reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Dziewczyny, a jak wasze brzuszki? Miękkie czy twarde? Bo ja zauważyłam, że mój na dole jest taki miękki, a że jestem panikarą, to od razu się martwię, czy to nie przypadkiem wody płodowe :/ strasznie sobie wkręcam różne rzeczy, ale nie wiem czy on powinien być taki miękki czy raczej twardszy.
 
reklama
Ja w pierwszych dwóch ciazach przytylam po 18kg zaczynałam z waha 60 kg do porodu 78kg. Teraz w trzeciej ciąży zaczęłam już z waga 70 kg 🤦‍♀️ obecnie waże 81 kg jestem 30+2 dzisiaj. I też słucham że jestem gruba głównie od rodziny ale mam ich gdzieś 😅 wiem że to wszystko zrzuce. A nawet schudne do tych 60 kg jak się zawezme 👌 olac to. Ludzie mają satysfakcję jak komuś sprawia przykrość nie wiem dowartosciowuje ich to np że są szczuplejsi niż my w ciąży 😅🤣
 
👌 olac to. Ludzie mają satysfakcję jak komuś sprawia przykrość nie wiem dowartosciowuje ich to np że są szczuplejsi niż my w ciąży 😅🤣
No właśnie nie ogarniam tego kompletnie, jak można być takim dziadem żeby komuś robić przytyki. Wg mnie na miejscu jest podtrzymanie ciężarnej na duchu a nie tłuczenie jaka to jest gruba. Choćby moje koleżanki przytyły nie wiem jak w ciąży to zawsze wolałam je wysłuchać i powiedzieć że wyglądają świetnie, pięknie błyszczą im oczy czy cokolwiek miłego - ale na plus.

Dziewczyny, a jak wasze brzuszki? Miękkie czy twarde? Bo ja zauważyłam, że mój na dole jest taki miękki, a że jestem panikarą, to od razu się martwię, czy to nie przypadkiem wody płodowe :/ strasznie sobie wkręcam różne rzeczy, ale nie wiem czy on powinien być taki miękki czy raczej twardszy.
U mnie prawie cały czas twardy, pod brzuszkiem miękko, a brzuszek napięty niemal cały czas. Każda z nas ma inaczej, ponoć to zależy od diety, ruchu i osobistych predyspozycji - tak jak nie ma dwóch takich samych dzieciaczków to i brzuszków nie ma takich samych.
 
A jak u was ze skurczami przepowiadającymi?? Pojawiają się czy jeszcze nie??
U mnie cały tydzień w miarę spokój a dzisiaj jak trochę pracy w domu to mnie męczą skurcze :(
 
U mnie 30 tydzień i nie czuje skurczy przepowiadających jedynie brzuch robi się twardy jak więcej pochodzę. Jesteście już po ostatnim usg prenatalnym? Ja mam jutro i znowu trochę się stresuje czy tam wszystko w porządku 🙈
 
ide w piątek ale byłam dopiero co u moje ginka, sprawdzał i przepływy i łożysko i wszystko było ok, więc się nie denerwuje a cieszę że zobaczę bobasa w 3d :D
 
To właśnie o to twardnienie mi chodzi mnie to jakoś bardzo nie bolało ale dyskomfort sprawiało, a dodatkowo w sobote plecy mnie bolały i się przestraszyłam troszkę. Ja jeszcze nie zapisałam się na usg III trymestru, wszystkie robocie to badanie??
 
Ja mam badanie w środę już się nie mogę doczekać 🥰 dla mnie jest to bardzo ważne badanie to 3 ciąża i w każdej miałam to badanie. Dowiem się ile waży maluch i Ile będzie ważył przy porodzie. Skurczow przepowiadajacych nie odczuwam narazie.
 
Myśle ze każde badanie prenatalne jest ważne szczególnie ze robione na dobrym sprzęcie. A to twardnienie brzucha to skurcze przepowiadające? Mi nie twardnieje sam z siebie jak leżę np tylko przy długim chodzeniu. Musze zapytać o to lekarza 🧐

Czy są tu jakieś dziewczyny z trojmiasta?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mi twardnieje brzuch od ok. 23 tc. I to jest twardnienie samej góry brzucha, dół jest ok. Zazywam asmag forte 8 tabletek dziennie. Takie zalecenie lekarza. I duzo lezec, odpoczywac i uważać na siebie. Szyjka ok. Dziś byłam na wizycie, mamy 28+4 i Mała waży 1250g 🥰 USG 3 trymestru mam 20 lipca.
 
Do góry