reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

U nas Dawidek je mleczko przed usypianiem, w nocy nie chce jeść, chociaż budzi się co jakiś czas, aby się napić i niestety jest to sok, rozcieńczam go z wodą, proporcje mniej więcej 1/4 soky 3/4 wody i również zmniejszam ilość soku aby Dawid przestał już wogóle pić w nocy, wiadomo teraz jest sucho i samemu się chce pić, więc jemu również, w dzień natomiast nie ma problemu aby pił wodę, ale w nocy nie chcę, mam nadzieję, że zmniejszając iloś soku dojdziemy do samej wody :p
 
reklama
wiecie co a mi sie wydaje, ze moze ona jeszcze potrzebuje mleka w nocy po prostu? przeciez kazde dziecko jest inne, inaczej sie rozwija... corka mojej kuzynki jadla w nocy do 1,5 roku az sama przestala, nikt jej nie oduczal. U nas maja sama przetsala jesc w nocy, jzu dosyc dawno, nawet nie pamietam kiedy.czasem jeszcze sie zbudzi o 7 na mleczko, ale zwykle wstaje kolo 8,9 i dopiero wtedy jemy jakies sniadanie.

Roczne dziecko nie potrzebuje jeść w nocy :no: Tylko jedno się samo oduczy a inne trzeba oduczyć .
 
Roczne dziecko nie potrzebuje jeść w nocy :no: Tylko jedno się samo oduczy a inne trzeba oduczyć .

niestety...Igora musialam oduczyc bo skubaniec zaczal sie budzic coraz czesciej...az doszlo do tego ze chcial pic 3-4 razy w ciagu nocy...zawzielam sie, kilka dni i koniec :sorry: jak sie budzil, bralam...tulilam...ew sama wode dostal - a jej nie chcial pic...a pozniej jak w nocy juz nie jadl to sniadania nie jadl tylko chlonal :cool2::-D
 
U mnie się Maciek budzi od zębów. Ale np. picie wody go uspokaja na tyle, że czasem znów zaśnie po popiciu.
Kasia, u nas Piotrek 1 noc odzwyczajania od karmienia (około 10 m-cy) w nocy płakał 20 min i to było dla mnie strasznie strasznie długo... także byłaś bardzo dzielna. Może rzeczywiście spróbuj z tym rozcieńczaniem?
Maciek na szczęście nigdy za bardzo w nocy nie jadł (po miesiącu od urodzenia już spał całe noce) - chyba w nagrodę za pierworodnego ;-)
 
U nas sukces :D Dzisiaj przed spaniem mleczko z kleikiem i później popił troszkę wody, nie dopominał się soku :) Tylko tyle, że usypianie trwało godzinkę :D A jak jest u was szybko zasypiają wasze dzieciaczki bo u nas tak z 30 min musi się wyłazić na łóżku i dopiero usypia.
 
U nas sukces :D Dzisiaj przed spaniem mleczko z kleikiem i później popił troszkę wody, nie dopominał się soku :) Tylko tyle, że usypianie trwało godzinkę :D A jak jest u was szybko zasypiają wasze dzieciaczki bo u nas tak z 30 min musi się wyłazić na łóżku i dopiero usypia.

Zalezy od dnia albo są takie że pada w 2min albo się musi właśnie wyłazić jak spał w szczebelkowym to zostawiałam i wychodziłam i sie bawił np. i padał w trakcie albo spał od razu ale nigdy nie płakał , teraz przy nim siedze bo z normalnego moze nawiac i jak mu się nie chce kimac to własnie to czyni:-D Ale ja siadam obok łózka na krzesełku i nic do niego nie mówie i czekam az zaśnie , czasami tylko go głaszcze.
Ale ja z tych wyrodnych matek co od poczatku dziecie samo zostawiają w łóżeczku :-D
 
Ja zostawiam w szczebelkowym więzieniu, to ładnie zasypia, ok 3 sek i już leży cicho. Jak nie wychodzę to gada albo płaczę. Jakoś odwrotnie ma ;-)
Ja też od początku go zostawiałam, bo niestety drugi inaczej latałby samopas po chałupie - zresztą Piotrek jak jestem za długo z Maćkiem w pokoju to od razu przyłazi. Kiedyś usiłowałam czytać Maćkowi bajki ale się nie sprawdziło - od razu wpadał Piotrek i atmosfera wyciszania w śmietnik, bo obaj zaczynali skakać i rechotać :confused2:
 
kasia_z Mam pytanko z innej beczki :) widzę, że między Twoimi dzieciaczkami nie duża różnica:) u mnie będzie 1,6 miesięcy :) Powiedz jak se radziłaś na początku? Teraz pewnie jest łątwiej i ciekawiej jak maluchy razem się bawią ? :)
 
reklama
A ja muszę się Wam pochwalić. Moja mała dostawała smoczka tylko do spania a dzisiaj jak go dostała to odłożyła na półkę położyła się i zasnęła bez smoczka.:szok:
Pozdrawiam wszystkie mamy i wrześniowe dzieciaczki
 
Do góry