reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2017

Czy jesteś za tym by zamknąć wątek wrześniówek ?

  • Tak

    Głosów: 22 50,0%
  • Nie

    Głosów: 15 34,1%
  • Nie mam zdania.

    Głosów: 7 15,9%

  • Wszystkich głosujących
    44
  • Ankieta zamknięta .
Dostajemy kolorowanki z obrazkami z sz, ale nie wiemy jak jej wytłumaczyć jak ma układać usta, język jakie ćwiczenia mogą jej pomóc. W listopadzie miała 5 lat, wizyty wyglądają tak że przychodzimy ona zaprasza Nadię na koniec daje nam ksero z obrazkami i termin następnej wizyty. I o ile w słowie np. szafa jest postęp o ile pamięta że to nie safa;-) ale w słowach gdzie sz jest w środku lub na końcu sytuacja się pogorszyła bo już na początku słowa podnosi język do podniebienia i zamiast np. kosz z "k" fonetycznie robi "ky"
A GŁOSKĘ [SZ] w izolacji sama powie np. jak szumi wiatr? Szszszsz...?
Jeśli potrafi powiedzieć w nagłosie (początek wyrazu) a nie potrafi w śródgłosie (środek) to znaczy, że nie doszło jeszcze do utrwalenia tego etapu. Być może jest tak, że córa gdzieś przestawia język i głoska nie brzmi prawidłowo, lub brzmi z dziwnym poszumem, więc logopeda nie przechodzi do następnego etapu. Zresztą by zacząć ćwiczyć środek musi być wyćwiczony początek wyrazu.
Czy miała ćwiczenia w sylabach ? SZA, SZE, SZO, SZU, SZY ?i wyrazy do utrwalenia tych sylab , szafa, szelki, szopa, szufelka, szyszki ? to oczywiście przykładowe wyrazy..
 
reklama
Gie_er powiedział że jak tydzień temu było wszystko ok i serduszko było to usg przy kolejnej wizycie dopiero zrobimy [emoji5]

DorciaMamaOlka miałam cukier 99.1 .. powiedział że dla kobiet w ciąży norma to 92 ... więc nie widzi jakiegoś bardzo zagrożenia ale woli żeby skonsultować się z diabetykiem [emoji4] a z krzywej wyniki powiedział że diabetyk będzie potrzebował.. więc jutro jadę się kłuc i pić gkukoze[emoji58]
Karolcia napisz potem jak Ci ta krzywa wyszła, ja robiłam ale nie mam żadnego punktu odniesienia. Zresztą jutro idę do gina i zobaczymy co powie
 
A GŁOSKĘ [SZ] w izolacji sama powie np. jak szumi wiatr? Szszszsz...?
Jeśli potrafi powiedzieć w nagłosie (początek wyrazu) a nie potrafi w śródgłosie (środek) to znaczy, że nie doszło jeszcze do utrwalenia tego etapu. Być może jest tak, że córa gdzieś przestawia język i głoska nie brzmi prawidłowo, lub brzmi z dziwnym poszumem, więc logopeda nie przechodzi do następnego etapu. Zresztą by zacząć ćwiczyć środek musi być wyćwiczony początek wyrazu.
Czy miała ćwiczenia w sylabach ? SZA, SZE, SZO, SZU, SZY ?i wyrazy do utrwalenia tych sylab , szafa, szelki, szopa, szufelka, szyszki ? to oczywiście przykładowe wyrazy..
Tak szum wiatru naśladuje w kolorowankach mamy szatnie, szufelkę, szyny itp. więc z tego co piszesz jest ok:-) Dziękuję :-)
 
Wybacz jakość, mój telefon fatalne zdjęcia robi w sztucznym świetle ..
Materiały własne, nie udostępniać osobom trzecim:p
 
Nimiti, wonderful, kola co za fatalny dzień. Bardzo mi przykro. Tule Was mocno i trzymam kciuki za pozytywne testy juz wkrótce!

Paulaq23 wszystko będzie dobrze, może i nawet lepiej dla dzidzi jak nie będziesz pracować w takich ciężkich warunkach.

Nessi ja tez chętnie o sz i cz poczytam[emoji5] Ja sie dzisiaj wkurzyłam w przedszkolu bo sie przyczepiły ze moja Ala nie umie gloskowac. Ma 5 lat i do tej pory nie miały żadnych zastrzeżeń. Wracam po 2 tygodniach ferii i teraz nagle sobie przypomniały [emoji36]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dzięki :) dla dzidzi napewno bo praca bardzo ciężka i zimno 1 stopień :/
 
reklama
becia84 - sprawdź czy Twoja córa słyszy samogłoski ..zaczynasz od : Ooooooola, Aaaaaaala, Eeeeeela, (specjalnie przeciągasz) itd Jak słyszy to masz już wstęp do głoskowania ...
 
Do góry