reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Ja dzisiaj pękłam i dokarmilam małego mm. Cały dzień na rękach, spał po pół godziny i ryk. Przy cycku ciągnął z 5 minut i potem nerwy i płacz. Zobaczymy co dalej ale pokarmu mam widzę coraz mniej.
 
reklama
Ja dzisiaj pękłam i dokarmilam małego mm. Cały dzień na rękach, spał po pół godziny i ryk. Przy cycku ciągnął z 5 minut i potem nerwy i płacz. Zobaczymy co dalej ale pokarmu mam widzę coraz mniej.
Nie zadreczaj sie. Ja też niedawno byłam w podobnej sytuacji. Teraz leci nam 6tydz i musieliśmy przejść na mm sytuacja nas do tego zmusiła
 
U nas rewolucja. Byliśmy u profesjonalistki - certyfikowanej doradczyni laktacyjnej pediatry w poradni laktacyjnej.
Początkowo chcieliśmy przejść tylko na KP... Po weekendzie płaczu, wrzasku i morza łez małej i moich... Powiedziałam, że dość. I na drugiej wizycie zrobiłyśmy plan karmienia butelką, wygaszam resztkę laktacji. Ze stresu i tak mało co z niej zostało.

Widzę że była dyskusja ile powinno dziecko przybierać na wadze... U nas to sinusoida a to nie dobrze, mała za bardzo wyhamowała w tej chwili. Idzie osiwieć. Dodatkowo została płaskiej szorstkiej wysypki - albo jest przebiałczona przez przejście tylko na mm albo wychodzi nietolerancja mleka krowiego. Próbujemy Bebilon pepti.
Mała źle ssała, poprawiliśmy i jesteśmy na butelce lovi. CDL poleciła w naszym przypadku smoczek Bibs i bingo bo Mała się przy nim świetnie relaksuje.

Ile dziecko powinno jeść mm dobowo wzór:
Waga dziecka x 0.15
U nas 5340 x 0.15 = 801ml
I to na 8-9 posiłków. U nas to samo w sobie wyzwanie bo Niunia woła o żarcie co 2 godziny i je mniejsze porcje.

Ile dziecko powinno przybierać na wadze:
26-31g /doba
 
Ja też jeszcze moment a nie dam rady tylko przejdę na modyfikowane. Od 13 non stop na piersi mała, w dodatku ciągle ulewa. Dziś jestem wyczerpana. Jutro przychodzi położna to będę wiedzieć ile przybrała w ciągu tygodnia...
 
Widzę dziewczyny, że z tym karmieniem, to u każdej pojawia się kryzys... Mój dziś wisi na cycku co chwile, ale mam mało mleka i się odrywa co chwile i szarpie.. ale się chociaż spokojniejszy robi na chwilę, to daję mu butlę co 2-3h, staram się go przetrzymywać do 3h, jak go cycek uśpi, to się udaje, ale ogólnie ciężko. Dziś dawałam mu max 90ml i zasypiał, może i jednak z piersi coś tam pojada...🙈
U męża w pracy korona, więc jest w domu do końca tygodnia, to przynajmniej będę miała co jeść przez dzień, bo dziś z kanapy nie schodziłam prawie, bo albo karmiłam albo lulałam... Ciekawa jestem ile dni ten skok rozwojowy potrwa, bo mega ciężko jest małego ogarnąć- przy zmianie pampersa to chyba cała ulica go słyszy🤯
 
Beata moj też ma taką szorstką płaską wysypkę na czole. Byłam dziś u pediatry i powiem szczerze, że zapomniałam i nie zapytałam co to jest, ale był badany i lekarka nie zwróciła na to uwagi.
 
Jaka cisza tu dzisiaj nastala😊 chyba wszystkie mamy zajęte dzidziusiami😉 jak się dziś miewacie maluchy spokojne czy dają w kosc😉🙉
 
Dziewczyny u Was pewno już pępki odpadły, powiedzcie czy też wydzielał się z nich nieprzyjemny zapach?
Ja urodziłam 15.10
Wczoraj wzywałam karetkę do małej bo mimo pielęgnacji (mam już 2 latka ) zaczęło strasznie ropnieć i śmierdzieć... zalecenia są takie by psikac na patyczki do uszu Octanisept i czyścic wkoło i dno pępka z każdej strony . Najlepiej żeby ktoś ci pokazał bo ja myślałam że umrę na sama myśl. Ale już po jednym dniu widzę różnice. Najlepiej to robić przy każdej zmianie pieluszki .
 
Ja urodziłam 15.10
Wczoraj wzywałam karetkę do małej bo mimo pielęgnacji (mam już 2 latka ) zaczęło strasznie ropnieć i śmierdzieć... zalecenia są takie by psikac na patyczki do uszu Octanisept i czyścic wkoło i dno pępka z każdej strony . Najlepiej żeby ktoś ci pokazał bo ja myślałam że umrę na sama myśl. Ale już po jednym dniu widzę różnice. Najlepiej to robić przy każdej zmianie pieluszki .
Nam polozna ten kikut ściągnęła bo stwierdziła, że już się i tak ledwo trzyma i kazała teraz psikac octeniseptem bo też trochę ropy było i mamy już piękny pepuszek :)
 
reklama
Do góry