reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Ja mam i mialam po pierwszym porodzie zastrzyk i w zeszlym tygodniu
Dzisa zaczelam 30 tydzien, wiec juz wielkie odliczanie :)
Przez to, ze moj lekarz nie bada mnie ginelologicznie, to zaczelam sie stresowac czy nie mam jakiegos bezobjawowego zapalenia, a teraz jestesmy nad morzem i jitro bede dzwonic czy mnie tu lekarz przyjmie zeby zobaczyc czy wszystko ok a jak nie to jak wroce w pon pojade na sor, bo teraz moj gin ma urlop i przyszly tydz tez. Ktoras z was tez nie jest badana ginekologicznie na kazdej wizycie?

Raczej zapalenia dają objawy. Zawsze możesz zrobić wymazy myko i bakteriologiczne ... w diagnostyce np czy innym laboratorium. Tylko na wynik się czeka pare dni. jeżeli nic Ci nie jest to skąd pomysł ze masz ? A co do tego ze nie bada to nie każdy lekarz na każdej wizycie bada.
 
Ja tez do kp nie bede namawiac. Jednak ja dzieki poczytaniu na ten temat decydowanie zmienilam swoje podejscie do tematu. Vit.D sie suplementuje w ciazy i podczas karmienia piersia, a tak jak pisza dziewczyny, nie ma poza alko ograniczen dietetycznych. Ja vit.D za porada lekarza suplementuje w okresie jesienno-zimowym od kilku lat. Nie wiem czy to jej zasluga, ale ja sie w zasadzie nie przeziebiam, a co wiaze juz wylacznie z vit.D to prawie brak problemow z zebami. Zwykle na wizytach jest ok, ew.jakas stara plomba do poprawy. Nie jest to kwestia lepszego dbania o higiene, bo majac "slabe zeby" zawsze dbalam o nie wrecz obsesyjnie
Chcialam jednak zwrocic uwage na inny aspekt karmienia piersia czyli jego profilaktyczne dzialanie na piersi matki i ochrone przed rakiem piersi. Nie karmienie piersia jest jednym z czynnikow ryzyka rozwoju tej okropnej choroby. Niestety, jestem w grupie b.wysokiego ryzyka i mocno w temacie, bo w mojej rodzinie ta choroba jest b.popularna :(. Dlatego szczegolnie mlode dziewczyny przed 30 powinny rozwazyc kp ze wzgledu na swoje zdrowie.
 
Raczej zapalenia dają objawy. Zawsze możesz zrobić wymazy myko i bakteriologiczne ... w diagnostyce np czy innym laboratorium. Tylko na wynik się czeka pare dni. jeżeli nic Ci nie jest to skąd pomysł ze masz ? A co do tego ze nie bada to nie każdy lekarz na każdej wizycie bada.
No wlasnie myslalam, ze powinien badac na kazdej a mnie juz dwie wozuty ostatnio nie badal tylko samo usg a nastepna wizyta za 3 tyg. Nie mam objawow typu swedzenie czy pieczenie a wydzielina wydaje mi sie ze ok, chociaz to ciezko mi rozpoznac, bo wiadomo, ze w ciazy sie zmienia. Nie wiem moze ja juz wymyslam.. po prostu nie chcialabym zeby bylo jakies nieleczone zapalenie, ktore nie daje objawow
 
reklama
Ja mam i mialam po pierwszym porodzie zastrzyk i w zeszlym tygodniu
Dzisa zaczelam 30 tydzien, wiec juz wielkie odliczanie :)
Przez to, ze moj lekarz nie bada mnie ginelologicznie, to zaczelam sie stresowac czy nie mam jakiegos bezobjawowego zapalenia, a teraz jestesmy nad morzem i jitro bede dzwonic czy mnie tu lekarz przyjmie zeby zobaczyc czy wszystko ok a jak nie to jak wroce w pon pojade na sor, bo teraz moj gin ma urlop i przyszly tydz tez. Ktoras z was tez nie jest badana ginekologicznie na kazdej wizycie?
Jesli nie masz objawow to chyba nie masz zapalenia. Czy cos Cie niepokoi? Mi lekarz bada na pewno szyjke, a ze mam plamienia to i ginekologicznie, ale tez pyta o jakies niepokojace objawy (na poczatku mialam raczej usg robione).
 
Do góry