reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Spróbuj do dr Kopczynskiego w Olsztynie, przyjmuje prywatnie i na nfz, ale bardzo możliwe, że znajdzie czas prywatnie (raz mnie przyjął tego samego dnia z krwawieniem a jeszcze nie byłam jego pacjentką) ma duże doświadczenie i nie owija w bawełnę jak coś się dzieje

Znajoma polecala też dr Jarosław Ciuńczyk, przyjmuje na Jarotach prywatnie lub w polmedzie
Ja od siebie w Olsztynie mogę polecić ginekologa Adama Niewińskiego.
 
reklama
Są tu dziewczyny z okolic, może się odezwą.
W takim przypadku pojechałabym na SOR i naściemniała, że było plamienie. Muszą zrobić USG i wiedziałabyś coś więcej od razu.
Dziwna sprawa. Współczuję stresu :(

Jeśli tak zrobię to na bank mnie położą na oddział na obserwacje a nie mogę sobie na to pozwolić bo mam 15 miesięcznego syna którego praktycznie sama wychowuje.
 
Dziękuje dziewczyny za wszystkie rady. Wczoraj zadzwonił do mnie prywatnie ginekolog i zapisał na poniedziałek. Powiedział, ze zdążymy pomierzyć i żebyś się niczym nie martwiła.
 
Nie martw się na zapas tym wenflonem (ja nie miałam) i insuliną. Pójdziesz do diabetologa, on Ci wszystko wytłumaczy, da Ci glukometr. Wtedy będziesz musiała eksperymentować z jedzeniem. Sprawdzać po czym masz dobre cukry a po czym złe. No i będziesz musiała w miarę możliwości regularnie jeść bo to też bardzo ważne przy cukrzycy. Jak już będziesz wiedziała co możesz jeść a co nie to serio będzie łatwo :) jakbyś miała jakieś wątpliwości /pytania to pytaj :)
Nie miałaś założonego wenflonu podczas porodu? Czy na cokolwiek słodkiego mogę sobie pozwolić przy cukrzycy ciążowej?
 
Nie miałaś założonego wenflonu podczas porodu? Czy na cokolwiek słodkiego mogę sobie pozwolić przy cukrzycy ciążowej?
Nie miałam bo nie było takiej potrzeby. U nas nie zakładają wenflonu "na zapas" tylko wtedy gdy jest potrzebny. Przy pierwszym synku miałam założony podczas porodu gdy musieli mi podać oksytocynę. Przy drugim nie miałam w ogóle.
Słodyczy czy słodkich wypieków ze sklepu to nie. Możesz sama coś upieć, w necie są przepisy na wypieki dla cukrzyków :)
 
Nie miałaś założonego wenflonu podczas porodu? Czy na cokolwiek słodkiego mogę sobie pozwolić przy cukrzycy ciążowej?
Wiesz co, ja Ci bardzo polecam zaprzyjaźnić się z tabelkami indeksu glikemicznego - bardzo łatwo możesz znaleźć produkty o niskim (najlepsze), średnim (dobre, ale też nie powinny być podstawą diety) i wysokim (bardzo niewskazane) indeksie. Możesz sobie zrobić deser z owocków o niskim indeksie, albo zamiast cukru użyć do deserku ksylitol w niewielkiej ilości.
Indeks glikemiczny to podstawa w diecie cukrzycowej😊. Mąż ma cukrzycę typu 1 od 7 roku życia, więc co nieco w temacie wiem, jakby coś, służę radą!
 
Dziękuje dziewczyny za wszystkie rady. Wczoraj zadzwonił do mnie prywatnie ginekolog i zapisał na poniedziałek. Powiedział, ze zdążymy pomierzyć i żebyś się niczym nie martwiła.
Koniecznie daj znać po wizycie :)
Trzymamy tu wszystkie kciuki :)

Nie miałam bo nie było takiej potrzeby. U nas nie zakładają wenflonu "na zapas" tylko wtedy gdy jest potrzebny. Przy pierwszym synku miałam założony podczas porodu gdy musieli mi podać oksytocynę. Przy drugim nie miałam w ogóle.
Słodyczy czy słodkich wypieków ze sklepu to nie. Możesz sama coś upieć, w necie są przepisy na wypieki dla cukrzyków :)
U Nas zaczynają od wenflonu :/ I chodzę z nim aż do wypisu, nienawidzę tego :/
 
reklama
Trochę słabo bo jest niezbędny do podania oxy chociażby, ja niestety miałam ją podawaną jeszcze po porodzie, później wlewy w związku z dużą utratą krwi itp.
Czasem lepiej wkłuć się raz a dobrze niż być kłutą co 20 minut..
A miałaś tylko jeden wenflon czy zmieniali miejsce wkłucia? Na jak długo starczy jeden wenflon? Wiem, że to głupie, że się boję, ale źle znoszę pobierania krwi i podobne rzeczy.
 
Do góry