reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Chyba nie do końca rozumiem. To masz dwóch lekarzy? Czy musiałaś zmienić? Pewnie o tym pisałaś wcześniej, ale tyle jest postów, że mi chyba umknęło.

A w ogóle to dziękuję za wszystkie kciuki i słowa wsparcia, to naprawdę pomaga.
Mialam dwóch bo moja gin do której zawsze chodzę pracuje w placówce partnerskiej lux medu a oni nie mogą prowadzić ciąż powikłanych, ze względu na koszty. Moja ta ciąża z automatu taka jest. Więc musiałam się przenieść do placówki głównej. Poszlam do lekarza u którego moja siostra prowadziła pierwszą ciążę i była bardzo zadowolona, ale chodziła do niego prywatnie. A tutaj kicha [emoji2368] bardzo się cieszę że u Ciebie w miarę dobrze!!
 
reklama
Ja dopiero będe robić. Caly czas się waham czy robić w ogóle. Jesli usg wyjdzie prawidłowe. Bo jeśli wychodzą z tego badania krwi takie zakłamania jak czytałam.
Ehh...
Ja poszłam na prenatalne z tego programu dla ciężarnych z woj. Śląskiego i tutaj automatycznie robią też pappe. Gdybym szła normalnie to też po prawidłowym usg dałabym sobie spokój z tym testem z krwii. Wg mnie to też czysta statystyka. Ale u mnie Nt wyszło 2,3 wg lekarza USG wyszło bardzo dobrze i tego się trzymam ale kto tam wie co tam wyjdzie w tej wspaniałej pappie.

Kurcze dzisiaj cały dzień coś mnie ciągnie w podbrzuszu [emoji848] aż głupie myśli człowieka nachodzą
 
Dziewczyny czy w ciąży mozna pic smialo melise czy trzeba uwazac? Stalo sie u mnie cos strasznego i staram sie jakoś uspokoić, boje sie ze te nerwy na dziecko wplyna :(
Melisę można pić normalnie, nie powinna zaszkodzić. Co się stało? Może jak się wyglądasz to będzie ci lżej i spojrzysz na sprawę od innej strony
Ja się nie mogę doprosić na NFZ :( cały czas prywatnie moja lekarka chce mnie przyjmować. Sama wizyta 200 zł plus badania krwi 300 :( ehh... trochę tych pieniążków pójdzie
Ja tak samo + u mnie dochodzi jeszcze raz w miesiącu endokrynolog również prywatne. Mój lekarz niestety nie przyjmuje na NFZ, a cieszy się bardzo dobrą opinią i dodatkowo pracuje w szpitalu, w którym planuję rodzić, stąd ten wybór. W ogóle u mnie w mieście lekarze na NFZ to jakaś porażka, a jak już jakimś cudem znajdzie się ktoś konkretny to zapisy na kilka miesięcy do przodu.
 
@Ela8010 dokładnie, dlatego ja podjęłam decyzje, że tylko usg, a z krwi jak coś będzie nie tak.
A to nie jest tak, że te badania tzw prenatalne są na zasadzie testu podwójnego? Czyli trzeba zrobić usg plus test papa wtedy dopiero można przedstawić ryzyko choroby genetycznej. Lekarz i tak wprowadza to do systemu który na podstawie usg i wyniku z krwi wylicza co i jak.
 
Dziewczyny, wiem że temat był już poruszany, ale sporo nas tu przybylo i może któraś z Was ma podobny problem i wie jak sobie z tym radzic, czy w ogóle można coś zaradzić [emoji23] jak u Was wygląda cera? Ja mam tyle krost, że tragedia [emoji58] myślałam, Że z czasem to trochę minie, ale dziś mamy 12+4 a jest wręcz chyba gorzej niż było [emoji21]
 
Zgadzam się z tym. Mojej bratowej ZUS nic nie wypłacił jak była na l4 bo stwierdzili że specjalnie zaszła w ciążę żeby oszukiwać ZUS na kasę. Dokładnie nie wiem o co tam chodziło ale kontrol miała za kontrolą.
Ja właśnie tego się boję.. Mam umowe od 02.02.2019.. I chcialabym juz teraz iść na L4 bo jak za dużo latam w ciągu dnia to wieczorem strasznie mnie brzuch ciągnie... Co prawda wcześniej pracowalam przez 3lata w jednej firmie i w grudniu dalam wypowiedzenie bo wiedziałam, ze bede zmieniać pracę aczkolwiek też na pół etatu.
Boję się trochę, że się doczepia.. Miesiąc przerwy mam pomiędzy umowami. [emoji849]

@czarnulka28 kurcze to różnie, czasami 2 razy w tygodniu a zazwyczaj raz.. Popsikam na szybko glownie twarz i dekold i jakos jest oki[emoji4][emoji6]
 
reklama
U mnie też nadal kiepsko z cerą i poprawy wcale nie ma. Staram się robić jakieś maseczki oczyszczające i kojące takie np. w płacie ale jakoś wielkich zmian nie wiedzę.
 
Do góry