reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Ale dzisiaj urodzaj :D żadna nie zostanie na koniec września? No dziewczyny!

Grubcio jest mega wymagajacy, jego siostra była aniołem w porównaniu z nim. Prawie nie śpię i nie jem. Plus taki, że stary twierdzi, ze "chudnę w oczach". Wolałabym w d.pie, ale co tam [emoji14]

Ale serio serio. Nie ogarniam. Wyjec z niego niesamowity, czekam aż na mnie mops naślą [emoji14]Zobacz załącznik 899802
Wspolczuje niewyspania, ależ Milosz jest dorodny :)
 
Zmien lekarke - Twoja historia to moja historia. Dziecko za malo przybiera to dac mm i zalatwione. Ja sie nie dalam, karmilam regularnie co 3h lub czesciej jesli maly chcial. U nas budzenie co 2 h nie zdalo egzaminu, bo mlody sie nie wybudzal i slabo jadl przysypiajac. Kiedy widzialam, ze jest nienajedzony dawalam albo odciagniety pokarm albo mm (1, 2 x dz). Bardzo zalezy mi na kp, dlatego postawa lekarza: prosze karmic co 3h mm, byla nie do przyjecia. Jak zapytalam o kp to odpowiedziala, ze moge karmic w miedzyczasie na zadanie. Od razu jej powiedzialam, ze jak dziecko zje butelke mm co 3h to o kp moge zapomniec i nie chce tak karmic. To sie laskawie zgodzila na kp, a potem dokarmianie. Robilam tak jak opisalam wyzej.
Na szczescie to byla przypadkowa lekarka, ktora na cito z wlasnej inicjatywy zalatwila polozna srodowiskowa jak jej powiedzialam, ze maly malo przybiera. Lekarka, ktora wybralam, okazala sie mila i spokojna, a jak wyszlo, ze jednak maly dobrze zaczal przybierac to kazala kontynuowac karmienie i ew.sprawdzic.przyrost wagi.
Ja nie ulegalabym tej lekarce. Moze dziecko potrzebuje nieco wiecej czasu, zeby zaczac przyrastac? Poza tym jesli ladnie je, spi, kupka i sika, ma dobry nastroj to wszystko powinno byc ok.
I jeszcze jedna wazna rzecz- mi neonatolodzy w szpitalu mowili, ze takie male dzieci jak nasze sa zaprogramowane na szybkie zyskiwanie masy. Jesli beda karmione mlekiem matki to nawet jak beda grube im to nie zaszkodzi, za to tuczenie sztucznym mlekiem moze powodowac otylosc w dziecinstwie i w zyciu doroslym, a co za tym idzie rozne problemy metaboloczne. Dlatego kp jest szczegolnie wazne w przypadku takich dzieci.
 
Ostatnia edycja:
I jeszcze jedna wazna rzecz- mi neonatolodzy w szpitalu mowili, ze takie male dzieci jak nasze sa zaprogramowane na szybkie zyskiwanie masy. Jeslu beda kaemine mlekiem matki to nawet jak beda grube im to nie zaszkodzi, za to tuczenie sztucznymmlekiem moze powodowac otylosc w dziecinstwie i otylosc w zyciu doroslym, a co za tym idzie rozne problemy metaboloczne. Dlatego kp jest szczegolnie wazne w przypadku takich dzieci.

To prawda. Tłuszczyk z mleka ludzkiego nie prowadzi do wytwarzania się nowych gruczołów tłuszczowych, tylko zapełnia tez z którymi się rodzimy, dlatego nie sprzyja otyłości w dorosłym życiu. Mm sprawia, że tworzą się nowe komórki tłuszczowe i one już nigdy nie znikają.

Patrzcie do czego zmusilam mojego samca domowego :D
IMG_20180920_111546.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180920_111546.jpg
    IMG_20180920_111546.jpg
    37,9 KB · Wyświetleń: 474
@GoJ, jesli nic dramatycznego z Mikim sie nie dzieje, a Ty jestes wykonczona to moze rzeczywiscie pojedz dopiero rano?

My bylismy dziaiaj na wizycie u lekarza sprawdzic wage i poznac nasza pania doktor. Chcialabym sie pochwalic, ze sa przyrosty, wg lekarza prawidlowe. Wystarczylo regularne przystawianie do piersi i od czasu do czasu odciagniete mleczko, pare razy tez dalismy mm. Reszta jest ok i nastepna wizyta to juz sprawdzenie bioderek i szczepienie.
Pani doktor okazala sie b.mila osoba i rozsadna tez :).
Super. Gratulacje
 
reklama
Do góry