, ze swieta to dopiero bede mogla zadzwonic do przychodni we wtorek :-(Oczywiscie zaczelam czytac w internecie i sie przerazilam, jak zobaczylam zdjecia innych dzieci. Prosze podniescie mnie na duchu, moze macie jakies doswiadczenia...
 
Ja mam u starszego - super pomaga wapno, takie dla dzieci (w syropie do picia). Schodzi po jednym dniu. Te wszystkie smarowidła i emulsje do kąpieli u mnie albo nie działały albo pogarszały :tak:
 
reklama
Magda - spróbuj to wapno, powinno załagodzić. A u mnie na czerwone plamy pod paszkami i pod szyjką pomógł zwykły puder z Nivea. A jeśli to AZS to spróbuj DEXERYL - moja ma alergię i miała takie okragłe suche plamy na rączkach i nóżkach, zeszło po 2 smarowaniach, po kąpieli ją smaruję, to jest taki balsam. Myję zwykłym mydłem Bambino. Powodzenia i daj znać co i jak :happy:
 
Do góry