reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
mam, ostatnio hemoglobina sięgnęła 10,0 więc dostałam Tardyferon + zalecenie diety bogatej w żelazo. Więc staram się jeść więcej owoców z żelazem, fasoli i innych, pietruszki, wątróbki, jajek. Zobaczymy jak mi poszło bo dziś miałam morfologię ;) Podobno mega się sprawdza zakwas z buraków ale ja nie mogłam go przełknąć.
 
Ja na razie mam w normie wyniki, ale że ostatnio spadło mi trochę żelazo to staram sie uzupełniać dietę w różne składniki. Bardzo dobrze jest włączyć do diety pokrzywę (100% sok z pokrzywy w aptece mozna dostać i jak jest możliwość to robic koktajl ze świeżych zmrozonych pokrzyw) i czarną porzeczkę - sok 100% i owoce, poza tym krwiotwórczo działają buraki i podobno czarny ryż.
 
Ja również mam wyniki świadczące o anemii🙄, lekarz przepisał mi dodatkowe żelazo, staram się też jeść więcej roślin strączkowych, szczególnie polecany jest bób, super dla kobiet w ciąży! No i soki z buraków , ale nie żebym za nimi szalała 🤢😅
 
Pytanie z trochę innej beczki, bierzecie magnez?? Jeśli tak to w jakich ilościach??
Ja na kłucie dostałammagnez i strasznie drętwieją mi łydki w nocy, mam skurcze na maksa jak nie biorę magnezu. Kupiłam Mange B6 - lek a nie suplement i biorę 2 tabl dziennie plus do tego mam w suplemencie ciążowym Doppel Hertz Mama Atkiv Premium też jakiś magnez ale ponoć strasznie słabo przyswajalny.

Przy okazji polecam stronę pantabletka.pl gdzie można poczytać jaki magnez jest sens brać a jaki to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo i tak się nie wchłania, oraz analizę suplementów dla kobiet w ciąży.
 
reklama
Ma któraś w mamusiek anemie? Jak sobie z nią radzicie?
Ja miałam na początku ciąży silna anemię. Mdlalam już z wyczerpania. Dostałam od lekarza Sorbifer Durules. Położna kazała mi przepijac sokiem pomarańczowym. Wtedy super się wchłania zelazo. W pięć tygodni moje wyniki się unormowały. A i kawa dopiero po dwie godziny po śniadaniu bo inaczej nieprzyswojone żelazo wyplucze. Jeśli pijesz zielona herbate koniecznie ją odstaw. Brałam na początku po 2x1 Sorbifer. Teraz biorę jedna dziennie.
 
Do góry