reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Jaka cisza tu dzisiaj nastala😊 chyba wszystkie mamy zajęte dzidziusiami😉 jak się dziś miewacie maluchy spokojne czy dają w kosc😉🙉
Hej ;) mój daje w kość 🙈🤯😅 jakoś ostatnio mało śpi, ciężko go ululać 😨 w nocy to samo. Może 2 h dziś pospałam, bo tak niespokojny był.
Jak u Was?
U nas już druga dłuższa drzemka, za to noc katastrofa. Co nakarmilam to spowrotem chciała pierś. I tak cała noc spędziłyśmy. Położna była, mała przybrała 305 a przyjmuje się że zazwyczaj dzieci przybierają 250 w ciągu tygodnia ale jest ok dalej dawać sama pierś a za jakiś tydzień powinno się unormować, powinna mieć co raz dłuższe przerwy bez jedzenia ( w co szczerze wątpię ) 😁. Pocieszyła mnie, że ta noc ciężka to na zmianę pogody bo maluszki są bardzo wrażliwe 😉
 
reklama
U nas rewolucja. Byliśmy u profesjonalistki - certyfikowanej doradczyni laktacyjnej pediatry w poradni laktacyjnej.
Początkowo chcieliśmy przejść tylko na KP... Po weekendzie płaczu, wrzasku i morza łez małej i moich... Powiedziałam, że dość. I na drugiej wizycie zrobiłyśmy plan karmienia butelką, wygaszam resztkę laktacji. Ze stresu i tak mało co z niej zostało.

Widzę że była dyskusja ile powinno dziecko przybierać na wadze... U nas to sinusoida a to nie dobrze, mała za bardzo wyhamowała w tej chwili. Idzie osiwieć. Dodatkowo została płaskiej szorstkiej wysypki - albo jest przebiałczona przez przejście tylko na mm albo wychodzi nietolerancja mleka krowiego. Próbujemy Bebilon pepti.
Mała źle ssała, poprawiliśmy i jesteśmy na butelce lovi. CDL poleciła w naszym przypadku smoczek Bibs i bingo bo Mała się przy nim świetnie relaksuje.

Ile dziecko powinno jeść mm dobowo wzór:
Waga dziecka x 0.15
U nas 5340 x 0.15 = 801ml
I to na 8-9 posiłków. U nas to samo w sobie wyzwanie bo Niunia woła o żarcie co 2 godziny i je mniejsze porcje.

Ile dziecko powinno przybierać na wadze:
26-31g /doba

Dziewczyny ja po pół dnia niekarmienia z lewej piersi ściągnęłam tylko 50ml, a z prawej co karmiłam po 13 nawet 20ml nie było :( mały wyje przy piersi i się denerwuje, przechodze na mm. Jeszcze na dodatek starszak ma gorączkę, cudownie się zapowiada.
 
Dziewczyny ja po pół dnia niekarmienia z lewej piersi ściągnęłam tylko 50ml, a z prawej co karmiłam po 13 nawet 20ml nie było :( mały wyje przy piersi i się denerwuje, przechodze na mm. Jeszcze na dodatek starszak ma gorączkę, cudownie się zapowiada.

Nie męcz siebie i małego 😘 ja cały czas dodaje mm, bo mam mało pokarmu i od początku dziecko się nie najadało...
 
U nas rewolucja. Byliśmy u profesjonalistki - certyfikowanej doradczyni laktacyjnej pediatry w poradni laktacyjnej.
Początkowo chcieliśmy przejść tylko na KP... Po weekendzie płaczu, wrzasku i morza łez małej i moich... Powiedziałam, że dość. I na drugiej wizycie zrobiłyśmy plan karmienia butelką, wygaszam resztkę laktacji. Ze stresu i tak mało co z niej zostało.

Widzę że była dyskusja ile powinno dziecko przybierać na wadze... U nas to sinusoida a to nie dobrze, mała za bardzo wyhamowała w tej chwili. Idzie osiwieć. Dodatkowo została płaskiej szorstkiej wysypki - albo jest przebiałczona przez przejście tylko na mm albo wychodzi nietolerancja mleka krowiego. Próbujemy Bebilon pepti.
Mała źle ssała, poprawiliśmy i jesteśmy na butelce lovi. CDL poleciła w naszym przypadku smoczek Bibs i bingo bo Mała się przy nim świetnie relaksuje.

Ile dziecko powinno jeść mm dobowo wzór:
Waga dziecka x 0.15
U nas 5340 x 0.15 = 801ml
I to na 8-9 posiłków. U nas to samo w sobie wyzwanie bo Niunia woła o żarcie co 2 godziny i je mniejsze porcje.

Ile dziecko powinno przybierać na wadze:
26-31g /doba
Fajnie, ze udało się znaleźć rozwiązanie, ważne abyś Ty i dziecko czuły sie dobrze 🙂 Nic na siłę, zwlaszcza jak sa wieksze straty niz pożytki z tego powodu.
U mojego malucha też pojawiła sie taka szorstka wysypka na policzkach, tzn. na poczatku byly zwykle krostki, które z czasem zrobily sie blade i szorstkawe jakby kaszka...

A tak w ogóle fajny wzór, aby orientacyjnie wiedziec ile dziecko powinno jeść :)
I powiedz mi jak Ty nosisz takiego dużego szkraba😃 Czytalam ostatnio, ze niemowlaka powinno sie podnosić i nosic tak jakby sunął w powietrzu (jak na chmurce pewnie 🤣). Mhm, jak mój niemowlak waży już ponad 5.5 kg i kilkadziesiąt razy dziennie go podnosze, odkladam itd. to staram się go głównie nie upuscic i nie szarpać. Ale powiem szczerze kręgosłup juz mi wysiada, a stawy kolanowe tez po ciazy nie najlepiej sie maja... Chyba czas mi zaczac ćwiczyć 🤪
 
Przeżyłam koszmar. Moja mała ulała ze sporą ilością krwi. Myślałam że zawalu dostanę, od razu dzwoniłam do pediatry i trochę mnie uspokoiła że to na pewno z piersi pociągnęła, mówiłam że nie mam strupków już żadnych ale podobno mimo wszystko to się zdarza szczególnie w takie dni kiedy dziecko non stop wisi na piersi. Mimo wszystko wybiorę się z dzieckiem do gastrologa bo to ulewanie od kilku dni tak bardzo częste i jeszcze ta krew. Jutro będę poszukiwać specjalisty.
 
Co do karmienia piersią to przed ciążą i w ciąży miałam wyobrażenie, ze to jedynie kwestia wyboru. Dopiero po porodzie przekonalam się,ze to nie jest takie oczywiste i proste... Może wyniknąć sporo przeszkód i trudności, to w sumie sztuka jak juz uda sie bezproblemowo karmic dziecko tylko piersią przez kilka miesięcy czy dluzej...
 
reklama
Co do karmienia piersią to przed ciążą i w ciąży miałam wyobrażenie, ze to jedynie kwestia wyboru. Dopiero po porodzie przekonalam się,ze to nie jest takie oczywiste i proste... Może wyniknąć sporo przeszkód i trudności, to w sumie sztuka jak juz uda sie bezproblemowo karmic dziecko tylko piersią przez kilka miesięcy czy dluzej...
Oj tak, mi w ciąży nawet do głowy nie przyszło, że będę karmić butelką. A praktycznie od samego urodzenia Małej odciagam mleko i dokarmiam mm. Mała miała podcinane wędzidełko, dodatkowo ma cofniętą rzuchwę i wysokie podniebienie. Nawet pediatra stwierdził, że miałabym problem żeby ją dostawiać do piersi. A myślałam, że każde dziecko jest do tego stworzone i że nie będę miała z tym żadnych problemów 🤷‍♀️
 
Do góry