reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

U nas teraz czwórki idą (trójek jeszcze nie ma) i też nieciekawie :no: Praktycznie każdej nocy musimy mu smarować dziąsła bo się wybudza.
 
reklama
U nas przez cały etap wychodzenia trójek mała była podziębiona a katar to miała okropny. Ostatnia trójka była nawet z gorączką. Dawałam jej nurofen przed spaniem i było lepiej. Na szczęście nie dostawała w tym czasie antybiotyku tylko zwykłe leki. Trwało to przez miesiąc. A jak się przebiła ostatnia trójka wszystko minęło jak ręką odjął. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
U nas teraz czwórki idą (trójek jeszcze nie ma) i też nieciekawie :no: Praktycznie każdej nocy musimy mu smarować dziąsła bo się wybudza.

U nas znowu jakoś bez objawów zęby idą , czwórki to zobaczyłam jak wyszły:-D U góry teraz się przebija trójka na górze i poza tym że coś tam sobie gryzie jak się bawi i lekko ślini jest ok . Oby tak wszystkie wychodziły .

Witajcie
Mam do Was pytanko ile ważą wasze dzieciaczki. Mój mały waży 10,1 (jest na 10 cent.) i pediatra odesłała nas do endokrynologa.
Wcześniej miał juz robione badania krwi, posiew a także usg brzuszka i nic te badania nie wykazały.
Może któraś z Was ma taki sam problem?

Mój waży ponad 13 kg:-D
 
U nas też ząbki-Mała męczy się paskudnie.Jednak bez związku z ząbkami pozostają bezsenne ostatnimi czasy noce.Otóż od pewnego czasu (jeszcze przed tymi ząbkami) Patrycja chodzi spać ok.godz 20-21.Ładnie zasypia i śpi tak do godz.1.00,po czym budzi się, chwilę pomarudzi,pokręci się,poszuka smoka(używa go ostatnio namiętnie) i ponownie zasypia.Póżniej już tak co godzinę do rana.Takich nocek nie miałam nawet kiedy była noworodkiem bo wtedy budziła się dwa razy na cyca i ładnie przesypiała resztę nocy.
 
Ile tygodniowo wasze dzieci jedzą jajek? Bo moja to by najchetniej jadła codziennie. A drugie pytanie, jaka pasta myjecie zeby? Ja w Pl myłam Elmexem, ale tutaj nie ma pasty z fluorem dla dzieci w wieku naszych i nie wiem też co ze starsza.
 
jak jest fluor w wodzie to pewnie pasty są bez ;-)
U mnie Maciek je codziennie zwykle 2 - czasem zero, czasem cztery :szok: chyba przezyje... Piotrek w ogole nie je bo nie lubi
 
Ile tygodniowo wasze dzieci jedzą jajek? Bo moja to by najchetniej jadła codziennie. A drugie pytanie, jaka pasta myjecie zeby? Ja w Pl myłam Elmexem, ale tutaj nie ma pasty z fluorem dla dzieci w wieku naszych i nie wiem też co ze starsza.
Jesli chodzi o jaja to moja mala zjada okolo 1 co drugi dzien. Ale jakby chciala wiecej, to bym jej dala, w koncu takim maluchom jeszcze cholesterol raczej nie grozi, a jajka to samo zdrowie. Co do pasty to nie mam pojecia co poradzic, ale chyba musza byc jakies pasty dla dzieci (chocby bez fluoru)? Sama nie wierze w jakies"zbawienne" dzialanie fluoru, z tego co wiem, to co za duzo to i nie zdrowo, wiec moze nie ma sie co martwic. Tak jak pisze kasia_z fluor jest juz pewnie w wodzie.:tak: Pozdrawiam .
Ps Musze w koncu isc zwazyc Patrycje w przychodni, nie mam pojecia ile moze wazyc....Na naszej wadze laziekowej ma 11,5, ale kompletnie jej nie wieze. Jak sie w koncu zmobilizuje, to napisze jak rezultat. Ale mala wyglada "tak w sam raz", wiec powinno byc OK.
 
Ostatnia edycja:
U nas znowu jakoś bez objawów zęby idą , czwórki to zobaczyłam jak wyszły:-D U góry teraz się przebija trójka na górze i poza tym że coś tam sobie gryzie jak się bawi i lekko ślini jest ok . Oby tak wszystkie wychodziły .



Mój waży ponad 13 kg:-D
Ale mi strasznie wstyd, bo dopiero dzis zobaczylam apel o pomoc dla Julki...:-:)-:)-(, trzymam kciuki za Julie i za Aniach, buziaki!.
 
Ile tygodniowo wasze dzieci jedzą jajek? Bo moja to by najchetniej jadła codziennie. A drugie pytanie, jaka pasta myjecie zeby? Ja w Pl myłam Elmexem, ale tutaj nie ma pasty z fluorem dla dzieci w wieku naszych i nie wiem też co ze starsza.

Mój je 2-3 tygodniowo .

Ale mi strasznie wstyd, bo dopiero dzis zobaczylam apel o pomoc dla Julki...:-:)-:)-(, trzymam kciuki za Julie i za Aniach, buziaki!.

Nie ma co się wstydzić tylko trzeba dać na Julcie 1% , no i roześlij komu się tylko da może ktoś tez odda procencik . Czym nas więcej tym lepiej . :tak::tak:
 
reklama
Witam.
Dawno tu nie zaglądałam ale chyba nie tylko ja:/.Co u waszych maluchów? U nas tak ogólnie jest wszystko ok ale Liliana to straszny rozrabiaka, nabyła nowa ksywę -wichura:) ,bo jak przejdzie to nic nie zostaje na swoim miejscu:)

Mam również apel do mam które jeszcze nie wiedza co zrobić z 1% podatku .Córeczka kolegi choruje na cukrzyce insulinozależną,jeśli któraś z was chciałaby wspomóc ja w leczeniu ,będę wdzięczna
.Poniżej link:

http://photos.nasza-klasa.pl/3055288/32/other/std/3a76cf5e52.jpeg

Pozdrawiam dzieciaczki i mamusie :)
 
Do góry