reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Witaj i gratulacje :)
Nie martw się torbielą. Ja 10t3d mam od samego początku torbiel na jajniku. Miała 8cm. Teraz nie wiem, bo lekarz powiedział, że jeśli nie daje objawów, nie boli itp. to nawet o niej nie myślimy i się nie przejmujemy. Na pierwszej wizycie powiedział, że pod wpływem hormonów najprawdopodobniej się wchłonie :) na najbliższej wizycie za dwa tyg zapytam, czy ta torbiel jeszcze tam jest.

Dziękuje za słowa otuchy u mnie ma chyba około 5 cm, a wcześniej była 3cm, czyli rośnie. Miałam delikatne skurcze, ale to moglo być rozciąganie się macicy. Mam luteinę 100mg x2, komplet witamin i zalecenia spokojnych stosunków, z czego mój TŻ jest średnio zadowolony, ale rozumie. Jednak ja praktycznie straciłam zainteresowanie tym tematem i się boję po prostu. A Ty na kiedy termin ?:)
 
reklama
Dziękuje za słowa otuchy u mnie ma chyba około 5 cm, a wcześniej była 3cm, czyli rośnie. Miałam delikatne skurcze, ale to moglo być rozciąganie się macicy. Mam luteinę 100mg x2, komplet witamin i zalecenia spokojnych stosunków, z czego mój TŻ jest średnio zadowolony, ale rozumie. Jednak ja praktycznie straciłam zainteresowanie tym tematem i się boję po prostu. A Ty na kiedy termin ?:)
Ja na 6.09. Mnie jedna lekarka na początku ciąży, jak zobaczyła tę torbiel, straszyła operacją w 16 tygodniu. Zmieniłam lekarza, który powiedział, że żadnej operacji, że się wchłonie na spokojnie. Niestety mi zabronili z tego względu stosunków. Ale mam 26.02 USG genetyczne, więc dopytam o tę torbiel, bo już mi szkoda mojego chłopa, który cierpliwie czeka :) też biorę luteinę 2x100mg, ale tylko do 12 tyg, bo później łożysko przejmuje funkcję produkcji progesteronu.
 
Ja na 6.09. Mnie jedna lekarka na początku ciąży, jak zobaczyła tę torbiel, straszyła operacją w 16 tygodniu. Zmieniłam lekarza, który powiedział, że żadnej operacji, że się wchłonie na spokojnie. Niestety mi zabronili z tego względu stosunków. Ale mam 26.02 USG genetyczne, więc dopytam o tę torbiel, bo już mi szkoda mojego chłopa, który cierpliwie czeka :) też biorę luteinę 2x100mg, ale tylko do 12 tyg, bo później łożysko przejmuje funkcję produkcji progesteronu.

U mnie tez lekarka wcześniejsza mówiła o tej operacji, ale poszłam do niej tylko, aby potwierdzić ciąże i dostać zwolnienie. Teraz chodzę do ginekologa, który tez jest endokrynologiem i pilnuje mojej niedoczynnosci tarczycy. Też pewnie będę robić te prenatalne :) może wtedy już będzie widać płeć ?:) hehe mają teraz przekichane te nasze chłopy ja narazie nic nie wiem do kiedy mam brać. Kolejna wizyta 1 marca, a na niej na pewno cytologia.
 
U mnie tez lekarka wcześniejsza mówiła o tej operacji, ale poszłam do niej tylko, aby potwierdzić ciąże i dostać zwolnienie. Teraz chodzę do ginekologa, który tez jest endokrynologiem i pilnuje mojej niedoczynnosci tarczycy. Też pewnie będę robić te prenatalne :) może wtedy już będzie widać płeć ?:) hehe mają teraz przekichane te nasze chłopy ja narazie nic nie wiem do kiedy mam brać. Kolejna wizyta 1 marca, a na niej na pewno cytologia.

Ja też mam niedoczynność tarczycy oraz Hashimoto :) nie ufałabym na 100% tym pierwszym prenatalnym z płcią. Mojej koleżance powiedzieli, że będzie dziewczynka, a za parę tygodni okazało się, że chłopak. Jeśli powiedzą, że chłopak to bardziej prawdopodobne, bo będzie dłuższa cewka moczowa i już się ptaszek do środka nie schowa.
 
Witam nowe mamuśki [emoji6]

Co do ciuszkow toplanuje właśnie zakupić cos nowego na wiosnę... Bo jak narazie normalnie wskakuje w dotychczasowe ciuchy.
Co do second handu tez nie mam zastrzeżeń o ile ciuchy są w dobrym stanie.

Jak bedziecie miały jakies info odnośnie ciążowych kolekjach, przecenach itd dajcie znać [emoji4]

Mnie od poczatku pobolewa brzuch. I oprócz torbieli i cyst na jajnikach mam endometrioze. Ale jestem pozytywnie nastawiona... W tym tyg wizyta... Juz czekam jak na szpilkach [emoji4]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też mam niedoczynność tarczycy oraz Hashimoto :) nie ufałabym na 100% tym pierwszym prenatalnym z płcią. Mojej koleżance powiedzieli, że będzie dziewczynka, a za parę tygodni okazało się, że chłopak. Jeśli powiedzą, że chłopak to bardziej prawdopodobne, bo będzie dłuższa cewka moczowa i już się ptaszek do środka nie schowa.
Najważniejsze ze zdrowe tak naprawdę. Ja narazie nie mam żadnych przeczuć, ale cicho myślę o córeczce
 
Witam nowe mamuśki [emoji6]

Co do ciuszkow toplanuje właśnie zakupić cos nowego na wiosnę... Bo jak narazie normalnie wskakuje w dotychczasowe ciuchy.
Co do second handu tez nie mam zastrzeżeń o ile ciuchy są w dobrym stanie.

Jak bedziecie miały jakies info odnośnie ciążowych kolekjach, przecenach itd dajcie znać [emoji4]

Mnie od poczatku pobolewa brzuch. I oprócz torbieli i cyst na jajnikach mam endometrioze. Ale jestem pozytywnie nastawiona... W tym tyg wizyta... Juz czekam jak na szpilkach [emoji4]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

A który tydzień? Ja mam wrażenie, ze biodra mi się poszerzyły, ale to pewnie jakieś złudzenie :D no i oczywiście większość staników do odłożenia, a miałam nadzieję, że jednak już nie urosną :p Najważniejsze pozytywne nastawienie, u mnie narazie huśtawka .
Mamusie, kiedy mówiliście rodzinie, znajomym o ciąży ? Czekacie do końca 1 trymestru?
 
@dareczka1994 - moja magiczna apka pokazuje 12tc

Co do informowania ...o ciąży wiedza tylko moi rodzice i małżonek z synem.
Reszta poczeka... czekam aż przyjdzie pora. Jak narazie nic po mnie nie widać wiec jak się utrzyma forma to oglosze światu ma święta [emoji6]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Fajnie zajrzeć i tutaj.

Tola, brakuje mi Ciebie na tym zamkniętym.

Ja dzisiaj miałam wizytę na IP że względu na plamienie brązowe. Dzidzia ok, fika, serce wali, rośnie szybko i duża.
Niestety mam torbiel i krwiaka. Dostałam luteine dopochwowo 2x100 i bardzo się boję.
Może to wszystko być efektem moich nerwów strasznych, tego że czasem noszę starszego, zakupy, no i obrywam od nadaktywnego 3,5latka czasem z brzuch.

Właśnie z takich względów nie chwale się naokoło. Ze starszym jakoś szybko wszyscy wiedzieli, a tu się boję od początku. To chyba wszystko wpływa właśnie na ciążę.

Wiedzą rodzice, tesciowie, w pracy, synio wie. No i moja mama chwali się naokoło.
 
reklama
Do góry