reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

@czarnulka28 jak myślałam, że u mnie jest lepiej to wczoraj też znowu nadrobiłam, aż mnie gardło od tych wymiotów boli :/ bierzesz te czopki? Pomagają ci coś?
@Mamawrzesniowa czasami człowiek nie pomyśli zanim coś powie, na pewno nie chciała cię zdenerwować. Mam nadzieję, że to nic poważnego.
 
reklama
Mam zepsuty aparat, ale mam nadzieje ze widac ♡ tak raczke dzisiaj malenstwo wyciągnęlo ze paluszki wszystkie widzialam ♡ ale z całych tych emocji nie wiem ile bobas mierzy. Wiem ze równo z OM 11+5, to gdzies z 5 cm pewnie, nie? Zobacz załącznik 946880
Gratulacje, piękny bobas :) u mnie jak byłam na USG to było 11+2 i Maleństwo miało 4.46, więc pewnie u Ciebie też jakoś tak :)
 
To są badania prenatalne, nie wiem jaki jest ich odpowiednik w Polsce (mieszkam w Niemczech, a tu prenatalnych z usg nie robią) i zapłaciłam 599€ i była możliwość wyboru z określeniem płci. I dzisiaj się dowiedziałam, że będzie dziewczynka
Miałaś tzn Nifty? U nas się tak nazywa to badanie +określenie płci [emoji16]
 
Hej dziewczyny, gratuluję jeszcze raz super wizyt :)

ja wlasnie wyszłam z wizyty,ale 10+6, w piątek dopiero zaczynam 11 tydzień. Ale nie wytrzymałam. Nic nie zobaczyliśmy. Maz wyrwał sie na chwile z pracy, a usg trwało 3 minuty, zmierzyła (33,6mm, czy to nie za mało jak na ten tydzień i dzień? Bo widzę wasze 4,5cm starsze jedynie o kilka dni), dzidziuś pomachal do nas rączką i posłuchaliśmy przez 10 sekund serca. I to wszysrko. Kazała wrócić za 2 tygodnie na prenetalne. Rozumiem, ale jestem niepocieszona jakaś. Wiem, bez sensu, ale nie mogę przestać się martwić. Tez tak macie czy tylko ja jestem taki czubek?
 
Miałaś tzn Nifty? U nas się tak nazywa to badanie +określenie płci [emoji16]

Musiałam poczytać o tym nifty, wyglada na to, że właśnie to badanie miałam [emoji4] w końcu mam jakiś odpowiednik polski! Dzięki! na mojej liście było o wiele wiecej chorób na które krew była badania i właśnie określenie płci. Nie żałuje że je zrobiłam [emoji4] chociaż przyznam że dziwnie dowiedzieć się przez telefon jaka jest płeć dziecka [emoji23][emoji23]
 
Hej Dziewczyny [emoji4] Dawno nic nie pisałam, mdłości mnie męczyły, zimno mi wyskoczyło i taka byłam jakaś nie do życia. Dzisiaj wizytowałam, bobo ma 3,5 cm z om mam 9tc5dz, a z usg 10tc4dz. Za dwa tygodnie prenatalne, 13 marca. Badania wyszły mi ok, miałam już robioną krzywą cukrową, u endokrynologa tsh mi spadło z ponad 3 do 1 także wszystko idzie zgodnie z planem. Powodzenia na wizytach wszystkim dzisiaj i gratuluję dla tych z Was, które już wcześniej wizytowały [emoji8]
 
Ja dziś chyba zamykam dzisiejsze wizyty bo mam o 19.40. znów pewnie bez męża bo późno i zostanie z małą, ale może uda się na prenatalne żeby ze mną poszedł.

@jurkovska no ja właśnie nie wiem jak to jest z tymi skierowaniami bo pierwszy raz jak byłam to lekarz musiał jakby zrobić najpierw mi wizytę gdzie wystawił skierowanie a dopiero potem dopiero USG a teraz dostałam od razu kod do tego e-kiosku że nie musiałam iść do rejestracji i ani lekarz ode mnie skierowania nie wziął ani nie kazał iść do rejestracji. Dziwne to wszystko ale spróbuję jeszcze raz za jakiś czas jak tak ma być [emoji23] fajnie sobie tak podejrzeć. Może im się wyświetla że jestem w ciąży po prostu no ale to nie było skierowanie z lux-med a chyba na abonament trzeba mieć skierowanie. Nie znam się
 
A rozmawiałaś z lekarzem o swoim samopocziciu? Twoje dolegliwość są wyjątkowo nasilone i męczące. Ja też mam sporo dolegliwości, nie robię w domu tyle co zawsze. Sporo spada na męża.

Dziewczyny czy którejś z Was też jest ciągle zimno? Ja mam takie momenty, że aż się trzęsę z zimna.
Tak co wizyta lekarz prosi żeby przetrzymac. Ze jeszcze tydzień. Ale tydzień już minął
Mi tez jest wkolko zimno po prostu trzęsę się aż jak wychodzę spod koca to mam gęsia skórkę. Ja myślałam ze u mnie to od żołądka ale mnie w sumie trzęsło jak jeszcze nie wiedziałam ze w ciąży jestem
 
reklama
Ja dziś chyba zamykam dzisiejsze wizyty bo mam o 19.40. znów pewnie bez męża bo późno i zostanie z małą, ale może uda się na prenatalne żeby ze mną poszedł.

@jurkovska no ja właśnie nie wiem jak to jest z tymi skierowaniami bo pierwszy raz jak byłam to lekarz musiał jakby zrobić najpierw mi wizytę gdzie wystawił skierowanie a dopiero potem dopiero USG a teraz dostałam od razu kod do tego e-kiosku że nie musiałam iść do rejestracji i ani lekarz ode mnie skierowania nie wziął ani nie kazał iść do rejestracji. Dziwne to wszystko ale spróbuję jeszcze raz za jakiś czas jak tak ma być [emoji23] fajnie sobie tak podejrzeć. Może im się wyświetla że jestem w ciąży po prostu no ale to nie było skierowanie z lux-med a chyba na abonament trzeba mieć skierowanie. Nie znam się

Jeżeli badania masz za darmo w swoim pakiecie to nie trzeba do rejestracji nawet się fatygować ;) A jeżeli masz karte ciąży internetową to właśnie możesz sobie bezpośrednio iść do gabinetu na badanie nawet minute po wizycie, oni to już wszystko mają w systemie :) Nie trzeba drukować skierowań :D
 
Do góry