reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

anulka u mnie ból brzucha non stop prawie, no itrochę się boję czy wszystko w porządku... do tego mdłości ale bardzo lekkie. czasami jak coś zjem tzn ugryzę to mam wrażenie że zwymiotuję, czasem mi słabo, no i jestem cyklicznie zmęczona

ikusia ja w sumie tylko prywatnie chodzę, nie mam ochoty na oczekiwanie w kolejkach i szarpanie się z chamskimi lekarzami w państwówce. Zresztą mam wykupioną opiękę prywatną więc tymbardziej bez sensu. Wszystkie badania będę robić na prywatną opiekę a ciążę będę prowadzić u lekarki która prowadziła moją 1 ciążę, co prawda będę musiała dodatkowo płacić, ale nie wyobrażam sobie u kogo innego prowadzić ciążę :)

an_ulka ja też mam biurową pracę :( 8 godzin a na koniec m-ca nawet 11 czy 12 godzin przy kompie.... i tak się zastanawiam jak długo mogę tak pracować? kiedy będę musiała iść na zwolnienie, bo niestety nie ma opcji pracowania 4 godzin przy kompie i 4 poza
 
reklama
Witam wrześniowe mamy!
Dzisiaj do Was dołączam, bo dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreski teście :-)
Jedyne złe myśli, które mi dzisiaj chodzą po głowie to to, że wypiłam kilka drinków w Sylwestra. A to dlatego, że 31 stycznia rano zrobiłam test (dwa dni przed spodziewaną miesiączką) i wyszedł negatywny. Nie zauważam też u siebie żadnych objawów i byłam przekonana, że to jeszcze nie to.
Pocieszcie mnie trochę :-(
 
Marta1905 ja w pierwszej ciąży byłam na weselu, tez wypiłam, bo nie wiedziałam o ciąży i urodziłam zdrowego chłopca, wiec tym sie nie martw :)
MI oprócz lekkich mdłości i bólu brzucha jak na okres nic nie dolega.
A do lekarza pójdę prywatnie. Mam juz swoją sprawdzoną ginke, wiec juz nie chce zmieniac. Na wizyte dopiero ide pod koniec stycznia, a do tego czasu biore juz witaminki!! A Wy co bierzecie?
 
matosia- ja mam dokładnie taką samą pracę i brak perspektyw aby jakkolwiek skrócic czas, poza tym jest dośc stresująca i tak naprawdę nie wiem, co będzie. Z jednej strony chciałabym pracowac jak najdłuzej,ale z drugiej- nie raz nie przeslapam nocy przez pracę,czy w ciągu dnia nie mialam kiedy zjeśc, bo tyle miałam do roboty:/

marta- ja zanim wiedzialam, tez piłam alkohol. Nawet na sylwestra kupilam sobie 3 wina:D Ale dzien przed zrobieniem testu miałam ochotę na Sheridana i wypiłam tylko 1 kieliszek i był to mój ostatni wypity alkohol. A moje wina czekają na lepsze czasy;)

minuta ciszy- ja nie slyszalam serduszka jeszcze, to chyba zbyt wcześnie

Gosik-ja na razie biorę tylko kwas foliowy i nic więcej, ale staram się jeśc wiecej owoców i warzyw.

jesli chodzi o lekarza, to ja chodzę do tego samego od 4 lat, mam pakiet w Medicoverze, nie ma kolejek, idzie się na wyznaczoną godzinę, jak na razie jestem zadowolona.
 
Ja się witam wieczornie z mega nudnościami....czyli się zaczyna, uczucie ścisku w żołądku jakby na głód, a jak się coś zje to zamuła:D:D:D

Marta 1905 witaj:) aktualnie kropeczka rozwija się z miąższu macicy, nie ma jeszcze stricte połączenia łożyskowego.....wiadomo, że alkohol jest szkodliwy, ale spokojnie wiele kobiet do 8 tyg nawet w ogóle nie wie, że jest w ciąży.....

Anulka ja chodzę prywatnie do świetnego gina tylko on niestety kasuje 250 zł.....Ale wiem, że za każdą wizytą mam dokładne usg i wyczerpujący wywiad....

Matosia ja w dwóch wczęśniejszych ciążach miałam niesamowity ból brzucha i obecnie również,,,,ciągle się spina i boli, do tego dzisiaj mega nudności.....moim zdaniem powinno się spokojnie czekać do tego 7, czy 8 tygodnia, kiedy serducho już na pewno się wykształciło lub tfu tfu nie bije......, ale to jest lepsze niż pójście w 6tym tygodniu i nie daj Boże nie usłyszenie serduszka...bo być może jeszcze ma czas...
 
milusia mnie zaczyna lapac to samo :(

ja mam jutro wizytw u lekarza "pierwszego kontaktu". a pozniej to juz tylko muszw czekac na list ze szpitala az mnie wezwa na pierwsze usg
 
Dzięki dziewczyny. Tak właśnie czytałam w internecie, że to nie powinno zaszkodzić. Tak trochę dziwnie było w Sylwestra, bo zazwyczaj mam słabą głowę, a tym razem wcale nie czułam się pijana :) Może wcale tak dużo nie wypiłam :)

Co do wizyt u u lekarza to jeszcze się zastanawiam. Kiedy jest potrzebne pierwsze USG? Ginekolog do której mogę iść nawet w tym tygodniu nie ma USG, ale może warto iść, żeby wypisała skierowanie na badania krwi?
 
Czesc Kobietki.
marta1905 mniej wiecej w 7 tygodniu sprawdza sie czy serce bije i ciaza nie jest poza maciczna.Potem jest to USG genetyczne miedzy 12 a 14 tygodniem .Poprawcie mnie dziewczyny jesli sie myle.
U mnie juz na dobre sie zaczelo mdlosci i wymioty.Masakra z corka nie wymiotowalam nawet raz tylko mnie mdlilo:no:
I boli mnie gardlo tylko nie wiem czy od wymiotow czy tak normalnie.Cos znacie na bol gardla dla nas.Bo mleko z miodem i czosnkiem odpada bo po tym przytulalam muszle wczoraj.
Milej niedzieli wrzesnioweczki :-D
 
reklama
Witam sie i ja:-) Sierpniowka 2013, a teraz wrzesniowka 2015.
Za 2, 3 tygodnie ide na wizyte sprawdzic czy wszystko ok. Nie ma co sie spieszyc dziewczyny z wizytami. W pierwszej w ciazy poszlam za wczesnie i byl tylko 10 mm pecherzyk i przez 10 dni sie stresowalam..
Pozdrawiam wszystkie:tak:
 
Do góry