reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Dziewczyny, a zapisywałyście się już na badania prenatalne? Wiem, że robi się je po 12 tyg., ale u nas duże kolejki i już trzeba wpisywać się w kolejkę, mimo że prywatnie.

8599sek27f3kxupf.png
Chodzi Ci o usg genetyczne czy te dodatkowe? Ja będę robiła tylko to usg chyba, że lekarz zaleci mi dodatkowe. Nie zapisuję się bo robi je mój lekarz więc w lutym na wizycie.


w5wqzbmhtbjgomj7.png
 
reklama
Ja mam pytanko- jak wy podchodzicie do kwestii terminu do spożycia żywności?
Ja byłam uczona, że nie należy się sugerować konkretnym dniem, wszystko zależy od produktu. Oczywiście tydzień po to już przesada,ale 3-4 dni to spoko. A mój mąż zawsze jak jest po to się waha. Teraz rozprawialismy nad łososiem który był do soboty. Nie otwierany. Gdybym nie była w ciąży bym zjadła ale w tym stanie tego nie zrobię. A jakie Wasze zdanie ?
 
W sumie już po wizycie i w zasadzie nie wiem na czym stoję...

Pierwsza wizyta 5 tc - 1 pęcherzyk 6 mm. Zarodka nie widać.
Druga wizyta 6 tc - 2 pęcherzyki, nieznane wielkości. Inny lekarz stary sprzęt. Zarodków nie widać.
Trzecia wizyta dzisiaj 7 tc i 5 dzień - 1 pęcherzyk, zarodek 4 mm (co wskazuje na 6 tc... Powinno być 11 mm). Akcja serca była słabo widoczna, malutki pikselik.
Czwarta wizyta 12 lutego.

Nie mam mdłości, gdzie w poprzednich 3 ciążach miałam meeega 24/dobę przez ponad dwa miesiące. Plamilam ostatnio ze 4 razy, nieznacznie, w okresie 10 dni. Od dzisiaj Duphaston 3x1.

W sumie wiem, że nic nie wiem.
Oswajam się z myślą, że to mogą być ostatnie dwa tygodnie w domu i powrót do pracy.
Myślę, ze fakty mogą świadczyć o nierozwijajacej się ciąży.
A mi to wygląda na ciążę młodsza. Ja też nie mam żadnych większych dolegliwosci A to już 8t+6... plamienia miałam, krwawienie również A mimo wszystko jest ok. Jak dla mnie zarodek mały dlatego nie widać dobrze akcji serca ( ponoć od 6mm)
 
Dziewczyny, a zapisywałyście się już na badania prenatalne? Wiem, że robi się je po 12 tyg., ale u nas duże kolejki i już trzeba wpisywać się w kolejkę, mimo że prywatnie.

8599sek27f3kxupf.png
Ja będę miała 14.02 ale to w uk. Z tego co wyczytałam to chyba odpowiada to tym testom pappa ale nie dam sobie ręki uciąć bo sama do końca nie wiem co to za różnica. Robi się je między 11t+2 A 13t+6
 
No nie wiem czy może być młodsza. Raczej powinna być kilka dni starsza przy moich 24 dyniowych cyklach. Czyli raczej 8 tc a pokazuje 6 tc. Ciąża zagadka. o_O
Przy młodszej byłoby widać pęcherzyk prawie 3 tygodnie temu?
 
Ja mam pytanko- jak wy podchodzicie do kwestii terminu do spożycia żywności?
Ja byłam uczona, że nie należy się sugerować konkretnym dniem, wszystko zależy od produktu. Oczywiście tydzień po to już przesada,ale 3-4 dni to spoko. A mój mąż zawsze jak jest po to się waha. Teraz rozprawialismy nad łososiem który był do soboty. Nie otwierany. Gdybym nie była w ciąży bym zjadła ale w tym stanie tego nie zrobię. A jakie Wasze zdanie ?
Nie jem i nigdy nie jadłam ani nabiału ani ryb przeterminowanych. Teraz tym bardziej;) wychodzę z założenia że po coś ten termin ważności tam jest :-p
 
reklama
Do góry