reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Potwierdzam od 9 tygodnia bylo najgorzej:( mdlosci strasznie mnie meczyly i to ssanie w zoladku bo non stop glodna bylam:( dzisiaj troche sie to uspokoilo, ale ciagle mi sie odbija.
Miedzy moim synkiem a fasolka bedzie 4,5 roku roznicy
 
reklama
W sumie już po wizycie i w zasadzie nie wiem na czym stoję...

Pierwsza wizyta 5 tc - 1 pęcherzyk 6 mm. Zarodka nie widać.
Druga wizyta 6 tc - 2 pęcherzyki, nieznane wielkości. Inny lekarz stary sprzęt. Zarodków nie widać.
Trzecia wizyta dzisiaj 7 tc i 5 dzień - 1 pęcherzyk, zarodek 4 mm (co wskazuje na 6 tc... Powinno być 11 mm). Akcja serca była słabo widoczna, malutki pikselik.
Czwarta wizyta 12 lutego.

Nie mam mdłości, gdzie w poprzednich 3 ciążach miałam meeega 24/dobę przez ponad dwa miesiące. Plamilam ostatnio ze 4 razy, nieznacznie, w okresie 10 dni. Od dzisiaj Duphaston 3x1.

W sumie wiem, że nic nie wiem.
Oswajam się z myślą, że to mogą być ostatnie dwa tygodnie w domu i powrót do pracy.
Myślę, ze fakty mogą świadczyć o nierozwijajacej się ciąży.
 
Dziewczyny, a zapisywałyście się już na badania prenatalne? Wiem, że robi się je po 12 tyg., ale u nas duże kolejki i już trzeba wpisywać się w kolejkę, mimo że prywatnie.

8599sek27f3kxupf.png
 
W sumie już po wizycie i w zasadzie nie wiem na czym stoję...

Pierwsza wizyta 5 tc - 1 pęcherzyk 6 mm. Zarodka nie widać.
Druga wizyta 6 tc - 2 pęcherzyki, nieznane wielkości. Inny lekarz stary sprzęt. Zarodków nie widać.
Trzecia wizyta dzisiaj 7 tc i 5 dzień - 1 pęcherzyk, zarodek 4 mm (co wskazuje na 6 tc... Powinno być 11 mm). Akcja serca była słabo widoczna, malutki pikselik.
Czwarta wizyta 12 lutego.

Nie mam mdłości, gdzie w poprzednich 3 ciążach miałam meeega 24/dobę przez ponad dwa miesiące. Plamilam ostatnio przez okres 10 dni, krótkie plamienia. Od dzisiaj Duphaston 3x1.

W sumie wiem, że nic nie wiem.
Oswajam się z myślą, że to mogą być ostatnie dwa tygodnie w domu i powrót do pracy.
Myślę, ze fakty mogą świadczyć o nierozwijajacej się ciąży.
Każda ciąża jest inna, więc nie ma co sugerować się objawami, bo w każdej kogą być inne.
Trzymamy za Ciebie i Twojego Maluszka kciuki [emoji8]

8599sek27f3kxupf.png
 
Długa historia ... też jestem po stracie w 2015r ale o tym pisać nie będę. Choruje na niedoczynność tarczycy więc 1 wizytę miałam 8 stycznia był już pęcherzyk. Wtedy dostałam luteine i L4.
2 wizyta była 22 stycznia w tym dniu odwiedziłam aż 2 ginekologow bo jeden mnie zbyl bez usg i z tekstem że do 12 tyg. Się nie robi nic. Więc poszłam w tym dniu do innego. Serduszko słyszałam na miejscu miałam pobraną krew i następnego dnia tel żeby zwiększyć dawki leków. Kolejna wizytę mam 5.02 dużo odpoczywam i nie przemeczam się więc liczę że wszystko będzie dobrze.
Mamamia90 a u Ciebie jak???

Super ze jednak udali Ci się usłyszeć serduszko rośnijcie zdrowo :)
U mnie wszystko dobrze serduszko na ostatniej wizycie już pięknie biło mam nadzieje ze już będzie Okey choć od dwóch dni niewielkie plamienia ale lekarz kazał się nie stresować :)


w57v3e3k7xowfzhz.png
 
Dziewczyny doradzcie mi bo mam mętlik w głowie
Jestem aktualnie na tyg urlopie i chciałam w tym czasie zadzwonić do kierowniczki i poinformować ja o moim stanie
Zależy mi właśnie na wykorzystaniu sytuacji,bo jak za tydz wrócę,oni już ochłoną,oswoja się i będą już kogoś szukać,to jest prywaciarz i specjalnie zatrudnia "starsze"osoby żeby już nie zaciazyly,a tu proszę taka niespodzianka
Wiem że lepiej osobiście poinformować,ale nie m odwagi,ciężką mam kierowniczke
Mam ten sam dylemat i zamierzam jednak poinformować telefonicznie, bo do prawdy nie mam nawet jak jechać teraz do pracy w godzinach obecności szefowej ;). Mam moją chorą dwójkę w domu. Niby bardziej elegancko osobiście, ale trudno, powiem, że bardzo przepraszam za formę via tel, ale nie mam jak pojawić się teraz w pracy. Też tak możesz powiedzieć. Myślę, że to będzie i tak bardzo fer, bo ostatecznie mogłybyśmy jeszcze przez czas jakiś nie mówić o naszym stanie i w ostatniej chwili niespodziewanie wręczyć L4. Chociaż ja zamierzam za miesiąc (jak wszystko będzie ok) wrócić :).

*Netka. a może ciąża jest zwyczajnie młodsza? Jeden z pęcherzyków mógł być pusty i się wchłonął...Zarodek jest, akcja serca też, jeżeli to jest np. 6+, a nie 7+ jak wychodzi wg OM, to wszystko się zgadza. W 6+ nie musi być jasno wykrywalna akcja serca. Brakiem objawów bym się nie przejmowała, bo każda ciąża jest inna.

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
I już wtedy ciąża nie była młodsza?
Bo tak to wygląda.

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
Była była ale ten lekarz tak to dzisiaj dziwnie ujął , że zabrzmiało jakbym w piątek miał usłyszeć od mojego lekarza jakies nienajlepsze wiadomosci. No ale byl młody i może tylko tak to sformułował


w5wqzbmhtbjgomj7.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry