reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Cześć dzoewczyny.
Dzisiaj pierwszy raz zamarzyłam o zwolnieniu. To chyba znak, że nie ma co się przepracowywać. Plan mam taki żeby popracować do marca, później laba. Książek sobie nakupię i będę leżeć się nimi delektować całe dnie ;) to moja 1. ciąża więc mam zamiar poświęcić ten czas na swoje przyjemności ;)
Wczoraj miałam okropny dzień jeśli chodzi o nudności, dzisiaj jest niebo lepiej. Chociaż byłam wstanie ogarnąć się do pracy (wczoraj musialam to robic na leżąco tak mi się kręciło w głowie)
Miłego dnia drogie Panie :)
Ktora jeszcze śmiga do pracy?
 
reklama
Cześć dzoewczyny.
Dzisiaj pierwszy raz zamarzyłam o zwolnieniu. To chyba znak, że nie ma co się przepracowywać. Plan mam taki żeby popracować do marca, później laba. Książek sobie nakupię i będę leżeć się nimi delektować całe dnie ;) to moja 1. ciąża więc mam zamiar poświęcić ten czas na swoje przyjemności ;)
Wczoraj miałam okropny dzień jeśli chodzi o nudności, dzisiaj jest niebo lepiej. Chociaż byłam wstanie ogarnąć się do pracy (wczoraj musialam to robic na leżąco tak mi się kręciło w głowie)
Miłego dnia drogie Panie :)
Ktora jeszcze śmiga do pracy?
Ja chyba dziś wezmę bezpłatny.. zwymiotowalam myjac zeby.. ( tak tak wiem co pisałam wczoraj ) do tego kręci mnie W jelitach jak na biegunkę.. to chyba nie jest odpowiedni dzień z3by siedzieć 12godzin w pracy..:eek:
Ps. Żeby tego było mało to złapała mnie jeszcze rwa kulszowa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dzień dobry :)
Ja w kolejce do lekarza.
Hehehe ja też miałam ogromny brzuch - 120cm w pasie do porodu! A mam 160 cm więc byłam prawie kwadratowa
emoji23.png
pewnie będzie powtórka z rozrywki.
No ja też 120 cm w pasie, a wzrostu 155, więc wyglądały snu podobnie :p
Dzień dobry dziewczyny. Ja kombinuje jak tu iść zrobić wyniki na czczo i nie paść po drodze ;-) nie chce nawet myśleć o nudnosciach jakie mnie dopadną jak podniosę się zaraz z łóżka. Dobrze wiedzieć że to już (mam nadzieje) ostatnie tygodnie tej nadwrazliwosci na zapachy i marudzenia przy jedzeniu ;-)

gannvfxm7rdcfbwj.png
Tylko do glukozy musisz być na czczo, więc jak nie masz, to możesz coś przekąsić.

Zdrówka i lepszego samopoczucia dziewczyny!
@karmelovelatte trzymam mocno kciuki, głowa do góry :)
 
To jest moja 1. ciąża i nie bardzo ogatniam pewne tematy. Może rozwiniecie moje wątpliwości.
1. Co to jest to badanie prenatalne? Czym się różni od zwykłego usg?
2. Od czego zależy czy wiek coąży jest młodszy od OM. Jak to możliwe żeby ciąża była starsza od terminu OM?

Wiem, że wujek google wie wszystko ale tam utonęłam w tym wszystkim...

1. O prenatalnych wszystko napisała już koleżanka :). Dodam tylko, że generalnie pierwsze tak zwane prenatalne USG polega przede wszystkim na ocenie anatomii płodu i na mierzeniu dwóch parametrów: przezierności karkowej i przegrody nosowej, których nieprawidłowości mogą wskazywać na wady chromosomalne, przede wszystkim trisomie: 21 (zespół Downa), 18 i 13.

2. Ciąża zgodna z wiekiem wynikającym z OM to taka ciąża książkowa, w której owulacja nastąpiła na 14 dni przed ostatnim dniem cyklu. Tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia "zaciążonego" cyklu, czyli w momencie wykonania testu w dniu spodziewanej @ większość kobiet jest w okolicach 3+5 tygodnia ciąży. Jeżeli natomiast do zapłodnienia doszło wcześniej niż 14 dni przed ostatnim przewidywanym dniem cyklu - ciąża jest starsza, jeżeli później, ciąża jest młodsza. Mam nadzieję, że w miarę klarownie wyjaśniłam :).

A tak w ogóle cześć dziewczyny!
Chyba mam najmniejszy rozmiar piersi na forum :D! U mnie nadal 80B ;). W poprzedniej ciąży i po niej miałam w chwili szczytu rozrostu 85C/D w zależności od firmy.
Wagę mam na plusie 1,5 kg...czyli aktualnie 66 kg. Ale generalnie się tym nie przejmuję wcale, bo po obu ciążach spadło mi wszystko po porodzie szybko, choć tyłam po 20 kg ;).



Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja startowałam z wagą ok. 68 kg (168cm). Teraz jakiś +1kg więc nie jest źle ;)
Te mdłości to jest tragedia. A jeszcze mam znajomą, która twierdzi że coś takiego jak mdłości jie istnieje, że kobiety tylko tak wymyślają, żeby ludzie nad nimi skakali. Bo ona w ciąży nie miała więc nie ma.
Dzisiaj mi pogadankę na ten temat strzeliła, to tak mi się ciśnienie podniosło....

To jest moja 1. ciąża i nie bardzo ogatniam pewne tematy. Może rozwiniecie moje wątpliwości.
1. Co to jest to badanie prenatalne? Czym się różni od zwykłego usg?
2. Od czego zależy czy wiek coąży jest młodszy od OM. Jak to możliwe żeby ciąża była starsza od terminu OM?

Wiem, że wujek google wie wszystko ale tam utonęłam w tym wszystkim...
Ja też mam taka mądra znajoma która twierdzi że kobiety w ciąży wmawiają sobie mdłości...kuźwa mam nadzieję że jak zajdzie w ciążę to będzie wymiotować przez całe 9 miesięcy...wtedy też jej powiem że ma przestać sobie wmawiać [emoji1]
Ojej, współczuję bólu :/ trzymaj się tam!

A ja przedstawiam kwintesencję ciezarowkosci :DZobacz załącznik 837350


Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
1. O prenatalnych wszystko napisała już koleżanka :). Dodam tylko, że generalnie pierwsze tak zwane prenatalne USG polega przede wszystkim na ocenie anatomii płodu i na mierzeniu dwóch parametrów: przezierności karkowej i przegrody nosowej, których nieprawidłowości mogą wskazywać na wady chromosomalne, przede wszystkim trisomie: 21 (zespół Downa), 18 i 13.

2. Ciąża zgodna z wiekiem wynikającym z OM to taka ciąża książkowa, w której owulacja nastąpiła na 14 dni przed ostatnim dniem cyklu. Tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia "zaciążonego" cyklu, czyli w momencie wykonania testu w dniu spodziewanej @ większość kobiet jest w okolicach 3+5 tygodnia ciąży. Jeżeli natomiast do zapłodnienia doszło wcześniej niż 14 dni przed ostatnim przewidywanym dniem cyklu - ciąża jest starsza, jeżeli później, ciąża jest młodsza. Mam nadzieję, że w miarę klarownie wyjaśniłam :).

A tak w ogóle cześć dziewczyny!
Chyba mam najmniejszy rozmiar piersi na forum :D! U mnie nadal 80B ;). W poprzedniej ciąży i po niej miałam w chwili szczytu rozrostu 85C/D w zależności od firmy.
Wagę mam na plusie 1,5 kg...czyli aktualnie 66 kg. Ale generalnie się tym nie przejmuję wcale, bo po obu ciążach spadło mi wszystko po porodzie szybko, choć tyłam po 20 kg ;).



Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuję. Teraz mi się rozjaśniło trochę ;)
 
reklama
Do góry