reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Mi lekarka mówiła ze na początku kwas foliowy wystarczy, a teraz (9-10tc) powoli mozna resztę tam dołączać..? Zaczynam Femibion Natal1 i mam jeszcze PregnaDHA.. żelaza brakuje ale zawsze mialam raczej za wysokie więc sie nie martwię.

A slyszalyscie o metafolinie czyli zmetylowanej formie kwasu foliowego na wypadek gdyby Wasz organizm go nie przetwarzal, ja sie dopiero dowiedzialam 3miesiace temu i na wszelki wypadek łykalam kwas właśnie w tej formie..

@Mimi93 ja mam tak samo ale zostalo mi po chorobie, to tak jakby z zatok spływa, sinupret jest dozwolony w ciąży.

Ja nie biorę progesteronu ale z tego co poczytalam to jak się rozpocznie to nie można go odstawić w trakcie ciąży także pilnujcie stanu posiadania..ale może coś innego slyszalyscie od swoich lekarzy?
 
Mi lekarka mówiła ze na początku kwas foliowy wystarczy, a teraz (9-10tc) powoli mozna resztę tam dołączać..? Zaczynam Femibion Natal1 i mam jeszcze PregnaDHA.. żelaza brakuje ale zawsze mialam raczej za wysokie więc sie nie martwię.

A slyszalyscie o metafolinie czyli zmetylowanej formie kwasu foliowego na wypadek gdyby Wasz organizm go nie przetwarzal, ja sie dopiero dowiedzialam 3miesiace temu i na wszelki wypadek łykalam kwas właśnie w tej formie..

@Mimi93 ja mam tak samo ale zostalo mi po chorobie, to tak jakby z zatok spływa, sinupret jest dozwolony w ciąży.

Ja nie biorę progesteronu ale z tego co poczytalam to jak się rozpocznie to nie można go odstawić w trakcie ciąży także pilnujcie stanu posiadania..ale może coś innego slyszalyscie od swoich lekarzy?
Mój lekarz też mówił, że witaminy od ok 10tc choć on ogólnie poleca zdrową dietę plus kwas foliowy i wit d


w5wqzbmhtbjgomj7.png
 
Dziewczyny gratuluje udanych wizyt.

Co do witamin dla kobiet w ciąży to mój gin twierdzi żeby je brać dopiero od 2 trymeatru
 
Kurde napisałam takiego długiego Posta i mi się wykasowal[emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
jeszcze jedną teorię slyszalam, że w pierwszym trymestrze ważniejsze jest żeby jeść cokolwiek niż presja zeby to było mega zdrowe[emoji85]
Trzymam sie też tego faktu, że organizm na pewno sam daje znac czego mu brakuje i że skoro mam ochotę na ogromne ilości stopionego żółtego sera to znaczy ze potrzebuję wapnia[emoji1]
 
reklama
Jeszce raz mam nadzieję że pamiętam.

Ewa dzisiaj mam takie samo cisnienie jak Ty... Strasznie się czuję!

Joanna uwierz będziesz słyszała dzidzi [emoji39] mnie remont w domu nigdy nie budził a jak młoda się poruszyła to ja już oczy jak 5zl.

Co do opieki po porodzie. Mi przyszło samo z siebie. Nie miałam problemu żeby przewijać, przebierać itp.
Za to karmienie w pierwszej dobie odebrało mi sens karmienia cyckiem [emoji39] byłam tak pogryziona że na drugi dzień płakałam i kazała jej dawać mm bo Cycka nie dostanie. I chyba jesyem tak źle nastawiona że nie przewiduje dalszego karmienia....
Jedyny problem jaki miałam przy opiece to moje krocze... Tak mnie bolało że nie umiałam ustac na nogach!
Kąpiel... Też bez problemu. Ale mi pomogła szkoła rodzenia [emoji39] dużo się nam nauczyłam.

U nas w sumie rodzina jeszcze nie wie o ciąży. We wtorek mam lekarza to może już ten dzień nadejdzie [emoji39]

Ja ciągle jak nie wymiotuję tak jest mi cały dzień niedobrze a to się wiaze z tym że nic nie jem. Schudlam już 5.5kg... Najchętniej bym cały dzień spała i nie wychodziła z łóżka. Moja dieta to banan sucha bułka i mięta...

Witam nowe mamusie [emoji9][emoji9]

Witamin żadnych nie biorę tylko kwas fol.w pierwszej ciazy też nic nie piłam [emoji39]

Mój sobie wymyślil dietę zdrowej żywności i jest masakra... NIC NORMALNEGO NIE MAM W LODOWCE. Sama zielenina warzywa owoce oraz produkty z dziwnymi nazwami. Nawet głupie szybki nie mam... Wszystko BIO.



Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry