reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
A jednak wśród znajomych mam takie koleżanki które twierdziły po co mi to...
I u nas są takie, które na dodatkowe, prywatne badania nie szły - w tym ja ;). I wcale się tego nie wstydzę.
Mam dobrego lekarza, który w ramach normalnej wizyty NFZ zrobił mi badanie USG 13 tygodnia, sprawdził wszystkie parametry i ja mu ufam. Poza tym narządy będą dokładnie zbadane na USG połówkowym, o ile dobrze kojarzę, to na ten moment sprawdzane było ryzyko wad wrodzonych, a ewentualne nieprawidłowości np. serduszka - do sprawdzenia na połówkowych.
Szanuję zdanie i decyzje innych, my z mężem uznaliśmy, że wizyta NFZ wystarczy.
 
Cześć dziewczyny chcialabym dołączyć do mam wrześniowych, mam termin na 24. 09 choć jeszcze nie wiem jak potoczą się nasze losy.
Mam już dzieciaka z delecją chromosomów, ma 13 lat i nie jest samodzielny. Bardzo długo odwlekalismy decyzję o drugim dziecku bo się baliśmy.. Jednak postanowiliśmy zaryzykować i łóż z nas znowu zadrwił..
W badaniu prenatalnym (z krwi) wyszło bardzo wysokie ryzyko Trisomii 21... Mój strach ból żal jest nie do opisania... Czytam to forum i różne historie i staram się nie tracić nadziei jednak bardzo się boję.. Na ten moment zdecydowaliśmy się na testy Nifty z krwi a jak będzie źle to amniopunkcja...
Pozdrawiam wszystkie mamy i życzę zdrówka 💖
 
reklama
Cześć dziewczyny chcialabym dołączyć do mam wrześniowych, mam termin na 24. 09 choć jeszcze nie wiem jak potoczą się nasze losy.
Mam już dzieciaka z delecją chromosomów, ma 13 lat i nie jest samodzielny. Bardzo długo odwlekalismy decyzję o drugim dziecku bo się baliśmy.. Jednak postanowiliśmy zaryzykować i łóż z nas znowu zadrwił..
W badaniu prenatalnym (z krwi) wyszło bardzo wysokie ryzyko Trisomii 21... Mój strach ból żal jest nie do opisania... Czytam to forum i różne historie i staram się nie tracić nadziei jednak bardzo się boję.. Na ten moment zdecydowaliśmy się na testy Nifty z krwi a jak będzie źle to amniopunkcja...
Pozdrawiam wszystkie mamy i życzę zdrówka [emoji178]
Hej, trzymamy kciuki za zdrowego maluszka! @PatkaWariatka chyba robiła też nifty i to są bardzo dokładne badania, oby wszystko było dobrze! Duże ryzyko wyszło z usg ?
 
Do góry