reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Sopek, mały nosi nadal 62, ale troche ciasne mu sie robią spodenki, na długosc są ok 🤣
Sopek, Qmika bardzo mi mama pomaga. Ona glównie zajmuje się dzieckiem, a ja mogę nam obiad ugotować bez biegania ciągle i sprawdzania jak tam mały albo poprasować spokojnie itd. Ale zawsze ja karmię, uciszam wrzaskota i usypiam. Dziś miałam z małym ciężką nockę po szczepieniach i rano nielepiej, to mama po 5 mi go wziela, żebym pospała, ale oczywiscie nie zasnelam 🙈 tak, mama już widzi, jak mały potrafi dać po garach, ale ona ma metodę- nosić, nosić, nosić i nosić. Ale to jakbym sama była, to już nic nie robię, tylko noszę🤣 także ją trochę upomniałam, żeby go czasem też zostawiła samego np.na macie.
 
reklama
Moja zazwyczaj płacze i przy gruszce i aspiratorze ustnym i do odkurzacza. Najłatwiej wyciąga u nas taki do odkurzacza (dajemy go na najmniejszą moc) trwa to parę sekund dosłownie i nie boli (sprawdzałam na sobie). Reszta poszła w kąt odkąd mamy ten. Stary kupił go w aptece i nazywa się "Nosek".
Zaraz, zaraz, bo ja nieuświadomiona byłam dotąd :D Sądziłam, że elektryczne aspiratory nazywa się potocznie odkurzaczami, a to się podłącza do prawdziwego odkurzacza 🤣
Chodziło mi o elektryczny aspirator, bo mam ustny firmy Sopelek bodajże. Dobrze wiedzieć w każdym razie :)
 
Zaraz, zaraz, bo ja nieuświadomiona byłam dotąd :D Sądziłam, że elektryczne aspiratory nazywa się potocznie odkurzaczami, a to się podłącza do prawdziwego odkurzacza 🤣
Chodziło mi o elektryczny aspirator, bo mam ustny firmy Sopelek bodajże. Dobrze wiedzieć w każdym razie :)
A niee 😂 są też takie elektryczne ja mam po prostu do odkurzacza. Akurat wśród znajomych się nie sprawdziły kompletnie te elektryczne 😊
My mamy to o tylko jak męża wysyłam do apteki to zawsze ale to ZAWSZE przepłaca. Na twarzy ma napisane chyba "zapłacę każdą cenę" 🤣🙈 bo zamiast zapłacić 36 (podały mi tą cenę), to zapłacił 49 🤦🏻‍♀️
Mamy Nosko a nie nosek. Polecam.

069cba11-scale-350x350.jpg

U nas raz dziennie odciąganie bo wielkie białe gluty ma niezależnie czy nawilżamy powietrze czy nie. Sezon grzewczy w pełni 🤷🏻‍♀️
 
Ostatnia edycja:
A niee 😂 są też takie elektryczne ja mam po prostu do odkurzacza. Akurat wśród znajomych się nie sprawdziły kompletnie te elektryczne 😊
My mamy to o
Zobacz załącznik 1226910
U nas tez sie nie sprawdziły te elektryczne mam dwa i leżą w szafie🙃 najlepsze te do odkurzacza... jest dmszybko sprawnie i bezboleśnie. Mój mały akurat nie przepada za czyszczeniem noska i jest krzyk ale tym do odkurzacza szło najszybciej i najlepiej ściąga. Sprawdził się przy katarku😉 mam właśnie ten co na zdjęciu😉
 
Beata
Jak u ciebie mała z tym rozszerzeniem diety? Radzi sobie?😉 my byliśmy wczoraj na szczepieniu. Pediatra zaproponowała żeby zacząć coś próbować🙃
 
Beata
Jak u ciebie mała z tym rozszerzeniem diety? Radzi sobie?😉 my byliśmy wczoraj na szczepieniu. Pediatra zaproponowała żeby zacząć coś próbować🙃
Staram się codziennie jej coś dawać po troszkę łyżeczką - musy. Daje jej na razie pojedyncze produkty marchewkę, brokuł, Pasternaka, śliwkę, jabłko, mango, gruszkę. Co parę dni sprawdzam gęstsze konsystencje ale to ewidentnie jeszcze nie czas, po każdej jednej próbie jak dotąd "będę rzigoł" 😝. A musy spoko zazwyczaj, nawet łapie za łyżkę i celuje do buzi. Bardziej forma zabawy niż najedzenia się na razie.

Na szczepieniu zapomniałam podać książeczkę pediatrze i nie mam małej wymiarów ale pamiętam, że chyba jakoś 68-69cm długości, i na 100% ma 8390g wagi, główka 43cm. Długi ma przede wszystkim tułów, ciałko a nóżki ciut ciut wolniej ale gonią. W body 74 nie wchodzi już, musiałabym je mocno naciągać
 
Ostatnia edycja:
Staram się codziennie jej coś dawać po troszkę łyżeczką - musy. Daje jej na razie pojedyncze produkty marchewkę, brokuł, Pasternaka, śliwkę, jabłko, mango, gruszkę. Co parę dni sprawdzam gęstsze konsystencje ale to ewidentnie jeszcze nie czas, po każdej jednej próbie jak dotąd "będę rzigoł" 😝. A musy spoko zazwyczaj, nawet łapie za łyżkę i celuje do buzi. Bardziej forma zabawy niż najedzenia się na razie.

Na szczepieniu zapomniałam podać książeczkę pediatrze i nie mam małej wymiarów ale pamiętam, że chyba jakoś 68-69cm długości, i na 100% ma 8390g wagi, główka 43cm. Długi ma przede wszystkim tułów, ciałko a nóżki ciut ciut wolniej ale gonią. W body 74 nie wchodzi już, musiałabym je mocno naciągać
Jejus jak ci szybko rosnie🙃 mój z waga 7450g a długość nie wiem bo nie mierzyli... Ale teraz zakładam 74cm i są idealne więc wyobrażam sobie ze twoja musi być wieksza🙃😉
 
Jejus jak ci szybko rosnie🙃 mój z waga 7450g a długość nie wiem bo nie mierzyli... Ale teraz zakładam 74cm i są idealne więc wyobrażam sobie ze twoja musi być wieksza🙃😉
No wychodzi proporcjonalnie że za miesiąc będzie taki jak Anitka teraz 🙂
Wielka jest, na metkach ubrań 12-18miesięcy a w poniedziałek skończyła 4 dopiero. 🤯
 
reklama
Do góry