reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Co do wagi to miałam na minusie teraz nie wiem nie mam wagi u mamy zostawiłam to zobaczę ale ja mało jem jakieś jogurty obiady normalnie ale do 18 zjem kisiel i to wsio słodycze są ble mogę jeść owoce jabłka winogrona czekam na truskawki i warzywa a najlepiej ogórki rzodkiewki i paprykę :) co do grzechów ostatnio z mąką na śniadanie jem dwa tosty i pije cole ale jak przestanę już mieć wstręt do wody to zacznę sobie robić wodę z cytryną i miętą :) przejdę na dietę sprzed ciąży i zacznę jeść zdrowo :) z pola wstręt do słodyczy utrzymał mi się do 38 tc na koniec zjadłam dopiero batona :D
 
reklama
W pierwszej ciąży przytyłam 17 kg przy wzroście 177cm. Zaczynałam od wagi 58kg. Chciałam przytyć cale Zycie. Jadłam duzo, że nic z tego nie wychodziło. Takie geny.
Ja z mojej wagi w ciąży byłam bardzo zadowolona.
Po porodzie niestety wszytko wróciło do normy w szybkim czasie. Dlatego chodziłam do dietetyczki. Dzięki której osiągnęłam 65kg.
Teraz przed ciąża od dłuższego czasu 62kg. Cale Zycie długa i chuda. I to był przez długi czas mój kompleks.
Jeśli teraz przytyje 15 17 kg też będzie ok.
Ja zaczęłam się akceptować dzięki mężowi. Jego wsparciu.
Miłego dnia dziewczyny.
 
Mój akurat zakupy bardzo lubi, chyba bardziej ode mnie ;)
U nas też sie zmiany szykują bo musimy sie przenieść z sypialnią a córce zrobić pokój. Tylko nie wiem gdzie moje ubrania będę trzymać [emoji849] wiadomo jakby budżet nie był ograniczony to człowiek by wszystko zrobił a tak to trzeba kombinować [emoji849]

@Indziorka uf dobrze że z maluszkiem wszystko okej!!

@Mama1990 zapomniałam napisać wcześniej, bardzo fajne ciuszki, wrzuciłam sklep do zakladek i na bank zrobie zakupy :)

@Justa01 to za wysoke ciśnienie, moja gin przy takim to już by alarm wszczynała

Kobieta z prawidłowym BMI powinna przytyc ok 12kg, do dziecka i wód dochodzi jeszcze ciężar łożyska, większa objętość krwi itd. Rozumiem ograniczenie słodyczy i jak najbardziej zdrowe jedzenie ale glodzenir czy odchudzanie w ciąży jest chore i niebezpieczne.

Ja w pierwszej ciąży tej poronionej, chodziłam do super gin ale też nie prowadzila zadnego grafiku. Umawiała tylko babki na konkretny dzień. Przyjmowala od 13 a one już w kolejce od 10. Ja np szłam na 13 a wczodzilam do gabinetu ok 21 to było mega chore.
Ooo dziekuje :) tylko pamietaj ze zanim cokolwiek kupisz najpierw pisz bo zawsze w zanadrzu mam jakis kupon rabatowy ;)

Kurcze.zauwayzlam ze jak mocno kaszle to boli mnie podbrzusze, myslicie ze to przez to ze sie wszystko rozciaga?
 
Acha i prosze o jedno, prosze nie używać na forum obrazliwych określeń, można przecież napisac "nadwaga" zamiast "opasla świnia".
Ja rozumiem emocje jakie wkradły sie do dyskusji bo sama poczułam się lekko oburzona ale ani razu w żadnej mi jej wypowiedzi nie obrazilam nikogo zandym epitetem.
Proszę o szacunek i kulturę na forum.
Mysle ze nie tylko ja.
 
Na miły początek dnia Kochane [emoji8][emoji8][emoji8][emoji8]
dzien-kobiet.jpeg
 
@czarnulka28 Wiesz, wydaje mi się że nie muszę już więcej pisac, bo dziewczyny wszystko już tutaj napisały. Wstyd takie rzeczy tłumaczyć dorosłej kobiecie, bo rozumiem nastolatkowi. Najgorsze jest to ze wlasnie dzieci pozniej powielają takie zachowanie i krzywda inne dzieci. Bo sa "wielorybami" najczesciej nie z wlasnej winy. Piszesz ze nie wydajesz opini o innych, ale z gory zarzucilas ze kobieta ktora ma więcej kilogramów jest opasła, tłusta swinia. Pomysl,jak mialy poczuć sie kobiety na forum które maja troche więcej tych kilogramów? Myslalam ze jestesmy tu po to zeby sie wspierac. Juz wczesniej nie podobaly mi sie twoje wypowiedzi gdy pisalas o operacjach estetycznych. Fajnie jak kobieta dba o siebie, ale wydajesz sie byc mega zakompleksiona i mozesz nas tutaj wkręcac jak to bardzo siebie lubisz, kobieto na poziomie. Może i masz sporo, pieniądze i te sprawy, ale pojęcia etyka to Ty nie znasz ani trochę. Radzę jeszcze raz się zastanowić nad swoimi wypowiedziami, bo ktoś Ci tu slusznie zwrocil uwage a Ty jeszcze się klocisz.
 
Na miły początek dnia Kochane [emoji8][emoji8][emoji8][emoji8]Zobacz załącznik 949630
Dziękuję ślicznie! U mnie zapowiada sie bardzo ekscytujacy dzien, az juz nie mogę spać. O 10 dostajemy kluczyki do mieszkania, o 12 USG z narzeczonym. A później przyjeżdża rodzinka z niemiec, lepszego dnia kobiet wymarzyc sobie nie mogłam. Życzę wszystkim również miłego dnia, każdemu, bez wyjątku. Mniej nerwów przede wszystkim, mdłości, samych przyjemności ♡
 
Wiesz a z Ciebie tutaj super dietetyk dla kobiet w ciąży. Nie ośmieszaj się dziewczyno, serio. Masz zachowanie anorektyczki i akurat dobrze się na tym znam. Ten strach przed przytyciem potrafi rownież wywołać jadłowstręt i wymioty. Sorry, jesteś w ciąży, a nie jesz i nic z tym nie robisz i jeszcze się tym chwalisz. Przy tym KRYTYKUJESZ inne dziewczyny, które boją się przytyć lub już przytyły. Twoje podejście jest naprawdę nienormalne i nie wiem dlaczego Twoje obraźliwe wręcz zachowanie jest tutaj tolerowane. Absolutnie nie masz w sobie empatii.

Nie rozmiar świadczy o chorobie jaką jest anoreksja. Twoje zachowanie jest nienormalne. Kobieta w ciąży, która nie je i którą brzuch krępuje lub która się wstydzi brzucha. Ty tak serio?

Tycie w ciąży nie oznacza zawsze obżarstwa! Wystarczy odrobinę włączyć szare komórki.. twoje chudniecie i niejedzenie ma podłoże psychiczne. I przykro mi: ale znam się na tym! Jest to moja praca!
Przepraszam, ale musze sie wtracic w wasza " na poziomie" wymiane zdań.

Aldona nie wiem, gdzie ty widzisz u dziewczyny zachowanie anorektyczki? W którym, momencie? Ja przez 4 mc wolałam nie jeść , albo jesc tylko same zupy, bez żadnej konkretnej tresci ,bo wymioty nie do konca strawionym pokarmem 10 razy dziennie nie są Wogole przyjemne.
Jedynym pozytywem, ktory widzialam w tych wymiotach to bylo to, ze wlasnie nie zaczne tyc od poczatku.

Do szpitala nikt normalny z wymiotami cie nie zamknie. Co jedyne lekarz moze przepisac ci czopki przeciwwymiotne( to samo daliby ci w szpitalu).

I rozumiem co chciala przekazac Czarna, a że przekazała to w taki a nie inny sposób, ty i klika innych z was odebrało to jak odebralo.

Ale nie dlatego pisze. Uderzylo mnie w twoich wypowiedziach to, ze jestes do granic mozliwosci CHAMSKA , I NIE KULTURALNA! I ZACHOWUJESZ SIE JAK ROZKAPRYSZONA PANI BYLA ANOREKTYCZKA ,KTORA CHCE UDOWODNIC DRUGIEJ KOBIECIE , ZE MA RACJE!

Sorry dziewczyny, ale ciaza nie daje nam mozliwosci jesc za dwoje TYLKO DLA DWOJGA :)

I rozumiem, ze mozna przytyć z różnych przyczyn 20 kg od tak. Ale to jak naskoczylyscie na dziewczyne, jest naprawde nie fajne. Dorosle baby w ciazy!

Ciekawe czy prowadzicie takie rozmowy MERYTORYCZNE w realu z kims twarza w twarz?
 
reklama
Hej dziewczyny

Dołączam niestety teraz mimo, ze czytam was od początku
Krótko o mnie mam 28 lat to moja pierwsza ciąża, aktualnie 11 tydz+2 także termin mam pod koniec września. W poniedziałek moj bąbel miał 4 cm i co lepsze ginekolog już wstępnie zakomunikował ze to chlopak
Ja niestety jak niektóre tutaj, ciąże od 6 tyg przychodzę z wymiotami i nudnościami. Towarzyszyły mi one do tego stopnia ze niestety w przeciągu miesiąca schudłam 5 kg i nie miałam siły na nic. Wczoraj wyszłam ze szpitala po 3 dniowej regeneracji kroplowkami i mam nadzieje se teraz będzie lepiej Do dziewczyn które tez tak się męczą zapytajcie swoich lekarzy o czopki torecan, ja je dostałam w szpitalu i po jednym czopku jak ręka odjął wymioty i mogłam coś normalnie zjeść.
 
Do góry