reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Kasiu naprawde zrobilas mi dzień.. teraz niech już oddają ci skarba i odpoczywaj po wszystkim. Długo się męczyłaś.. 36.6 to fajna cyfra.. I dobra temperatura;) j donoszony. Idealnie..
Rozumiem że 10pkt i jaki długi przypomnij?
No super. Po prostu super. J taki sliczny:)
A rozrzut z wagą niezły.. mi wczoraj gin określiła na 3400 +/- 400 g z czego powiedziała że bardziej plus.. ciekawe? D w dzień porodu miał mieć 3900 a miał 4200..

Teraz czas na kolejną? Czy te cesarski?
 
reklama
Podczas antybiotykoterapi na pewno zadne dziecko nie powinno byc szczepione. Ja chyba nie wyraze zgody na szczepienie przed zbadaniem moczu, morfologii i crp. Tzn. Zaznacze to w planie porodu i maz bedzie tez tego pilnowal. Napisze oswiadczenie, ze wyrazam zgode na szczepienie, ale po uprzednim wykonaniu ww. Badan i oczywiscie braku innych przeciwskazan. Tylko nie wiem czy takie badanie dziecka np. W pierwszej dobie juz wykaze jakies ewentualne nieprawidlowosci czy to tez moze sie rozwinac dopiero w jakis czas po urodzeniu. Musze szybko podjac decyzje, bo czas mi sie kurczy. Mam do przyszlej srody i nie ogarniam tego

Część dziewczyny, dawno sie nie udzielalam ma forum, ale czasami Was podczytuje. Jezeli chodzi o szczepienia, to w 2015 rodzilam w warszawie na inflanckiej i nie wyrazilam zgode na szczepienia dziecka, nie bylo z tym zadnych problemow. Nawet na porodowce w pospiechu podpisalam zgode na szczepienia z automatu, ale potem przyszli i zapytali jeszcze raz,.czy moga zabrać dziecko na szczepienia. Odmowilam, podpisalam papiery i wypisalismy sie ze szpitalu z wpisem, ze nie wyrazam zgody. Wzw b zaszepilam 2 mc po porodzie w przychodni, na gruzlice podjelam decyzje nie szczepic w ogole.
Teraz mam gbs dodatni, (przy 1 porodzie byl ujemny) dostane antybiotyk przy porodzie dopiero, i na pewno znowu nie pozwole zaszczepić dziecka. Podpytalam swoja gin, ktora pracuje w szpitalu, gdzie planuje rodzic - nie robia problemów z odmowa szczepień. Warto tylko powiedzieć, ze planujemy doszczepic w pozniejszym terminie (jak sie obawiacie reakcji w szpitalu).
Co do dziecka, to przy porodzie sn od matki z gbs +, dziecku sie bada crp, jezeli rosnie, to podaja antybiotyk. Jezeli nie, to nic.
 
Część dziewczyny, dawno sie nie udzielalam ma forum, ale czasami Was podczytuje. Jezeli chodzi o szczepienia, to w 2015 rodzilam w warszawie na inflanckiej i nie wyrazilam zgode na szczepienia dziecka, nie bylo z tym zadnych problemow. Nawet na porodowce w pospiechu podpisalam zgode na szczepienia z automatu, ale potem przyszli i zapytali jeszcze raz,.czy moga zabrać dziecko na szczepienia. Odmowilam, podpisalam papiery i wypisalismy sie ze szpitalu z wpisem, ze nie wyrazam zgody. Wzw b zaszepilam 2 mc po porodzie w przychodni, na gruzlice podjelam decyzje nie szczepic w ogole.
Teraz mam gbs dodatni, (przy 1 porodzie byl ujemny) dostane antybiotyk przy porodzie dopiero, i na pewno znowu nie pozwole zaszczepić dziecka. Podpytalam swoja gin, ktora pracuje w szpitalu, gdzie planuje rodzic - nie robia problemów z odmowa szczepień. Warto tylko powiedzieć, ze planujemy doszczepic w pozniejszym terminie (jak sie obawiacie reakcji w szpitalu).
Co do dziecka, to przy porodzie sn od matki z gbs +, dziecku sie bada crp, jezeli rosnie, to podaja antybiotyk. Jezeli nie, to nic.
No wlasnie mi chodzi o to zeby zbadali zanim zaszczepia, a jak wyniki crp beda w normie to wydaje mi sie, ze moga szczepic. Mam nadzieje, ze nie beda robili problemu ze zrobieniem badan. Moge za nie zaplacic jezeli by byla taka mozliwosc. Szczepienia To jest temat rzeka, a ja sie wczesniej nie orientowalam w tym, a teraz to juz troche za pozno. A w jakim terminie bada sie crp i ile razy, zeby stwierdzic czy rosnie? Rozumiem, ze do czasu jak nie maja wiedzy czy rosnie, to sami wstrzymuja sie ze szczepieniami? Od razu po antybiotyku, w razie gdyby byl podawany, to chyba tez lepiej nie szczepic od razu. W jakim szpitalu zamierzasz rodzic?
 
reklama
Do góry