reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

A moja Patrycja za Chiny nie chce siedziec na nocniczku:wściekła/y:, chyba musze kupic nakladke na kibelek i tak sprubowac, moze to pomoze:-). Do tej pory bylam zdania, ze jeszcze ma czas na ta nauke, ale czytajac Wasze posty doszlam do wniosku, ze warto by sprobowac:tak:. Martyna susiala i robila kupke na nocnik w jak miala nie cale 2 latka. Bylo lato i puszczalam ja bez pampersa, z gola pupa, lub ewentualnie w samych spodenkach, i jak sie zesusiala byl wielki szok:szok:, a co to??? (na szczescie mielismy panele, wiec wytarlam i gotowe:sorry:...). Nauczyla sie w ciagu okolo 2 tyg. Ale pewnie nie zaszkodzi probowac wczesniej:-), tylko ona nie bardzo wie o co mi chodzi jak ja sadzam:eek:.
Co do wspinania to Patrycja uwielbia siedziec i tanczyc(!!!) na lawie, juz raz zleciala, ale na szczescie nic sie jej nie stalo.....
 
reklama
znam dzieci które około roku się nauczyły robić do toalety,
no np ja, mialam niecale 11miesiecy jak pozbylam sie pieluch, tak twierdzi moja mama bo ja nie pamietam ;-)
kibelkowanie tak jak inne czynnosci typu samodzielne jedzenie, ubieranie, mycie itp powinno sie oswajac jak najwczesniej, wiekszosc dzieci lubi nasladowac rodzenstwo lub nas, rzadko ktr maluch jest mega leniuchem
 
moja niestety ale ani na nocniku ani na nakladce w ubikacji nie usiadze....nie jestem w stanie jej posadzic bo zaraz sie wyrywa i wrzask...a juz o siedzeniu kilku minut to musze zapomniec....z igorem tez tak mialam..i w sumie odpuscilam mu nocnik, skoro takie sceny urzadzal za kazdym razem jak chcialam zeby usiadl... za to niedlugo po ukonczeniu 2 latek sam zaczal sie domagac chodzenia bez pieluchy - przeszkadzala mu. Nauka trwala ok 2 tyg...chwile pozniej przestal tez korzystac z nich w nocy. Mysle, ze z lucja bedzie podobnie....nie ma co porownywac i scigac sie ktore dziecko szybciej bedzie zalatwialo sie poza pieluchami... wydaje mi sie, ze nie to jest najwazniejsze. Mi calkowicie nie przeszkadza, ze lucja obecnie robi do pieluchy i nie rozumiem stwarzania takiego cisnienia na to....
 
Ja też sobie odpuściłam, na nocniku nie ma mowy, aby usiał!! Na nakładke czasami usiądzie ale na małą chwilkę i również myślę, że przyjdzie czas kiedy przestanie robić w pampersa, gdy będzie cieplej weźmiemy się do nauki siusiania do nocniczka :) Ja problemu również z tym nie mam, że synek robi do pieluchy, a wkurzają mnie czasem pytania czy robi już do nocika, w sumie on jeszcze mały jest, a skoro sam nie chce i się wyrywa, nie będę go zmuszała, bo będzie źle se kojarzył nocnik czy kibelek.
 
dobra dziewczyny a zostajac przy temacie pieluch, jaki rozmiar kupujecie maluszkom?? mala zaczyna wyrastac z rozmiaru 5 (i pampers i huggies), starsza nigdy do 6 nie doszla ...
 
Isunia, Mat nosi 4+.
A mam inne pytanie, wasze dzieci noszą kapcie? Jest taka teoria zeby dziecko jak najdłużej chodziło na bosaka, ale Mat sama chce zakładać sobie kapcie i widze ze sie w nich lepiej, stabilniej czuje - ona ma takie sandałki bartak za kapcie, ale zaraz wyrośnie z nich i nie wiem co jej kupic.
 
Isunia, Mat nosi 4+.
A mam inne pytanie, wasze dzieci noszą kapcie? Jest taka teoria zeby dziecko jak najdłużej chodziło na bosaka, ale Mat sama chce zakładać sobie kapcie i widze ze sie w nich lepiej, stabilniej czuje - ona ma takie sandałki bartak za kapcie, ale zaraz wyrośnie z nich i nie wiem co jej kupic.

Maja w domu biega tylko w kapciach. Ja mam duże przestrzenie, płytki i drewno - śliskie to jak cholera, więc bez kapci, przy jej biegach, ani rusz. Ma ich aż 3 pary - jedne z Korneckiego, ze skórzaną wkładką, bardzo jej sie nóżki pocą; drugie dostała z materiału, podgumowane, ale niesztywne, czasem je nosi, bo sa z Dorą, jak jej sie znudzi No. 1 to zakłada No. 2. A jak i to jej sie znudzi, to zakładam jej skarpetki mocno podgumowane, ale nie z ABSem, tylko całe podbite gumą. Typowo antypoślizgowe. Zdejmuje jedne to zakładam inne. Bo juz oczywiście żadne zapinanie nie jest dla niej przeszkodą....:sorry:

isunia - dopiero teraz zaczęła nosić 5. Wcześniej, jak Matylda Idy, 4+. I Maja wyje na widok nocnika....Nie próbowałam nakładki, ale nocnik zdecydowanie nie jest - w jej mniemaniu - do siusiania....Tylko pielucha. Kiedys będąc bez pieluchy, rozebrana już do kapania, w łazience na płtykach zrobiła siku i wywinęła orła. Od tamtej pory - a to było w marcu, jak ja byłam w delegacji i zajmował się nią Marcin - jak tylko zrobi siku bez pieluchy, to woła żeby ja wyjąć z kałuży....
 
Ostatnia edycja:
dobra dziewczyny a zostajac przy temacie pieluch, jaki rozmiar kupujecie maluszkom?? mala zaczyna wyrastac z rozmiaru 5 (i pampers i huggies), starsza nigdy do 6 nie doszla ...
Dawidek nosi 4 albo 4+
Isunia, Mat nosi 4+.
A mam inne pytanie, wasze dzieci noszą kapcie? Jest taka teoria zeby dziecko jak najdłużej chodziło na bosaka, ale Mat sama chce zakładać sobie kapcie i widze ze sie w nich lepiej, stabilniej czuje - ona ma takie sandałki bartak za kapcie, ale zaraz wyrośnie z nich i nie wiem co jej kupic.
Synek chodzi w skarpetkach antypoślizgowych, na ostatniej wizycie na bioderkach lekarz powiedział, aby dziecko chodziło na bosaka, najzdrowsze to jest dla jego stópki bądź w kapciach ale takich z miękką podeszwą, a buty nam kazał kupować z atestem ze znaczkiem żółtej stópki, niestety ja nigdzie takich nie znalazłam.

Zapraszam do Tworzenia świątecznych kartek. Tu mój synio.
BoboVita - Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa
 
reklama
Liliana cały czas na bosaka lub w skarpetach antypoślizgowych,ma tez takie kapcie ze skórzaną podeszwa ale one są takie mięciutkie jak skarpety.
Jeśli chodzi o Pampersy to nadal pasują 4 ,a obecnie ubranka 74-80
 
Ostatnia edycja:
Do góry